שתף קטע נבחר

"ענף המוניות ז"ל": שביתת פתע של הנהגים בנתב"ג

נהגי המוניות פתחו בשביתה נוספת בנתב"ג, ומנעו יציאת נסיעות לפני כניסת השבת. הם נשאו ארון מתים עם כובע של מונית, והשליכו ביצה לעבר נהג ששבר שביתה. "נחריף את המאבק, נשבות בלי התראה בכל הארץ"

 

 

עשרות נהגי מוניות פתחו אתמול (שישי) בשביתת פתע בנמל התעופה בן גוריון, במחאה על הפגיעה בתנאיהם. הם השביתו את יציאת המוניות לפני כניסת השבת, מנעו מנהגים שהגיעו מבחוץ והסכימו לקבל נסיעות לצאת - ואף השליכו ביצה על נהג שובר שביתה. בהמשך אפשרו הנהגים השובתים לנהגים אחרים לנסוע, תוך שהם מעירים להם.

 

שוטרים ניסו להשליט סדר והתעמתו עם כמה מהנהגים. המפגינים נשאו ארון מתים עם כובע של מונית, שעליו נכתב: "ענף המוניות ז"ל. ממשלת ישראל רצחה את ענף המוניות על ידי הפחתת התעריפים ב-30%".

 

הפגנה של נהגי מוניות בנתב
"ענף המוניות ז"ל". ההפגנה בנתב"ג(צילום: איתמר אייכנר)

הפגנה של נהגי מוניות בנתב
(צילום: איתמר אייכנר)

הפגנה של נהגי מוניות בנתב
(צילום: איתמר אייכנר)

שי דיין, ממובילי המחאה, אמר: "פתחנו בשביתת פתע, 250 בעלי מוניות שלא נותנים לאף אחד לקחת מונית. ממה שאני רואה, רשות שדות התעופה מארגנת לנוסעים אוטובוסים לתל אביב, אבל אני כבר אומר, אנחנו נשבית את מוניות השדה עד הלילה".

 

הוא הוסיף כי "אנחנו לא נעצור כאן, בשבוע הבא, אם לא יבטלו את גזירת הורדת ההכנסות שלנו - נשבית מוניות בכל הארץ ללא התראה. נשבית ונחריף את המאבק עד שיבטלו את הגזרה. לא יכול להיות שמורידים לנו 30% מההכנסה".

 

הנהגים מוחים על החובה להצטייד, עד 1 בינואר 2020, במונה החדש, כזה שמבוסס על חישוב מחירים שונה מהיום. המונים ימשיכו לפעול בשני תעריפים, יום ולילה או שבת וחג, אבל חישוב שונה של מחיר הנסיעה אמור לפי הערכת משרדי התחבורה והאוצר שיזמו את המהלך להוזיל את עלות הנסיעה הבין עירונית ב-6.7% ולייקר את הנסיעה בעיר ב-13%.

 

גם ביום ראשון פתחו נהגי המוניות בשביתת פתע בנתב"ג, וגם אז מנעו שירות לנוסעים. היחידים שכן קיבלו אז שירות היו נכים, קשישים ומשפחות עם ילדים קטנים. "ממשלת ישראל ברגעים אלה שמה לנו חבל על הצוואר ורוצה לגרום לכך ש-30% מהתעריפים יופחתו, בזמן שחברי הכנסת מעלים את השכר שלהם ומצמידים אותו למדד", אמר באולפן ynet שי דיין, שהוא כאמור ממובילי המחאה.


פורסם לראשונה 20/12/2019 18:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתמר אייכנר
שביתת פתע של הנהגים בנתב"ג. השלט שהונף
צילום: איתמר אייכנר
מומלצים