שתף קטע נבחר

קצינה מצטיינת זכתה במלגה יוקרתית באוקספורד

לב קוז'נס, הלומדת במחלקה ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, קיבלה את המלגה היוקרתית - שבה זכה בעבר ביל קלינטון: "לא האמנתי שזכיתי לכבוד הזה"

גאווה ישראלית: לב קוז'נס (26) מרמת אפעל, סטודנטית לתואר ראשון במחלקה ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, זכתה במלגת רודס היוקרתית (Rhodes), המבטיחה את לימודיה לתואר שני או דוקטורט באוניברסיטת אוקספורד, בתוספת מלגת קיום. מדובר במלגה יוקרתית, שבה זכה בין היתר נשיא ארצות הברית לשעבר, ביל קלינטון. במלגה השנה זכתה ישראלית נוספת, ענת פלד הלומדת היסטוריה באוניברסיטת סטנפורד בארצות הברית.

 

לב קוז'נס. מלגה יוקרתית (צילום: פרטי)
לב קוז'נס. מלגה יוקרתית(צילום: פרטי)

 

קוז'נס - מצטיינת דיקן באוניברסיטת בר-אילן - נולדה ביפן, שם הוריה הכירו במסגרת לימודיהם. בשל עבודתו של אביה נדדה משפחתה לבריטניה והונגריה. על אף המעברים התכופים, הקשר של משפחתה בישראל היה תמיד חזק, ומדי שנה היו מגיעים בני המשפחה לישראל לביקור שארך כחודש. בעקבות זאת, כמו גם, בשל סיפוריה של אמה על עברה של ארץ ישראל, ועל הצבא הישראלי, קוז'נס החליטה לעלות לארץ דרך גרעין צבר ולהתגייס לצה"ל.

 

את שירותה הצבאי, עשתה בתפקיד חובשת, ולאחר מכן כקצינה בחיל הרפואה, במשך ארבע שנים וחצי. בשנת 2015, הוענק לה אות הצטיינות מהרמטכ"ל עול תפקודה במבצע "צוק איתן". במהלך שירותה הצבאי היא ביקרה בשילה המקראית, ומאז היא החלה להתעניין יותר בארכיאולוגיה וההיסטוריה של ארץ ישראל.

לב קוז'נס. גם ביל קלינטון זכה במלגה בעבר (צילום: פרטי)
לב קוז'נס. גם ביל קלינטון זכה במלגה בעבר(צילום: פרטי)

 

קוז'נס אמרה: "הופתעתי מאוד כשקיבלתי את ההודעה על הזכייה במלגת רודס, מאז שאני זוכרת את עצמי חלמתי ללמוד באוקספורד. כל המועמדים היו מצוינים, לא האמנתי שזכיתי לכבוד הזה. מדובר בציון דרך מאוד משמעותי עבורי, ואני מחכה לתחילת לימודיי שם בקוצר רוח".

 

פרופ׳ לילך רוזנברג-פרידמן, ראש המחלקה ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה ע"ש מרטין (זוס) באוניברסיטת בר-אילן, אמרה: "אנו באוניברסיטת בר-אילן, ובמחלקה ללימודי א״י וארכיאולוגיה גאים מאוד בסטודנטית על זכייתה במלגת רודס היוקרתית. לב קוזינס מגלמת בהישג זה לא רק את יכולותיה הגבוהות, כי אם גם את החתירה למצוינות המאפיינת את המחלקה שמעודדת את תלמידיה בכל התארים לעסוק בעשייה מחקרית פורצת דרך. הזכייה במלגה היא כבוד גדול למחלקה ולאוניברסיטה ואנו מאחלים ללב להוסיף לעשות חיל ולקדם את התחום".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים