שתף קטע נבחר

אייהרב הפסיקה לעבוד עם דואר ישראל

החברה מודיעה ללקוחות באתר שלה, ששירות המשלוחים של דואר ארה"ב שעובד מול דואר ישראל, הושבת ללא הגבלת זמן. הסיבה: "אי עמידה בסטנדרטים הגבוהים של אייהרב". דואר ישראל בתגובה: מתמודדים עם היקפי פעילות חסרי תקדים

אתר הויטמינים, תוספי התזונה ומוצרי המזון אייהרב (iHerb) הפסיק לעבוד עם דואר ישראל. החברה מודיעה ללקוחות באתר שלה, ששירות המשלוחים של דואר ארה"ב שעובד מול דואר ישראל,הושבת ללא הגבלת זמן. הסיבה: "אי עמידה בסטנדרטים הגבוהים של אייהרב". הדבר קורה על רקע בלגן בדואר: אלפי חבילות שהגעתן מתעכבת, כפי שפורסם לראשונה בידיעות אחרונות וב-ynet.

 

כאוס בדואר: חבילות מתעכבות, לא עונים לטלפון

תורים ארוכים, חבילות נעלמות: המבקר על הקטסטרופה בדואר ישראל

 

   ()

  (צילום מסך מתוך אתר אייהרב)
ההודעה הרשמית של אתר אייהרב(צילום מסך מתוך אתר אייהרב)

השירות של הדואר באייהרב ובאתר המשנה שלו Love Letter, ניתן בחינם. כעת מציעים באתר שירות בוקסיט ב-40-30 שקל, או בחינם בקנייה מעל 40 דולר. יש גם אופציה נוספת ותיקה לקבלת החבילה עד הבית באמצעות DHL, בעלות משתנה (בדרך כלל 40-30 שקל), כשניתן להוזיל את השילוח לדולרים בודדים, באמצעות מוצרים שיש לצידם הערה שהם מוזילי משלוח.

 

באייהרב הוסיפו: "נפעיל את השירות שוב ברגע שנהיה בטוחים שהוא עומד בסטנדרטים שלנו". כלומר, נראה שמדובר בהפסקת שירות זמנית. ההפסקה היא אמנם ללא הגבלת זמן, אך בזמן זה תיערך בדיקה לשם שיפורו. אסוס נקטה במהלך דומה לפני 3 שנים, כשהפסיקה לעבוד עם דואר ישראל וחזרה לעבוד עמו מאז. גם אמזון הפסיקה לעבוד עם שירות דואר השליחים של דואר ישראל ולאחרונה חזרה לעבוד עם הדואר באינטנסיביות, לצד עבודה שלא פסקה מעולם מול חברות שילוח אחרות. 

 

  (צילום מסך מתוך האתר)
(צילום מסך מתוך האתר)

 

בענף מעריכים שהעבודה של אמזון מול דואר ישראל במחירים נמוכים, היא זו שסייעה לאמזון להציע את מבצע השילוח חינם עד מארה"ב עד הבית בישראל, בקנייה מעל 49 דולר (למוצרים נבחרים). יחד עם זאת, ל-ynet נודע שמאות לקוחות שלא קיבלו את החבילה שלהם בזמן כבר פנו לאמזון וקיבלו החזר כספי. עקב כך יש חששות בענף שאמזון תפסיק לעבוד עם דואר ישראל או תצמצם את נפח הפעילות מולה, מה שיביא לסיום מהלך השילוח החינמי. המהלך הושק ב-11 בנובמבר, יום הרווקים הסיני ונמשך עד היום.

 

המהלך הזה גרם לעלייה ניכרת במספר המשלוחים ארצה שבמילא עולה מדי שנה בחודש נובמבר, חודש חגי הקניות. כרגע נראה שהדואר לא עומס בעומס אך בדואר ישראל הבטיחו שכל החבילות שמתעכבות יגיעו ליעדן. בדואר מודים שיש עומסים ועיכובים לא רגילים ול-ynet מגידות מדי יום תלונות חדשות על משלוחים שנתקעו, עוכבו או נעלמו. בדואר מעריכים כי מספר החבילות בדנומבר-דצמבר יעלה על 16.5 מיליון חבילות ו-2019 צפויה להסתיים עם הזמנה של כ-68 מיליון חבילות מחו"ל עלייה של כ-8%. המשקל הכולל של החבילות יעמוד על 16 אלף טונות לעומת 14 אלף טונות ב-2018, קפיצה של 14%.

 

מחברת דואר ישראל נמסר בתגובה: "דואר ישראל מתמודד עם היקפי פעילות חסרי תקדים וימסור השנה כ-68 מיליון חבילות. התקופה שאחרי חגי הקניות היא העמוסה בשנה בכל העולם, כאשר בחודש האחרון תגברנו את מיון החבילות במאה עובדים נוספים והוספנו משמרת שלישית, פעילות המוקד הטלפוני הוארכה וגם הוא תוגבר. באשר לאתר אייהרב לא התקבלה בחברתנו כל הודעה".


פורסם לראשונה 20/12/2019 11:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים