שתף קטע נבחר

ביקור רשמי ראשון: הנסיך צ'רלס יגיע לארץ בינואר

יורש העצר הבריטי ישתתף בפורום השואה העולמי ביד ושם, לקראת יום השנה ה-75 לשחרור אושוויץ ועל רקע העלייה באנטישמיות. הוא יבקר גם ברשות. בביקוריו הקודמים, בהלוויות רבין ופרס, לא ערך פגישות רשמיות בישראל

 

הנסיך צ'רלס (צילום: AP) (צילום: AP)
הנסיך צ'רלס(צילום: AP)

ביקור רשמי ראשון של יורש העצר הבריטי בישראל: הנסיך צ'רלס יגיע לישראל בחודש הבא, ויבקר גם ברשות הפלסטינית. צ'רלס הוא אחד מעשרות מנהיגים מרחבי העולם שאישרו את השתתפותם בפורום השואה העולמי החמישי שיתקיים ביד ושם בירושלים, בהזמנת נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין. הכינוס הייחודי ייערך לקראת יום השנה ה-75 לשחרור אושוויץ ויום הזיכרון הבינלאומי לשואה, ועל רקע העלייה בתופעת האנטישמיות.

 

הנסיך לא הסתפק בהודעה שהוציא ארמון בקינגהאם והעביר אגרת אישית לנשיא המדינה ראובן ריבלין, שבה הודה לו על ההזמנה להשתתף בכנס.

 

הנסיך מוויילס יבקר כאמור גם ברשות הפלסטינית, כאורחו של אבו מאזן. ארבעה ימים לאחר הכינוס ביד ושם תגיע לאושוויץ רעייתו של צ'רלס, הדוכסית מקורנוול קמילה. באותה עת ישתתפו 200 ניצולי שואה באירועים לציון 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה.

 

צ'רלס הגיע לפני כן לישראל ב-1995, להלוויית ראש הממשלה שנרצח יצחק רבין, וב-2016 נחת בארץ להלוויית נשיא המדינה שמעון פרס. זו תהיה הפעם הראשונה שבה הוא מקיים פגישות רשמיות בארץ. בשנה שעברה ביקר בישראל הנסיך וויליאם, בנו הבכור של צ'רלס, לביקור הרשמי הראשון של בכיר במשפחה המלכותית.

 

 

פרט לצ'רלס, בין המנהיגים שאישרו עד כה את הגעתם לכינוס ביד ושם - שכותרתו "זוכרים את השואה, נלחמים באנטישמיות" - נמצאים גם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, נשיא צרפת עמנואל מקרון, נשיא גרמניה פרנק-וולטר שטיינמאייר, נשיא איטליה סרג'יו מטרלה ונשיא אוסטריה אלכסנדר ואן דר בלן.

 

"בעוד מספר שבועות יצטרפו אליי עשרות ראשי מדינות ומנהיגים מרחבי העולם כדי לציין כאן, בירושלים, 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה באושוויץ", מסר הנשיא ריבלין בחודש שעבר, "מדובר באירוע יוצא דופן ויחיד מסוגו. מעולם לא היה כינוס בינלאומי גדול כל כך, ומרשים כל כך, בנושא האנטישמיות".

 

בשנה שעברה הגיע הנסיך וויליאם - בנם הבכור של צ'ארלס, נסיך וויילס, ושל דיאנה, הנסיכה מוויילס המנוחה - לביקור רשמי בישראל.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים