שתף קטע נבחר

חבר מרכז העבודה: "בחיים שלי לא הייתי מחוזר ככה"

חברי המפלגה מספרים לכתבת ynet על חייהם שהשתנו מאז שהוחלט כי הם יקבעו מי יהיו שרי העבודה. "אני מרגיש מחוזר. חברי הכנסת מתקשרים והערך העצמי שלי עולה", מספר יצחק שלום, חבר מרכז, שהטלפון בביתו לא מפסיק לצלצל

חברי מרכז מפלגת העבודה, מחוזרים בימים אלו כפי שלא חוזרו כבר מזמן. הם מוצפים בטלפונים משרים שרוצים לשמור על משרתם ומחברי כנסת שרוצים גם הם וולבו.
בניגוד לימים כתיקונם בהם טלפונים מנבחרי מפלגת העבודה הם נדירים ביותר, ביומיים האחרונים כשהטלפון מצלצל בביתם, חברי המרכז כבר יודעים שזה חבר כנסת על הקו.
בבית ציוני אמריקה בתל אביב התכנס אתמול (ד') אחר הצהריים החוגי היונ-ליברלי של מפלגת העבודה הכולל בתוכו 30 חברי מרכז ממחוז תל אביב. החברים סיפרו עד כמה הם מחוזרים בימים האחרונים. רודי אייזנר מנתניה, בן 63, חבר מרכז העבודה כבר חמש שנים, סיפר כי "בחיים שלי לא הייתי מחוזר ככה ואני מרגיש נהדר, אך אני יודע שזה יחלוף כמו 'חלף עם הרוח'. התקשרו אלי הרבה חברי כנסת ושרים. אני לא רוצה לספר מי אבל אמרתי להם בדיוק למי אני אצביע. אני אצביע לאפרים סנה כשר הביטחון ולוילנאי אחריו".
אייזנר ביקש להדגיש כי "חיים רמון מחוק מבחינתי. הוא הרס את ההסתדרות, הרס את הבריאות והרס את המפלגה. הוא חושב שהוא הכי חכם וכולם אנשים קטנים לעומתו". אפרים איצקוביץ', מנכ"ל של חברת בניה פרטית, הוא היחיד מבין חברי המרכז שסיפר כי אינו מרגיש מחוזר. "אני יודע בדיוק במי אני תומך. אני רוצה את פואד לשר ביטחון, פרס כשר חוץ ודליה איציק כשרה, מי שהתקשרו אלי ביומיים האחרונים זה אלי בן מנחם ואבי יחזקאל שרוצים להיות סגני שרים ואמרתי להם שאני אתמוך בהם".
נעמי סגל, חברת מרכז העבודה, סיפרה כי "לפני הבחירות חברי הכנסת מדברים אלינו מהקיר ואחרי הבחירות אנחנו מדברים אל הקיר. עכשיו זה השתנה ואני שמחה כי ככה זה צריך להיות".
סגל סיפרה כי היא תומכת במתן וילנאי לתפקיד שר הביטחון "מכיוון שהיה איש צבא בכיר, פרס - למשרד החוץ ותיק התחבורה לרענן כהן". לדבריה, למרות שלא היתה הרבה בבית ביומיים האחרונים קיבלה טלפונים מדליה איציק ומוילנאי אבל היא אומרת שלא הבטיחה להם כלום ותצביע "למי שפעיל ולמי שאני חושבת שמגיע לו".
יצחק שלום, בן 64, חבר מרכז המפלגה מזה שלושים שנה, מספר כי מעולם לא חיזרו אחריו כמו ביומיים האחרונים: "אני מרגיש מחוזר והערך העצמי שלי גבוה הרבה יותר. זה לא רק שקיבלתי טלפונים מכולם, גם לאחר ההצבעה בסינרמה כמעט כולם שעברו על ידי ולחשו לי באוזן באיזה תפקיד הם רוצים. אני לא רוצה להגיד למי אני הולך להצביע, אני רק יכול להגיד שאצביע למי שעשו הכי הרבה".
אשר גולדשלגר, יו"ר הסתדרות המיקרוביולוגים והביוכימאים, יודע היטב שלקבל טלפונים מחברי כנסת ושרים זה עניין נדיר ביותר ובימים האחרונים הוא קיבל טלפונים משירי ויצמן שמבקש להיות שר, רענן כהן, מתן וילנאי, אפרים סנה ובנימין בן אליעזר. גולדשלגר מעדיף שלא לספר למי יצביע, "כדי לא לשרוף קשרים עם אף אחד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי אף פי
חברי המרכז יקבעו. פרס בישיבה בסינרמה
צילום איי אף פי
"השר על הקו"
מומלצים