שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משרוקית ועט: 5 טיפים להגנה עצמית בגיל השלישי

  מבוגרים נחשבים למטרות קלות, יחסית, ורבים מותקפים ונפצעים בניסיון להגן על רכושם. "החיים והבריאות שלכם הכי חשובים, אל תילחמו עם התוקפים", אומר מומחה להגנה עצמית ונותן המלצות להתנהלות לפני ובזמן תקיפה

  המדור בשיתוף "מגדלי הים התיכון" 

   

  לא להיות "טרף" קל - הגנה עצמית. מבוגרים רבים מוצאים עצמם מותקפים ברחוב, בכניסה הביתה או סמוך לכספומט. "חזרתי מהמרכול סמוך לביתי ברחוב קוגל בחולון, והחזקתי ארנק וסל", משחזרת שרה בת ה-82.

   

  "בארנק היו לי בסך הכל מאה שקלים וכמה כרטיסי אשראי כשהגעתי לכניסה לבניין רציתי להוציא את העיתון מתיבת הדואר. כשעמדתי להוציא את המפתח מהארנק הרגשתי מכה חזקה בכתף. הבחנתי איך גבר, שאת פניו לא זיהיתי, לוקח את הארנק שלי ובורח. צעקתי - 'גנב, גנב', והתחלתי לרדוף אחריו".

   

  "הסיפור של שרה הוא סיפור שאני שומע פעמים רבות במסגרת העבודה שלי עם בני הגיל המבוגר". אומר בצער אבי כדורי, דאן 8 מומחה להגנה עצמית המעביר סדנאות להגנה עצמית למבוגרים בני הגיל השלישי. 

   

  "וחשוב לי להגיד להם שהם לא צריכים להרגיש ולחיות בפחד, יש מה לעשות בשביל להשיב את הביטחון, עם קצת ידע ותרגול הם יכולים להגן על עצמם בשעת הצורך".

   

  עוד במדור 60 פלוס:

  קר: 20 טיפים למניעת מחלות

  "100% פאן" - להתאהב שוב בגיל 70

  הקשר בין אינטימיות לאושר בגיל השלישי

   

  להרגיש בטוחים בכל גיל (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  להרגיש בטוחים בכל גיל(צילום: shutterstock)
    

  לא להאבק ולא להסתובב עם מזומן

  "מניסיון שלי מבוגרים אשר לומדים להגן על עצמם מרגישים הרבה יותר בטוחים", מספר כדורי "יש כאלה שבוחרים לקנות גז מדמיע או גז פלפל במיוחד כאלה ששמעו או שיש להם חברים שהותקפו ורוצים לחזור להרגיש בטוחים".

   

  "בשיחות שאנחנו מקיימים ברור ומוסכם שלפעמים אין צורך להיאבק עד הסוף. חבל להיפצע או להיחבל, במיוחד בגיל מבוגר שההחלמה לעיתים מסובכת וקשה, ולכן עדיף להקדים תרופה למכה וללכת פחות עם דברים יקרים עלינו, או עם סכומים גבוהים של מזומן. תמיד עדיף להסתובב עם כרטיסי אשראי אותם אפשרי ופשוט מאוד לבטל".

   

  5 המלצות של אבי כדורי להתנהגות בעת תקיפה

  זיכרו - החיים שלכם הכי חשובים. היום יש אפשרות לבטל את כל סוגי הכרטיסים ולכן לא צריך להילחם ולהיאבק בהכרח עם התוקפים, אנחנו אף פעם לא יודעים אם יש להם סכין או כלי אחר שיכול לפצוע או להרוג אתכם.

   

  תשמרו על קור רוח. לנסות לא להיות בקשר עין עם התוקף. אם אתם שמים לב לתנועה חשודה של מישהו אל תצרו איתו קשר עין אלא תמשיכו לשדר עסקים כרגיל ולדבר עם האנשים שאיתם אתם נמצאים ואז יש יותר סבירות שהתוקף יפחד ויעזוב אתכם.

   

  לצעוק - שריפה. במקום לצעוק "גנב" אני צועק "שריפה" וכך אנשים פחות מפחדים מזה שגם יפגעו בהם, והיו כבר לצערי מקרים לא מעטים, והם יבואו לעזור בהקדם האפשרי.

   

  שימו בתיק משרוקית ועט. יש כלי עזר שחלקם נמצאים אצלנו קבוע כמו מפתחות וחלקם אפשרי להוסיף לרשימת הציוד שלנו כגון משרוקיות.

   

  כלים אלו ובנוסף גם מטריות ועטים, יכולים להיות מאוד משמעותיים ביכולת ההגנה העצמית שלכם אל מול התוקף.

   

  משרוקית יכולה להגיע במקום צעקה וזה מאוד מבהיל את התוקף וכך גם לגבי חפצים אחרים שהם חדים ועשויים לגרום לתוקף להתרחק ולשמור מרחק.  

   

  לא להסתובב עם הרבה כסף מזומן. לא לשים הרבה כסף על הגוף, לא לבקש עזרה להוציא כסף בכספומט מאנשים זרים, לשים לב שלא לוקחים לנו את הקוד הסודי.

   

  במידת הצורך, אם חייבים מזומן אני ממליץ לשים רק בחגורה מתחת לבגדים ולא בארנק או בתיק.

   

   

   

   צפו בדירוג עשר הטכניקות העולמיות להגנה עצמית: 

   

  בשיתוף "מגדלי הים התיכון"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מגדלי הים התיכון
  צילום: shutterstock
  להגן בשעת הצורך
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים