שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מכה בכנף: הדרימליינר של אל על ניזוק באופן קל

  מומחים שבדקו את מטוס הדרימליינר של אל על שניזוק לפני שבוע תוך כדי גרירתו בלאס וגאס, קבעו שהנזק נגרם למעטפת החיצונית בלבד. המטוס יחזור לשירות בקרוב, לאחר הגעת החלק השבור ממפעל בואינג בסיאטל

  מומחים שבדקו בשבוע החולף את מטוס הדרימליינר 787-9 של אל על (4X-EDH), שניזוק תוך כדי גרירתו בנמל התעופה בלאס וגאס אחרי שנחת מנתב"ג, קבעו שהנזק נגרם למעטפת החיצונית של הכנף בלבד. משמעות הדבר היא שהמטוס יוכל לחזור לשירות בתוך חודש לאחר הגעת החלק השבור מקו הייצור של מטוסי הדרימליינר בסיאטל.  

   

  הדרימליינר שניזוק בלאס וגאס

  הדרימליינר שניזוק בלאס וגאס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  הפגיעה במטוס הדרימליינר ()
  הנזק למטוס הדרימליינר

  הפגיעה במטוס הדרימליינר ()
  הכנף לא ניזוקה קשות

  המטוס דרימליינר שניזוק בנחיתה בלאס וגאס ()
  מבט מקרוב על הנזק

  המטוס דרימליינר שניזוק בנחיתה בלאס וגאס ()
  מחכים לחלק חלופי ממפעל בואינג

   

  החלק אמור להגיע בתוך כשבוע עד שבועיים מבואינג. לאחר ממצאי המומחים שחררו באל על אנחת רווחה, שכן אם היה נגרם נזק למרכיבים הפנימיים של הכנף, הייתה נאלצת אל על להשבית את המטוס לתקופה ממושכת ואף להידרש להחליף את הכנף בשלמותה - נזק שעלול היה להסתכם במיליוני שקלים נוספים.

   

  לאחר האירוע החמור, פנתה חברת התעופה הישראלית להנהלת נמל התעופה בלאס וגאס ודרשה לקבל תשובות להתנהלות צוות הקרקע שהחליט לגרור את המטוס הריק לעמדת החניה ללא מלווה על הקרקע בניגוד להנחיות. לאחר האירוע טענה אל על כי נהג הגרר סירב להמתין לצוות הקרקעי והתעקש לבצע את המשימה לבדו. בסופו של דבר הובל המטוס לתוך עמוד חשמל בתוך השדה וגם לפגיעה הקשה בכנף הימנית. בימים אלו בוחנת אל על את המשך צעדיה נגד נמל התעופה האמריקני על הנזקים שנגרמו לה ועל נזקיה העתידיים כתוצאה מהאירוע.

   

  הלילה נחת בישראל מטוס הדרימליינר השני של אל על מדגם 787-8 (4X-ERB) הנקרא על שם העיר "הוד השרון". בחודשים הקרובים יצטרפו לצי החברה שני מטוסים נוספים מדגם ה-787-8, ובכך תסיים חברת התעופה הישראלית את את פרויקט ההצטיידות ב-16 מטוסי דרימליינר חדשים שהחל לפני שנתיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים