שתף קטע נבחר

הערכה: היועמ"ש יאשר מינוי מפכ"ל ונציב שב"ס בממשלת מעבר

השר לביטחון פנים פנה לאחרונה למנדלבליט בבקשה לבחון מינוי קבע לתפקידי המפכ"ל ונציב השב"ס. ארדן הסביר כי הדבר לא התאפשר בשל הפלונטר הפוליטי, שעה שישראל ניצבת בפתחה של מערכת בחירות שלישית. במערכת המשפטית צפויים לאשר את הבקשה

השר לביטחון פנים גלעד ארדן פנה בימים האחרונים ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בבקשה לבדוק את האפשרות למנות מפכ"ל ונציב שב"ס באופן קבוע. בשנה החולפת מכהנים ניצב מוטי כהן בתפקיד ממלא מקום המפכ"ל וגונדר אשר וקנין כממלא מקום נציב שב"ס, בשל הפלונטר הפוליטי שלא אפשר מינויים קבועים.

 

גלעד ארדן באולפן ynet בחירות 2019   (צילום: אבי מועלם)
רוצה מפכ"ל קבוע. גלעד ארדן(צילום: אבי מועלם)

כעת, לאור העובדה שישראל ניצבת בפני מערכת בחירות שלישית וכהן יסיים כהונה שנמשכת כבר יותר משנה, מבקש ארדן למצוא מועמדים קבועים לתפקידים הבכירים. במכתב למנדלבליט כתב ארדן: "לאור שינוי הנסיבות המשמעותי, התמשכות תקופת הבחירות והיציאה למערכת בחירות נוספת, שגם לאחריה אין ודאות שתקום ממשלה, אני מעוניין להביא בפני הממשלה אישור מועמדים לכהונת קבע".

 

ההערכה היא שהמערכת המשפטית תאשר את המינויים שיציג ארדן על אף שהם נעשים בממשלת מעבר. בשיחות שנערכו בין ארדן לבין היועץ המשפטי כבר לפני כמה חודשים, לא אסר האחרון באופן גורף למנות מפכ"ל. סוכם שניתן יהיה למנות מועמד, ובלבד שיתקיימו כמה תנאים - המפכ"ל המיועד יגיע מתוך המשטרה ולא כמינוי חיצוני, יעבור את ועדת גולדברג לאישור מינויים בכירים ויהיה מינוי מקצועי מובהק.  

מ
מ"מ המפכ"ל מוטי כהן(צילום: שרון צור)
 

 

 

 

כהן מונה לממלא מקום המפכ"ל בדצמבר אשתקד, לאחר שוועדת גולדברג פסלה את מינויו של ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי מפני שנפגש עם עורך דין שייצג מתלונן נגדו. במסגרת כהונתו נאלץ להתמודד עם הביקורת שהטיח ראש הממשלה נתניהו בחוקרים ובגורמי האכיפה לאחר הגשת כתבי האישום נגדו.

 

"החלטת היועץ המשפטי לממשלה משקפת את מקצועיות ויסודיות החקירה, כמו גם את האמון הרב כלפי החוקרים והחקירה", אמר כהן בהתייחסו לקריאת נתניהו "לחקור את החוקרים". "עלינו להמשיך לדבוק במשימתנו ולבצע את תפקידנו במסירות, בצנעה וללא מורא. עלינו למלא נאמנה את שליחותנו הציבורית לחשוף פשיעה ושחיתות ציבורית בכל הרמות, לחקור ביסודיות כל מקרה שחיתות ולהגיע לחקר האמת בכל חקירה, מבלי לתת להשמצות או להאשמות מכל סוג שהן להפריע או להשפיע כהוא זה על יושרתנו וביצוע תפקידנו במקצועיות וללא משוא פנים.

 

"כמי שעומד זה כשנה בראש הארגון החשוב הזה, מחובתי להמשיך ולהבטיח את עצמאותה ומקצועיותה של המשטרה בביצוע תפקידה, בפרט בכל הנוגע לעולם החקירות - להבטיח שכל שוטר וכל חוקר יוכל לבצע את תפקידו ולהשתמש בסמכויות שהקנה לו המחוקק במקצועיות וללא מורא", סיכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
גלעד ארדן
צילום: אבי מועלם
מומלצים