שתף קטע נבחר

מרכז הליכוד אישר: פריימריז לראשות המפלגה בעוד שבועיים

חברי מרכז הליכוד אישרו את עריכת הבחירות המקדימות לראשות המפלגה, שיתקיימו ב-26 בדצמבר. נכון לעכשיו, רק גדעון סער הודיע שיתמודד מול ראש הממשלה נתניהו

מרכז הליכוד אישר הערב (ה') את עריכת הפריימריז לראשות המפלגה, שייערכו בעוד שבועיים בדיוק, ב-26 בדצמבר. נכון לעתה, רק ח"כ גדעון סער הודיע שיתמודד מול ראש הממשלה בנימין נתניהו.

נתניהו ליכוד הליכוד גדעון סער (צילום: שרון רביבו)
סער ונתניהו, ארכיון(צילום: שרון רביבו)

האווירה בכינוס מרכז הליכוד הייתה מנומנמת מאוד. רק עשרות בודדים מתוך 3,800 חברי המרכז הגיעו להצביע, זאת מכיוון שהתאריך שהובא להצבעה היה תאריך שנקבע בהסכמה. חברי כנסת ושרים מהליכוד גם נעדרו מהכינוס, וכך גם ראש הממשלה נתניהו.

 

מנגד, מאחורי הקלעים מטות השטח כבר פועלים במרץ. את מטה השטח של נתניהו מנהל השר ישראל כץ. בצד השני, חבר הכנסת יואב קיש מנהל את המטה של סער. ביום שני הקרוב סער צפוי לערוך כנס מיוחד לפתיחת קמפיין הבחירות שלו לראשות המפלגה.

חיים כץ  (צילום: יריב כץ)
יו"ר מרכז הליכוד, חיים כץ, על בימת הכינוס(צילום: יריב כץ)

התאריך לקיום הפריימריז סוכם אתמול בין יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ לבין ראש הממשלה נתניהו. סער בירך אתמול על התאריך שנקבע ואמר: "אקיים קמפיין חיובי, נקי וענייני ואציג בו סדר-יום לעתיד ישראל. יש צורך לאומי במפנה שיאפשר לסיים את המשבר הפוליטי המתמשך, להקים ממשלה חזקה ולאחד את עם ישראל".

 

 

כינוס המרכז נערך ברקע היוזמה של ח"כ דוד ביטן שלא לקיים פריימריז על ראשות המפלגה. ביומיים האחרונים הוא אסף חתימות של חברי מרכז כדי לקדם את היוזמה. זמן קצר לפני כינוס המרכז יצאה הודעה מטעמו של נתניהו שלפיה הוא הנחה את ביטן שלא לקדם את היוזמה: "הליכוד היא תנועה דמוקרטית וחבריה יחליטו מי ינהיג אותה. ראש הממשלה נתניהו בטוח שיזכה באמונם הסוחף".

 

כבר הבוקר סיפר ביטן, בריאיון לאולפן ynet, כי נתניהו ביקש ממנו להפסיק בקידום היוזמה: "אני החתמתי 800 חברי מרכז תוך יומיים, אצלנו יש הצעות לסדר ואנחנו צריכים 20% חתימות. אף אחד לא עזר, אף שר ולא ראש הממשלה. החתמתי אותם על בקשה לדון בביטול הפריימריז והצבעה חשאית. רה"מ פנה אלי לפנות בוקר, כשיצאנו מהכנסת, וביקש ממני לא להגיש את זה אלא להמשיך עם התהליך של הפריימריז. הוא אמר שהוא רוצה בזה. מייחסים את זה אליו, אבל אני עשיתי את זה כי רציתי. אמרתי לו שאני אשקול את זה, ואקבל החלטה היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:EPA, אבי מועלם
נתניהו וסער
צילום:EPA, אבי מועלם
מומלצים