שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חתן התלמוד הישראלי הראשון: נעם ניסים שריקי מבית אל

  התחרות הראשונה של החידון העולמי של התלמוד הישראלי בתיאטרון ירושלים תמה והמנצח הוא ניסים שריקי מבית אל. הפתעה נוספת נרשמה כאשר זכתה מרים פרץ, כלת פרס ישראל ב''אות התלמוד הישראלי". צבי איכנולד הקדיש את הערב לבניין העם היהודי. צפו

   

   

  התחרות תמה: על במת תיאטרון ירושלים, לטקס ראשון מסוגו בעולם היהודי עמדו הורים וילדים נרגשים. וכעת, יש לנו מנצח.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>     

   

  חתן החידון העולמי של התלמוד הישראלי  שהתקיים הערב (א') הוא נעם ניסים שריקי, בן 12 מבית אל שהתמודד יחד עם אביו יוסף הערב. הפרס הוענק לו על ידי הרב הצבאי הראשי תא"ל אייל קרים ועל ידי מאיר יעקובסון מייסד התלמוד הישראלי.

   

  קיראו עוד בערוץ היהדות

    

  שילה יכהן, סגנו הוא בן כיתתו של נעם ניסים. למקום השני הגיעו ישי ושילה שריג, גם הם מבית אל, כאשר הפער בין המקום הראשון לשני היה נקודה אחת בלבד. למקום השלישי הגיעו עמיחי ומתן נמיר מיד בנימין, מתן הוא אחיו הגדול של עמיחי.

   

   (צילום: מיקי לנגנטל)
  ברכות לזוכה!(צילום: מיקי לנגנטל)
   

   

  אות "התלמוד הישראלי" לעשייה ייחודית למען אחדות ישראל וחיבור בין דורי ניתן בהפתעה לכלת פרס ישראל, מרים פרץ, אם הבנים. האות ניתן על ידי מאיר וצילית יעקובסון, מייסדי "התלמוד הישראלי".  

   

   

   

  אבי רט, מנחה החידון בירך על היותה "סמל ומופת לאהבת אדם וארץ, דמות מעוררת השראה לחברה הישראלית, לחיילי צה"ל וכוחות הביטחון, למשפחות השכולות, לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, ועל פעילותה החינוכית, הקהילתית, הציבורית, הציונית והיהודית הבלתי נלאית ברחבי הארץ והעולם לקרוב לבבות, לחיבור בין דורי, ללכידות החברתית והערבות ההדדית". 

   

  סמל ומופת לחברה הישראלית (צילום: מיקי לנגנטל)
  סמל ומופת לחברה הישראלית (צילום: מיקי לנגנטל)

   

  ניצחון החיים

  את סיום הש"ס ערכו ארבעה דורות ממשפחתו של צבי אייכנוולד בן ה-94. 

   

   

  צבי איכנולד, יליד פולין, ששרד את השואה, ואיבד את כל משפחתו, מקפיד עשרות שנים על לימוד יומי, לזכרם של כל בני משפחתו שנספו בשואה. "בשיח היומיומי, זה ניצחון הרוח על היומיום. זו זכות גדולה", הוא מסר.

   

   

  לצדו עמד בנו דב איכנולד , מנכ"ל הוצאת "ידיעות ספרים", שנפצע קשה כקצין צה"ל במלחמת לבנון הראשונה ב-1982. איכנולד הקדיש את הסיום לפצועי צה"ל וכוחות הביטחון. יחד איתם סיימו גם הנכד, אופיר איכנולד קצין בצה"ל ובמשטרה והנין טנא קראוס, הלומד תלמוד ישראלי בקביעות. 

   

   (צילום: מיקי לנגנטל)
  ארבעה דורות(צילום: מיקי לנגנטל)
   

   

  צבי איכנולד מסר כי "אני מקדיש את הלימוד לזכרם של מיליוני היהודים שנספו בשואה ולכבוד הניצולים שבחרו בחיים והקימו משפחות לתפארת העם היהודי". דב איכנולד הקדיש את הלימוד לכבוד ולרפואת פצועי ונכי צה"ל ונפגעי פעולות

  האיבה שבחרו בחיים והמשיכו להיות חלק מבניין העם היהודי.  

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיקי לנגנטל
  נעם ניסים שריקי
  צילום: מיקי לנגנטל
  מומלצים