שתף קטע נבחר

חשד לפשע שנאה: נוקבו צמיגי 20 כלי רכב בכפר בדואי בצפון

בנוסף לניקוב הצמיגים בכפר מנשייה זבדה - שרבים מתושביו משרתים בצה"ל וזרועות הביטחון - רוססו גם כתובות נאצה שבהן נכתב "מוחמד חזיר" ו"ערבים החוצה". במועצה גינו: "לא נגלה סובלנות כלפי גזענות". המשטרה פתחה בחקירה

 

 

 

חשד לפשע שנאה בצפון: צמיגיהם של כ-20 כלי רכב נוקבו לפנות בוקר (יום ה') בכפר מנשייה זבדה שבעמק יזרעאל, ועל אחד מהם רוסס מגן דוד. במבנה סמוך רוססו בנוסף כתובות נאצה, בהן נכתב "מוחמד חזיר" ו"ערבים החוצה".

 

כוחות משטרה הוזעקו למקום ופתחו בחקירה. מהמשטרה נמסר כי הם רואים את האירוע בחומרה ומוקיעים כל פשע של שנאה לאומנית.


גלגלים נוקבו ביישוב מנשיה זבדה ()
במועצה גינו. כלי רכב שצמיגיו נוקבו במנשייה זבדה

גלגלים נוקבו ביישוב מנשיה זבדה ()
  

גלגלים נוקבו ביישוב מנשיה זבדה ()

מנשייה זבדה הוא כפר ערבי בדואי השייך מוניציפלית למועצה האזורית עמק יזרעאל. רבים מתושביו משרתים בצה"ל וזרועות הביטחון. סגן ראש המועצה והקב"ט המקומי הגיעו הבוקר לזירה. במועצה אמרו כי הם מגנים את המעשה וסומכים על המשטרה כי תגיע לאחראים: "המועצה האזורית עמק יזרעאל מגנה בכל תוקף את שאירע. אנו מחבקים ומחזקים את תושבי מנשייה זבדה, וקוראים למשטרת ישראל לתפוס את הפורעים האחראים למעשה נפשע זה ולמצות עימם את הדין. לא נגלה כל סובלנות כלפי מקרי גזענות וטרור". 

 

מפורום תג מאיר נמסר בתגובה: "פושעי תג מחיר ממשיכים בפשעי השנאה הסדרתיים ללא הפרעה וגינוי של ממשלת ישראל. בכל 5-6 ימים בממוצע פושטות מיליציות יהודיות על יישובים ערביים, בדואים ופלסטיניים, משחיתות מכוניות, גודעות עצי זית ובעיקר משליטות אימה ופחד בקרב אוכלוסייה אזרחית. מדינת ישראל נכשלת בחובתה הבסיסית להגן על אזרחים ותושבים ערביים/פלסטיניים הנמצאים בתחומי אחריותה".

 

מהמרכז לנפגעי גזענות נמסר: "מדובר באירוע חמור ותופעה ההולכת ומתרחבת. השנה הושחתו כ-200 כלי רכב ועשרות בתים. אירוע בהיקף כזה דורש פעולה נחרצת. הגיע הזמן להקים ועדת חקירה מיוחדת לטיפול בתופעה. האירוע הזה חמור עוד יותר לאור העובדה כי הוא פוגע גם בסמלים החשובים ביותר בדת של אזרחים ערבים במדינה. המרחק בין השחתת רכב ואלימות פיזית של ממש הולך וקטן. לא יתכן כי התופעה ממשיכה להכות בעוד שאין עצורים או מסקנות מצד רשויות האכיפה".

 

במשטרה ציינו כי בשלב זה החקירה מתבצעת על ידי תחנת מגדל העמק יחד עם השב"כ. עדיין לא ידוע אם יש קשר לאירועים קודמים שהיו במחוז לאחרונה. עוד נמסר מהמשטרה כי הם עושים ככל שניתן כדי לסייע לתושבים, ובין השאר פעלו לזרז את הגעתם של אנשי מס רכוש למקום.

 

שלשום ניקבו אלמונים את צמיגיהם של יותר ממאה כלי רכב בשכונת שועפט בצפון ירושלים וריססו כתובות גרפיטי עליהם ועל קירות בתים באזור. בין כתובות הנאצה: "ערבים שווה אויבים", "אין מקום בארץ לאויבים" ו-"כשיהודים נדקרים לא שותקים". אחד מכלי הרכב שניזוקו שייך לראאד אבו חדיר, אחיו של מוחמד אבו חדיר שנחטף ונרצח ב-2014 על ידי שלושה יהודים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשד לפשע שנאה בעמק יזרעאל
מומלצים