שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מחכים לנס: תאומים בני 5 מחפשים משפחה

  לירן ויותם, בני 5, בן ובת, הוצאו מהבית כשהיו במצב סיכון עקב הזנחה מאוד קיצונית ונמצאים כרגע במשפחת קלט חירום. ארגון "אור שלום" מחפש עבורם משפחת אומנה בבית חם. אולי שלכם? צפו

  לירן ויותם, בני 5, בן ובת, נמצאים כרגע במשפחת קלט חירום, הוצאו מהבית כשהיו במצב סיכון עקב הזנחה מאוד קיצונית. ארגון "אור שלום" המטפל בילדים ונוער בסיכון שהוצאו מבתיהם על ידי רשויות הרווחה והועברו למסגרות חוץ ביתיות מנסה למצוא עבורם בית חם ואוהב.

   

  הארגון מטפל במציאת בית אומנה לילדים שיצאו מביתם עקב חוסר תפקוד הורי, התעללות נפשית, פיזית, מינית והזנחה קשה. אור שלום פועל להעניק לילדים אלו את כל מה שנמנע מהם עד כה – הגנה מידית, בית חם, יד מחבקת, משפחה עוטפת וכל מה שילד זקוק לו לצורך התפתחות תקינה וסיכוי אמיתי להווה ולעתיד טובים יותר.

   

  צפו בריאיון באולפן ynet עם טלי חלף, מנכ"לית ארגון "אור שלום":

  צילום: אלי סגל

  צילום: אלי סגל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "אור שלום" מטפל, במעל 1,400 תינוקות, פעוטות, ילדים, נוער וצעירים מגיל לידה ועד גיל 27 במגוון תכניות ומסגרות המעניקות טיפול יחידני המותאם לצרכי הילד בכל רגע נתון. לארגון הוענק מנשיא המדינה "אות הנשיא למתנדב" על פתרונות טיפוליים, תמיכה והענקת בית חם לילדים בסיכון.

   

  "לירן ויותם ממתינים כעת במשפחת קלט חירום, שהיא משפחה זמנית שמגוננת ומטפחת ונותנת תמיכה, הם שמורים שם, הם מטופחים שם אבל אנחנו צריכים בית קבוע בשבילם", מסבירה טלי חלף, מנכ"לית ארגון אור שלום.

   

  משפחה צועדת בפארק (צילום: ויז'ואל/פוטוס)
  "בדרך כלל מורכב יותר למצוא משפחת אמנה לתאומים, כי משפחות חוששות להתמודד עם שניים"(צילום: ויז'ואל/פוטוס)
   

  "כשמכניסים ילדים שמוציאים ממשפחות הרוסות למסגרת מחבקת ואוהבת מיד חל שיפור, רואים את זה תוך ימים אחדים. גם אם הם מגיעים אלינו מעוכבי התפתחות ויש להם בעיות וקשיים כאלה ואחרים, אנחנו רואים שמהר מאוד, ברגע שהם מתפנים רגשית ליכולת לצמוח ולשגשג,  זה קורה. כמו נס ומשפחות האמנה יודעות שהנס הזה נעשה בזכותן, ולכן חשוב למצוא להם בית", היא מסבירה.

   

  "בדרך כלל מורכב יותר למצוא משפחת אמנה לתאומים, כי משפחות חוששות להתמודד עם שניים למרות שאנחנו יודעים שלפעמים שניים הם יותר קלים לגידול מאשר אחד, הקשר בין אחים, בטח שתאומים הוא קריטי, אנחנו יודעים שהילדים שלנו הם העוגן היחידי שיש להם, ואסור בשום פנים להפריד אותם. התאומים מחכים לנס חנוכה". היא מסכמת, "וכל מי שיש לו אפילו מחשבה קטנה אנחנו פתוחים לשמוע, לייעץ, ללוות בדרך".

   

  "כשאנחנו מקבלים לטיפולנו אחים, נעשה כל מאמץ על מנת להשאיר אותם ביחד באותה המשפחה", מוסיפה רחל איגר לוין, מפקחת אומנה ארצית במשרד העבודה והרווחה. "אנו רואים חשיבות גדולה להתפתחות הילדים להיות בקשר עם בני משפחתם הגרעינית. למרבה הצער, מבחינת צרכי הילדים, זה לא תמיד ניתן. יחד עם זאת, חשוב לנו שמאגר המשפחות יהיה כזה שנוכל להתאים לכל ילד וילדה את המשפחה המתאימה, כולל אפשרות להשמת אחים ביחד באותה משפחה".

   

  • ליצירת קשר עם ארגון "אור שלום" להענקת משפחה אוהבת לתאומים, ניתן לפנות לארגון אור שלום   או בטלפון 074-7460601

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים