שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פוקס מאשרת: במו"מ מתקדם למכירת נתח מריטיילורס ללאומי פרטנרס

  זרוע ההשקעות הריאליות של בנק לאומי בדרך לרכישת שתי מנות של 10% מהחברה הבת של פוקס, שמפעילה את חנויות נייקי בארץ ובקנדה, ואת המותג Foot Locker בישראל. העסקה תשקף לריטיילורס שווי שוק של 600 מיליון שקל

  פוקס אישרה הבוקר (ה') שהיא מנהלת משא ומתן מתקדם לעסקה שבה תרכוש לאומי פרטנרס 10% מריטיילורס לפי שווי של 600 מיליון שקל, וכן תקבל אופציה לרכישת  10% נוספים ב-2024 לפי שווי של לא פחות מ-750 מיליון שקל ולא יותר מ-1.05 מיליארד שקל. קבוצת האופנה שבשליטת הראל ויזל פירסמה את הדיווח "בהמשך לפרסום הבוקר בעיתונות".

   

  פוקס תבעה את קניון TLV ב-40 מיליון שקל: גבה דמי ניהול מופרזים

  המשבר בענף האופנה נתן לשוכרים אומץ להילחם

  פוקס: איחוד פעולות הקפיץ ב-220% את הרווח

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  הבוקר חשף כלכליסט כי לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות של בנק לאומי, במשא ומתן מתקדם להשקעה של כ-150 מיליון שקל ברכישת 20% ממניות ריטיילורס, החברה הבת של פוקס, שמפעילה את רשת חנויות נייקי בארץ ובקנדה, ואת המותג Foot Locker בישראל. פוקס מחזיקה ב-90% מריטיילורס ושנידמן אחזקות מחזיקים ב-10% הנותרים.

    (צילום: שוקה כהן)
  הראל ויזל, בעלי קבוצת פוקס(צילום: שוקה כהן)
  המגעים מתקיימים זה כמה שבועות, בקצב מהיר יחסית, והצדדים קרובים לחתימה על הסכם שבמסגרתו תרכוש לאומי פרטנרס את המניות בשתי מנות של 10% כל אחת. פוקס כולה נסחרת בשווי של 1.8 מיליארד שקל, לאחר שמתחילת 2019 רשמה עלייה של 68% בשווייה בבורסת ת"א.

   

  פוקס נכנסה לתחום אופנת הספורט בנובמבר 2014 וסימנה אותו כאחד ממנועי הצמיחה העיקריים שלה. היא מחזיקה בזיכיון להקמת רשת חנויות של נייקי בישראל, אך אין לה בלעדיות על המותג. מנגד, אין גוף קמעונאי אחר שיש לו כיום זיכיון למוצרי נייקי.

   

  הקפיצה המשמעותית של ריטיילורס צפויה באירופה

  ריטיילורס מפעילה 22 חנויות נייקי בישראל בהם מועסקים 376 עובדים ו-52 חנויות פוט לוקר (Foot Locker). בקנדה החלה הפעילות של נייקי לפני שנתיים וחצי כשחתמה על הסכם עם נייקי קנדה בו קיבלה רשיון להקים רשת חנויות נייקי בקנדה למשך שבע שנים.

   

  בדוח"ות השנתיים פורסם כי החברה מעסיקה בקנדה 218 עובדים בשבע חנויות נייקי שהיא מפעילה במדינה. לאחרונה פורסם כי פוקס תקים בקניון בטורונטו חנות נייקי ענקית של 3,000 מ"ר בהשקעה של 12 מיליון דולר שרובם יושקעו בידי הקניון.

  פוט לוקר (צילום: שוקה כהן) (צילום: שוקה כהן)
  פוט לוקר (צילום: שוקה כהן)
   

  את רשת פוט לוקר פתחה ריטיילורס ב-2016, וכיום פרוסה הרשת על פני 52 חנויות בישראל. ההסכם בין ריטיילורס לפוט לוקר העולמית הוא לעשר שנים ונחתם כאמור ב-2016. בחנויות אלה מועסקים כ-650 עובדים. בחצי השנה האחרונה נפתחו 12 חנויות פוט לוקר, וב-2020 אמורה הרשת לעלות לכ-60 חנויות. ריטיילורס צומחת בקצב מרשים וב-2018 הניבה הכנסות של 403 מיליון שקל, לעומת 178 מיליון שקל הכנסות ב-2017.

   

  אבל הקפיצה המשמעותית של ריטיילורס צפויה דווקא באירופה. בהודעה קצרה ולקונית דיווחה פוקס ב-16 במרץ כי היא מנהלת מו"מ לקבלת זיכיון למותג

  נייקי גם באירופה. פוקס ציינה כי מדובר במספר מדינות באירופה ולא פירטה באילו מדינות, אולם לכלכליסט נודע שמדובר במדינות בעלות אוכלוסייה של 15-10 מיליון נפש במרכז אירופה ובצפונה. למרות שלא מדובר במעצמות אירופיות, הרי שהפוטנציאל של המכירות במדינות אלה, ברובן קיים מספר מועט יחסית של חנויות נייקי, הוא גבוה. התכנית של ריטיילורס היא להקים בשנים הקרובות עשרות חנויות במדינות אלה, ואולי אף כ-100 חנויות.

   

  עוד נודע לכלכליסט כי פוט לוקר העולמית ביקשה להצטרף כשותפה להקמת חנויות אלה, ובינה לבין פוקס מתנהל גם כן מו"מ מתקדם להיכנס לשותפות זו. השותפות תכלול גם פתיחה של חנויות פוט לוקר באירופה אולם בה ריטיילורס תהווה שותף מיעוט.

   

  מדובר בכניסה ליותר מ-10 מדינות באירופה, שצפויה להעמיד את ויזל וריטיילורס כשחקן אירופי משמעותי בתחום קמעונאות אופנת הספורט. זאת, למרות שההסכם באירופה איננו כולל את פעילות האי-קומרס של נייקי.

   

  הרחבת הפעילות בחו"ל מקלה על פוקס את המשבר בענף האופנה. פוקס הציגה בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה הכנסותיה של פוקס צמחו ב-35% ל-1.9 מיליארד שקל, והרווח הנקי שלה זינק ב-80% ל-168 מיליון שקל.

   

  ברבעון השלישי איחדה פוקס בדוחות מספר פעילויות ביניהן אמריקן איגל, ביליהאוס וביאנגה, ורשמה הכנסות של 93 מיליון שקל משערוכים בשלוש החברות שבהן הגדילה את חלקה. ההכנסה הרבעונית עמדה על 746 מיליון שקל והרווח על 113 מיליון שקל.

   

  פוקס מפעילה בארץ חנויות הלבשה תחת המותג פוקס, מחזיקה ב-56% באתר המכירות אופנה טרמינל X , כמו כן 50% מרשת ללין למוצרי טיפוח, וכן ברשת מנגו.

   

  לאומי פרטנרס, בניהולו של אבי אורטל וכיו"ר משמש רונן אגסי, סימניה גם היא את תחום הקמעונאות, ודווקא בתקופה שבה התחום נמצא תחת איום מוחשי של מעבר לקניות באינטרנט, היא נכנסת לרשת קמעונאות שנייה.

   

  ביוני האחרון רכשה לאומי פרטנרס 20% ממניות מיניליין המפעילה את רשת חנויות מוצרי החשמל ואקטרוניקה א.ל.מ תמורת כ-100 מיליון שקל. א.ל.מ מונה 43 סניפים ומכירותיה מגיעות למיליארד שקל. הנכס העיקרי במיני ליין הינו זיכיון היבוא של מקררי סמסונג בישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים