שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אישום: יו"ר בזק, שלמה רודב, ואשתו העסיקו עובדת זרה ללא אשרת עבודה במשך 3 שנים

  על פי כתב האישום שהגישה רשות האוכלוסין וההגירה, אשרת העבודה של העובדת הזרה מהפיליפינים, שהועסקה בעבודת משק בית בביתם בסביון, פגה עוד ב-2009. כמו כן לא הוסדר עבורה ביטוח רפואי, וזאת בניגוד לדין

  יו"ר בזק, שלמה רודב, ואשתו מרב העסיקו בביתם בסביון במשך שלוש שנים עובדת זרה מהפיליפינים ללא אישורים. כך עולה מכתב אישום שהגישה שלשום (ה') רשות האוכלוסין וההגירה לבית הדין האזורי לעבודה בת"א.

   

  אישום נגד בתו של לב לבייב: "העסיקה עובדת זרה בניגוד לחוק"

  אישום נגד טוביה צפיר: העסיק עובדת זרה בניגוד לחוק

  שלמה רודב בדרך לחזור לתפקיד יו"ר בזק

   

  על פי כתב האישום, ב-6 בנובמבר 2018 הגיעו פקחי רשות האוכלוסין וההגירה עם צו בית משפט לביתם של בני הזוג רודב. בבית נמצאה עובדת זרה מהפיליפינים המועסקת בעבודות משק בית.

  שלמה רודב, יו"ר בזק (צילום: אלדד רפאלי) (צילום: אלדד רפאלי)
  שלמה רודב, יו"ר בזק(צילום: אלדד רפאלי)

  "הנאשמים קיבלו את העובדת הזרה לעבודה מבלי שהממונה או עובד משרד הפנים מטעמו התיר בכתב העסקתה של העובדת אצל מי מהנאשמים", נטען בכתב האישום. "הנאשמים העסיקו את העובדת לפחות שלוש שנים עובר למועד הביקורת שלא על פי היתר כדין". 

   

  "העובדת לא הייתה בזמנים הרלבנטיים לכתב האישום אזרחית ישראל, או תושבת בה", נכתב בנוסף. "הנאשמים קיבלו אותה לעבודה והעסיקו אותה מבלי שהייתה

  רשאית לעבוד בישראל בכלל, ואצל הנאשמים בפרט. העובדת החזיקה ברישיון תייר בעל רישיון עבודה שתוקפו פג ב-28.12.2009. הנאשמים העסיקו את העובדת מבלי שהסדירו עבורה במשך כל תקופת העסקתה ביטוח רפואי בניגוד לדין". 

   

  "במעשיהם המפורטים", נטען בנוסף, "ביצעו הנאשמים במשותף את העבירות הבאות: העסקת עובדת זרה שלא כדין, העסקת עובדת זרה שלא הייתה רשאית לעבוד בישראל ואצל הנאשמים, וכן עבירה של העסקה ללא ביטוח רפואי בניגוד לחוק עובדים זרים".

   

  טרם הוגש מענה לכתב האישום.

    

  טרם התקבלה תגובת רודב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים