שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פוקס תבעה את קניון TLV ב-40 מיליון שקל: גבה דמי ניהול מופרזים

  לטענת הקבוצה, החברה המפעילה את קניון האופנה "הפרה הסכמים בשיטתיות" והיה עליה להעניק לרשתות החברות בה, כמו ללין ויבואנית בילבונג, הנחה בדמי ניהול בשיעור זהה להנחה הכי גבוהה שהיא מעניקה לשאר החנויות

  קבוצת פוקס הגישה היום (ג') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך של כ-40 מיליון שקל נגד חברת קניון העיר תל אביב, המפעילה את קניון האופנה TLV פאשן מול. זאת בטענה לגביית יתר של דמי ניהול. חברת קניון העיר תל אביב שמחזיקה בקניון האופנה נמצאת בבעלות רבוע כחול נדל"ן (50%), גינדי השקעות (25%) ומשה ויגאל גינדי (25%).

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  קבוצת פוקס השלימה את ההשתלטות על יאנגה ובילבונג

  דו"חות שליליים לפוקס: הפסד רבעוני של 7.2 מיליון שקל

  פוקס משתלטת על יבואנית בילבונג: השלימה את רכישת יתרת מניות החברה

   

  בחודש יולי האחרון פורסם ב"כלכליסט" כי קיים סכסוך מסחרי בין קבוצת האופנה לקניון של חברת גינדי השקעות. במסגרת התביעה, טוענת פוקס, באמצעות עוה"ד עופר צור ושחר אייזנר ממשרד גורניצקי, כי "חברת הקניון, המפעילה את TLV FASHION MALL בתל אביב, מפרה בהפרה יסודית את התחייבויות ואת הסכמי השכירות והניהול שנחתמו בינה לבין קבוצת פוקס, מכוחם היה עליה להעניק לחברות בקבוצה כמו ללין ובילי האוס (יבואנית בילבונג - ל.ד), השוכרות שטחים בקניון, תנאים מסחריים מיטביים; ובין היתר, הנחה בדמי ניהול בשיעור זהה להנחה הכי גבוהה שהיא מעניקה לשוכרים אחרים בקניון. לדוגמא, אם שוכר חנות בקניון מקבל הנחה של 50% בדמי הניהול בגין חנות שלו, גם לקבוצת פוקס מגיעה הנחה זהה של 50% בכל החנויות שלה".

   (צילום: דוד הכהן)
  קניון TLV פאשן מול בתל אביב(צילום: דוד הכהן)

  עוד נטען בתביעה כי החל ממועד פתיחת הקניון, קבוצת פוקס חויבה בדמי ניהול בסך של כ-95 שקל למ"ר, בתוספת הפרשי הצמדה, סכום אשר למיטב ידיעתה נגבה גם מכל יתר שוכרי החנויות בקניון. "קבוצת פוקס לא העלתה על דעתה כי ישנן בקניון חנויות ששטחן קטן יחסית, שמקבלות הנחות משמעותיות בדמי הניהול, בניגוד להתחייבות שנמסרה לה, ומבלי שהנתבעת מבצעת את ההתאמה הנדרשת בדמי הניהול המשולמים על ידי חברות בקבוצת פוקס - כך שההנחה תחול גם עליהן.

   

  בפועל התברר לקבוצה בשליטת הראל ויזל כי קיים שוכר חנות בשטח של 250 מ"ר נטו בלבד (לפחות אחד) המקבל הנחה של 50% בדמי הניהול, אולם העניין הוסתר על ידי הנתבעת. על התביעה, דמי הניהול שהיא גובה מקבוצת פוקס לא עודכנו ולא הופחתו ל-50%. "כך יצא שבמשך שנים גובה הנתבעת שלא כדין מהחברות בקבוצת פוקס, ומתכוונת להמשיך לגבות מהן שלא כדין, דמי ניהול ביתר ובשיעור כפול לפחות מן המוסכם בין הצדדים בגין החנויות שקבוצת פוקס שכרה בקניון", נטען. טרם הוגש כתב הגנה.

   

  מקניון TLV נמסר בתגובה: "אנו מצרים על הגשת התביעה. לעצם העניין, התביעה שקרית מיסודה ומנוגדת להסכמים החתומים בן הצדדים. אנו נוכיח את הדברים בבית המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  צילום: דוד הכהן
  קניון TLV פאשן מול בתל אביב
  צילום: דוד הכהן
  מומלצים