שתף קטע נבחר

מספר המשרות הפנויות במשק עלה בספטמבר-נובמבר בקצב שנתי של 3.4%

לפי הלמ"ס, קצב הגידול במספר המשרות הפנויות מתחזק לאחר שעלה בחודשים יוני-אוגוסט בשיעור של 0.3% ; הנתון מצביע על מספר המשרות במשק שממתינות לאיוש - כעת ניכרת עלייה בביקוש לעובדים מצד המעסיקים

מספר המשרות הפנויות במשק בחודשים ספטמבר-נובמבר, במגמת עלייה של 3.4% בחישוב שנתי. זאת לעומת מגמת עלייה של כ-0.3% בחישוב שנתי משלושת החודשים שקדמו להם (יוני עד אוגוסט). כך עולה מנתונים שמפרסמת היום (א') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס). שיעור המשרות הפנויות בכלל המשק עמד על 3.5%, לעומת 3.7% בתקופה המקבילה אשתקד. 

 

למ"ס: חודש שלישי ברציפות של ירידה במספר המשרות הפנויות

השכר הממוצע ממשיך לטפס: עמד באוגוסט על 10,808 שקל

הביקוש לעובדים בירידה: "במגזר הציבורי - אין כסף"

 

המשמעות של החישוב השנתי היא שאם העלייה תימשך בקצב דומה, מספר המשרות הפנויות יעלה עד סוף השנה בשיעור של 3.4%.

  

נכון לחודש נובמבר האחרון, המתינו במשק 97.6 אלף משרות פנויות לאיוש, לעומת 97.4 בחודש אוקטובר שקדם לו. אחוז המשרות הפנויות עמד בחודש זה על 3.5% מכלל המשרות במשק, לעומת 3.5% בחודש הקודם.

גבר ואישה מראיינים מועמדת לעבודה  (צילום: shutterstock)
ריאיון עבודה. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

סקר המשרות הפנויות משקף כמה משרות פנויות במשק ממתינות לאיוש, כאשר עלייה מצביעה על עלייה בביקוש לעובדים מצד המעסיקים, בעוד שירידה עלולה לאותת על עלייה צפויה באבטלה. יש לציין כי הנתונים המתפרסמים היום עשויים להשתנות משמעותית בדיווחים הבאים עם קבלתם של נתונים נוספים.

  

העלייה במספר המשרות הפנויות בשלושת החודשים האחרונים הושפעה בעיקר מעלייה של 13% בדרישה לבוני בתים, בנאים ומניחי בטון, עם 2,742 משרות פנויות שהמתינו לאיוש. מנגד, בדרישה לרצפים, סתתים, טייחים, מסגרים ועובדי שלד בתחום הבנייה, נרשמה ירידה של 12%, ל-2,139 משרות פנויות.

 

הביקוש למהנדסים נותר הגדול ביותר - כ-9,000 משרות פנויות, וזאת לאחר ירידה של כ-1% במספר המשרות הפנויות. מתוך כך, מספר המשרות הפנויות של מפתחי תוכנה ירד אף הוא באחוז, ל-6,610 משרות. מספר המשרות הפנויות של הנדסאים וטכנאים עלה ב-3% לכ-3,500 שמרות, נתון שהושפע בעיקר מעלייה של 8% במספר המשרות הפנויות של טכנאי רשתות ומערכות מחשבים, עם כ-600 משרות.

 

בנוסף, מספר המשרות הפנויות של פקידים טיפס ב-7%, עם 1,685 משרות פנויות. הדרישה לעובדי מכירות נותרה ללא שינוי, סביב 7,900 משרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ריאיון עבודה
צילום: shutterstock
מומלצים