שתף קטע נבחר

עוקץ הקשישים: נשקלת העמדה לדין של חמישה חשודים

מדובר בעומדים מאחורי החברות סופר לייף, קניה זהב, קונים ונהנים, קניה בטוחה, גוד סרוויס וקנייה לבית. בין החשודים שני אלימלך שחשודה שניהלה מערך טלפניות, עשתה שימוש בחשבוניות פיקטיביות ועברה על חוק הגנת הצרכן

נשקלת העמדתם לדין של חמישה חשודים בעוקץ הקשישים, בכפוף לשימוע: בין החשודים, שני אלימלך, שלפי החשד הובילה מערך של טלפנים שמימשו תוכנית מרמה באמצעות שיחות שיווק טלפוני (טלמרקטינג) במטרה להונות קשישים וכן עברה עבירות מס.

 

עוקץ הקשישים: כך הפכה ישראל לגן עדן לנוכלים

עוקץ הקשישים: בת 80 שילמה 15 אלף שקל על מוצרים שלא ביקשה

חברות האשראי מערערות לעליון: נאלצות לסלוק חברות החשודות בניצול קשישים

 

החשודים יועמדו לדין בחשד למספר עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שימוש במרמה בעורמה ותחבולה, קשירת קשר לפשע, השמטת הכנסה, הלבנת הון, עבירות מס, פגיעה בפרטיות, עבירות בנוגע לניהול מאגר מידע ועבירות לפי חוק הגנת הצרכן. חלקם גם חשודים בעבירות לפי חוק הגנת הפרטיות, כך לפי פרקליטות מחוז תל אביב.

אילוסטרציה התעללות בקשישים (צילום: shutterstock)
עוקץ הקשישים: נשקלת העמדתם לדין של 5 חשודים. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

מהרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן נמסר כי "לפי כתב החשדות, בתקופה שבין 2015-2018 קשרו החשודים קשר ופעלו, לכאורה, במסגרת תוכנית מרמה שיטתית ומאורגנת כלפי ציבור של קורבנות, לרבות אוכלוסיות מוחלשות בהן קשישים, באמצעות אנשי קש וחברות שהקימו במהלך השנים - סופר לייף, קניה זהב, קונים ונהנים, קניה בטוחה, גוד סרוויס וקנייה לבית. חברות המרמה הוקמו במטרה לשמש תשתית לקבל במרמה את כספי הקורבנות, במטרה להסתיר את ביצוע העבירות, בכוונה להתחמק מדיווח ותשלום מס וכדי להסתיר ולהסוות את כלל הרכוש האסור שעלה מביצוע העבירות".

 

עוד נמסר כי "בהתאם לתוכנית המרמה, הוצג בפני הקורבנות כאילו הם חברים במועדון של אחת מחברות המרמה, ועל סמך מצג מטעה זה נדרשו הקורבנות בעילות שונות לשלם סך של אלפי שקלים, לרוב באמצעות כרטיסי האשראי. על פי החשד, במהלך התקופה הרלוונטית, ובכוונה למקסם את מספר הקורבנות, החשודים ניהלו, העסיקו או סייעו להעסיק כל חשוד על פי תקופת פעילותו וחלקו, עשרות עובדים בחברות המרמה, רובם טלפנים, שפעלו, לכאורה, בהנחיית אלימלך וביצעו את הוראותיה למימוש תוכנית המרמה. הטלפנים פנו ישירות לקורבנות באמצעות פרטי התקשרות שסיפקה אלימלך, ושיווקו את תוכנית המרמה, בין היתר תוך הפעלת לחץ, הפחדה והתקשרויות בלתי פוסקות - עד שקיבלו במרמה מהקורבנות את פרטי האשראי שלהם לצורך ביצוע חיוב באלפי שקלים לקורבן".

 

 

נטען כי "אלימלך עשתה שימוש על פי החשד בחשבוניות פיקטיביות או מזויפות בגובה של כ-12 מיליון שקל, לא דיווחה על מלוא ההכנסה מהפעילות העסקית ועברה עבירות בניגוד לחוק איסור הלבנת הון. בנוסף, על פי החשד, באלפי עסקאות שונות, עברו אלימלך וחלק מהחשודים עבירות לפי חוק הגנת הצרכן - אי גילוי פרטים בעסקת מכר, הטעייה בתנאי ביטול העסקה והשפעה בלתי הוגנת, בכך שיצרו קשר טלפוני עם מתלוננים שונים באופן חוזר ונשנה עשרות פעמים; וזאת על אף שהמתלוננים הביעו מספר פעמים, בין במפורש ובין במשתמע, את דרישתם כי יחדלו מלהתקשר אליהם, והכל כדי לקשור אותם בעסקה".

 

בנוסף, כתב החשדות מייחס לאלימלך ולחלק מהחשודים שימוש במידע שלא כדין ופגיעה בפרטיות. נטען כי "במהלך תקופת הפעלת החברות במרמה על ידי אלימלך, התקבלה על פי החשד הכנסה, תוך העלמת רכוש אסור לפי חוק איסור הלבנת הון בסך של כ-20 מיליון שקל עליהם לא דיווחו לרשויות המס. ליתר החשודים מיוחסת מרמה, הלבנת הון ועבירות מס בהיקפים של 800 אלף שקל עד 10 מיליון שקל, כל חשוד לפי חלקו".

 

טרם התקבלה תגובתה של אלימלך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: shutterstock
עוקץ הקשישים: נשקלת העמדתם לדין של 5 חשודים. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים