שתף קטע נבחר

בחן את עצמך: האם אתה (תלמיד) חכם מילד בן 6?

היום זה קורה לראשונה: חידון התלמוד העולמי לנוער. 15 הורים וילדים, מהארץ ומהעולם, הגיעו לשלב הגמר - מתוך כ-700 שהתמודדו בשלבים המוקדמים. הם ייבחנו על 2711 דפי גמרא ו-37 מסכתות במתכונת חידון התנ"ך העולמי. הנה כמה מהשאלות שהם אמורים לדעת. ומה אתכם?

 

האם אתם יודעים מיהו בר מצרא או מה מטרתה של "לשכת חשאין" במקדש? 15 הורים וילדים כנראה יידעו את התשובות. הם יתייצבו הערב (א') על במת תיאטרון ירושלים, לטקס ראשון מסוגו בעולם היהודי: החידון העולמי הראשון לנוער של התלמוד הישראלי.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

אחת לשבע וחצי שנים זה קורה: סיום השם העולמי, במסגרת לימוד הדף היומי. בארץ משגשג במערכת החינוך וגם מחוצה לה פרויקט "התלמוד הישראלי" – הנגשת התלמוד לדור הצעיר. בדקו וראו: האם אתם מסוגלים לענות על שאלות שילדים בבית הספר היסודי לומדים?

 

קיראו עוד בערוץ היהדות

 • השוטר נרצח במרכול הכשר - הקהילה היהודית התגייסה

   

  15 הורים וילדים, מהארץ ומהעולם, הגיעו לשלב הגמר - מתוך כ-700 שהתמודדו בשלבים המוקדמים. הם ייבחנו על 2711 דפי גמרא ו-37 מסכתות במתכונת חידון התנ"ך העולמי, בהשתתפות שר החינוך, הרב רפי פרץ, ראש עירית ירושלים, משה ליאון, מרים פרץ ונשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין.

   

  גם בג'רבה לומדים

  בשלב השיא של גמר החידון תכריע שאלת נשיא המדינה מי יהיו חתני (או כלות) התלמוד העולמי לנוער. במהלך האירוע יתקיים מעמד סיום הש"ס של ילדים והורים ביחד, זאת הפעם הראשונה - וכן יוענק אות התלמוד הישראלי לאחדות ישראל וחיבור בין הדורות.

   

  את החידון יזמו אנשי פרויקט התלמוד הישראלי, בראשם צילית ומאיר יעקובסון ובעריכתו של אבי רט, ובמסגרתו לומדים מידי יום מאות-אלפי ילדים ברחבי העולם קטע מונגש מהתלמוד יחד עם הוריהם. הלימוד מתבצע לא רק בישראל, אלא גם ברחבי העולם: בגרמניה, טורקיה, ג'רבה, ארה"ב ועוד.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לאיזו שאלה הוא קשור?
  צילום: shutterstock
  מומלצים