שתף קטע נבחר

יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2019: HealthTech Ecosystem Playbook

מדובר בפלטפורמה (Marketplace) למיפוי התשתיות הלאומיות של ישראל בתחום ה-HealthTech, המהווה הזדמנות להאצת המחקר האקדמי והמחקר היישומי בתחום טכנולוגיות הבריאות, להגדלת שיתופי הפעולה באקדמיה ועם גורמים מתעשיית הבריאות ותעשיית ההייטק וחיזוק מעמדה הבינלאומי של האקדמיה הישראלית

בשיתוף פורום Reboot

  

 

 

הפרויקט HealthTech Ecosystem Playbook נבחר על ידי פורום ריבוט כ'יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2019'. פורום Reboot, היא יוזמה לתועלת הציבור הפועלת משנת 2014 במטרה לקדם את תחום הבריאות לראש סדר העדיפויות הלאומי. הפורום תורם מאות אלפי שקלים מדי שנה לעידוד חדשנות ויזמות ישראלית ועורך את תחרות 'יוזמת הבריאות המובילה של השנה' כדי לאפשר מימוש רעיונות שיקדמו את התחום, יסייעו לחולים או ישפרו את מערכת הבריאות.

 

הפרויקט HealthTech Ecosystem Playbook נבחר על ידי פורום ריבוט כ'יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2019' מתוך הפרויקטים התשתייתיים המפותחים על ידי '8400 רשת הבריאות', חברה לתועלת הציבור המפתחת ומנהלת רשת רב מגזרית של מובילים/ות בתחום הבריאות וה-HealthTech ומקיימת תוכנית מנהיגות לבכירים בשיתוףHarvard Business School ומרצים בינלאומיים - במטרה להאיץ את התחום ולהפכו למנוע צמיחה בישראל.

 

צפו בעוד שיחות בריאות

 

שם היוזמה:

 HealthTech Ecosystem Playbook

 

שם היוזמה בעברית:

פלטפורמה (Marketplace) למיפוי התשתיות הלאומיות של ישראל בתחום ה-HealthTech

  

שמות היזמים ותפקידים:

פרופ' חזי ברנהולץ, פרופ' אמריטוס

ד"ר איל הנדל, אוניברסיטת בר אילן

 

תקציר היוזמה:

באקדמיה הישראלית קיימים משאבי מחקר ופיתוח רבים, כולל ציוד רב ויקר ערך בתחום טכנולוגית הבריאות הממומן ברובו מתקציב ההשכלה הגבוהה, תקציבי האוניברסיטאות, חברות המסחור ומכספי גראנטים ותורמים. לצד הציוד הייחודי נצבר גם ידע מקצועי משמעותי בקרב חוקרים ואנשי מעבדה המפעילים אותו שאינו מנוצל לטובת כלל האקדמיה והמחקר היישומי בישראל ומחוצה לה. בנוסף, הציוד ושירותי האנליזה המתוחכמים אינם מנוצלים לצרכי המחקר והפיתוח המבוצעים בתעשייה, בבתי החולים, קופות החולים ובמכוני מחקר אחרים.

 

הידע המשותף הזה יוכל לתרום לא רק לקידום המחקר והאקדמיה בישראל, לניצול משאבים יעיל ולשיפור המקצועיות של חוקרים ומעבדות, אלא גם יאיץ שיתופי פעולה בין אקדמיה לבי"ח, בין התעשייה לאקדמיה ובית התעשייה לבי"ח.

 

הפלטפורמה שהוקמה ע"י 2 חברי רשת 8400: פרופ חזי ברנהולץ מן האוניברסיטה העברית, הידוע כממציא תרופת הדוקסיל לסרטן, והיום מעורב במספר חברות פיתוח תרופות נוספת וד"ר אייל הנדל, שעוסק בעריכה גנטית באוניברסיטת בר אילן, מהווה הזדמנות להאצת המחקר האקדמי והמחקר היישומי בתחום טכנולוגיות הבריאות, להגדלת שיתופי הפעולה בתוך האקדמיה וכן עם גורמים מתעשיית הבריאות ותעשיית ההייטק, לחיזוק מעמדה הבינלאומי של האקדמיה הישראלית וכן לתרום ליצירת מנוע צמיחה כלכלי-לאומי למדינת ישראל.

 

הפלטפורמה תונגש גם לחו"ל במטרה לקדם שיתופי פעולה ומתן שירותים מקצועיים לחברות בינלאומיות, תביא להכנסות נוספות למוסדות ולכלכלת ישראל ויביא להתמקצעות נוספת במתן שירותים למחקרים יישומים בארץ.

 

פורום Reboot הוא יוזמה לתועלת הציבור שנוסדה בשנת 2014, במטרה לקדם את תחום הבריאות לראש סדר העדיפויות הלאומי ולהבטיח את קיימות מערכת הבריאות בישראל באמצעות שיח ציבורי, שיתוף פעולה ועידוד חדשנות ויזמות ישראלית. קהילת הפורום מונה למעלה מ-1,000 חברים המשתתפים במפגשים, כנסים, קבוצות עבודה ופעילויות שונות, לרבות 'שיחות בריאות' - הרצאות קצרות המספקות תכנים רלוונטיים בעלי עניין והשפעה הן לקהל המקצועי והן לציבור הרחב וזוכות לחשיפה רחבה. הפורום מקיים גם את תחרות 'יוזמת הבריאות המובילה' ותורם מאות אלפי שקלים מידי שנה למימוש רעיונות שיקדמו את התחום, יסייעו לחולים או ישפרו את מערכת הבריאות. פעילויות הפורום אינן מערבות תכנים מסחריים ובנויות על בסיס התנדבותי, שותפות ותמיכה של גופים, חברות וארגונים.

  

 

 

בשיתוף פורום Reboot

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מחקר בתחום הבריאות
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים