שתף קטע נבחר

גנץ: "נתניהו מנסה להגיע לרוב שיבטיח חסינות, על זה הבחירות"

יו"ר כחול לבן נאם בכנס "שומרים על שלטון החוק" שיוזמה ח"כ רויטל סויד בכנסת ואמר: "ההקשר של החסינות יצא מכל פרופורציה. אנחנו נפעל ככל האפשר נגד המאבק להגיע לרוב שיבטיח חסינות". הוא הוסיף: "אנשים חושבים שהחקירות הן פוליטיות, אני מציע להתרחק מהאיזור הזה"

 

 

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, נשא דברים היום (רביעי) בכנס "שומרים על שלטון החוק" בכנסת בהובלת ח"כ רויטל סויד (העבודה-גשר). הוא התייחס לאפשרות שראש הממשלה בנימין נתניהו יפעל לקבלת חסינות מהעמדה לדין: "בואו נגיד ביושר, ההקשר של החסינות יצא מכל פרופורציה. המאבק על החסינות מתמשך לאורך כל שלושת מערכות הבחירות. להגיע לרוב, שיבטיח את החסינות, ושיבטיח כמה תופעות שליליות אחרות, נגד זה אנחנו כמובן חייבים לקום. אנחנו נפעל ככל שאפשר על מנת שהדבר הזה לא ימוצה".

 

בני גנץ יגיע כנס שומרים על שלטון החוק כנסת (צילום: אלכס קולומויסקי)
גנץ היום. "המשחקים בחסינות בגלל שטיקים פוליטיים"(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

הוא הוסיף: "אמר לי פעם מישהו ששייך למערכת השלטונית: 'יום אחד תצטרך את החסינות'. אמרתי מה זאת אומרת?. בסופו של דבר המשחקים בחסינות הם בגלל שטיקים פוליטיים. אנשים חושבים שהחקירות הן פוליטיות, אני מציע להתרחק מהאיזור הזה.

אנחנו אנשי חוק, אנחנו פועלים לפי החוק, אני חושב שאין מקום לחסינות במקרה הזה, וצריך לבדוק שבחוקי החסינות ישתמשו למקרים שצריך ולא מתי שאפשר".

 

שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד, הגיעה גם היא לכנס במשכן ואמרה כי "הפרקליטים בוודאי רוצים את טובת המדינה, אבל צריכים לדעת לקבל ביקורת". שקד התייחסה לחוות הדעת האפשרית של היועמ"ש אביחי מנדלבליט נגד הטלת המנדט על נתניהו וטענה כי "לא יכול להיות שמערכת המשפט תקבע מי יהיה ראש הממשלה, זו החלטה של הציבור בישראל. החוק קובע במפורש שניתן לכהן תחת כתב אישום".

 

יוזמת הכנס, ח"כ סויד, אמרה: "מהכנסת היום יצאה קריאה חד משמעית - די להסתה הפרועה של נאשמים נגד הפרקליטות ומערכת המשפט. כולם מסכימים כי יש מקום לביקורת על המערכת, אך אין מקום להשתלחות פרועה מצד מי שנאחז בחסינות כבקרני מזבח מפני משפט. זו האמירה הציבורית החשובה ביותר, במיוחד כשעומדים לצאת למערכת בחירות רק בגלל מצבו המשפטי של נתניהו".

איילת שקד (צילום: אלכס קולומויסקי)
"לא ייתכן שמערכת המשפט תקבע מי יהיה ראש הממשלה". שקד בכנס(צילום: אלכס קולומויסקי)

בני גנץ  רויטל סויד כנס שומרים על שלטון החוק כנסת ()
בני גנץ ורויטל סויד בכנס, היום בכנסת

לאחר שהוועדה המסדרת של הכנסת אישרה הבוקר פטור מחובת הנחה להצעות החוק לפיזור הכנסת ה-22 ולשינוי תאריך הבחירות ל-2 במרץ, מליאת הכנסת אישרה את שתי ההצעות בקריאה טרומית. בהצעה לפיזור הכנסת תמכו 50 חברי כנסת ללא מתנגדים.

 

ברקע ההצבעות בכנסת, התארחו הבוקר ח"כ בועז טופורובסקי (כחול לבן) וח"כ שלמה קרעי (הליכוד) באולפן ynet והמשיכו את חילופי ההאשמות בין המפלגות. "זה יום נורא למדינת ישראל", אמר טופורובסקי. "הלוואי ונסיים אותו בסופו של דבר עם זה שתהיה הסכמה ותהיה ממשלת אחדות, אבל מה שכולם מבינים, כולל ליברמן, שבסופו של דבר אדם אחד על החסינות שלו לוקח את מדינת ישראל למערכת בחירות שלישית, לא מעניין אותו טובת המדינה, לא מעניין אותו טובת הממשלה, מעניין אותו רק החסינות של עצמו".

  

קרעי השיב: "אתם מוכנים לקחת מדינה שלמה לאבדון, אתה רואה את הרשויות קורסות, המדינה קורסת בשביל הצדקנות. הסכמנו למתווה הנשיא. הרי אתם לא מוכנים שהוא ישב יום אחד מעליכם בממשלה".

  

טופורובסקי הוסיף: אני לא רוצה מצב שבו אזרח יגיד לי תצביע עבור ראש ממשלה שיש נגדו כתב אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים, זה לא הגיוני. אני הולך להגיע לכל מקום במדינת ישראל, לכל המקומות שהצביעו ליכוד ולהסביר להם את כל הבלופים של רה"מ". קרעי: "הם יודעים הכל בדיוק כמוך. הם מאמינים שבן אדם זכאי לפני שהוכחה אשמתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
בני גנץ
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים