שתף קטע נבחר

קפה גרג במו"מ להביא את פטיסרי Paul לארץ

נציגי רשת הפטיסרי הצרפתית הגיעו לישראל ונפגשו עם הנהלת הרשת המקומית. בגרג שואפים לפתוח תחילה סניפי רחוב במרכזי ערים ולהתרחב לשכונות מרכזיות

עוד רשת בתי קפה בינלאומית בדרך לישראל? רשת קפה גרג, בבעלות יאיר מלכה, גלעד אלמוג וניר אדרי, מנהלת מגעים להביא לישראל את רשת הפטיסרי הצרפתית Paul. ל"כלכליסט" נודע כי בחודשים האחרונים הגיעו לישראל נציגי הרשת הבינלאומית ונפגשו עם הנהלת קפה גרג.

 

לא רק וופלים: רשת בתי הקפה של לואקר בדרך לישראל

המרוץ אחר הזיכיון לסטארבקס: ויזל לא לבד

קבוצת קפה קפה רכשה את הסושיה ופרנג'ליקו

 

אם יבשילו המגעים, הכוונה של קפה גרג היא לפתוח בשלב ראשון 18 סניפי רחוב במרכזי הערים, שיוקמו על שטח של 70-80 מ"ר, כשהסניפים הראשונים יוקמו בתל אביב. בשלב השני רואים ברשת פוטנציאל להקמת סניפים שכונתיים בכל שכונה מרכזית בארץ.

  (צילום: shutterstock)
סניף בצרפת של רשת הפטיסרי הצרפתית Paul. בקרוב בישראל?(צילום: shutterstock)

ההשקעה בהקמת סניפים קטנים של Paul בשכונות מוערכת ב-700-800 אלף שקל, והקמה של סניף גדול מוערכת בלמעלה ממיליון שקל. במגעים שנוהלו בין הצדדים נבחנה הפעלה בשותפות עם הרשת הבינלאומית או הפעלה עצמאית של גרג לבד.

 

ממאפייה שהוקמה ב-1899 ל-43 סניפים ברחבי העולם

רשת Paul היא רשת בייקרי ובתי קפה צרפתית מובילה באירופה, שהחלה ממאפייה קטנה שהוקמה ב-1899 על ידי משפחה של חקלאים צרפתים. ב-1953, רכשה המשפחה מאפייה מפורסמת של משפחת Paul ושמרה על השם. ב-1985 נפתחה המאפייה הראשונה של Paul מחוץ לצרפת - בברצלונה, ספרד.

 

הרשת מתמחה בלחמים, מאפים, עוגות וקפה ומפעילה סניפים ב-43 מדינות בעולם - באירופה, ארה"ב, אסיה, המזרח התיכון ואפריקה. Paul מהווה מודל ללא מעט רשתות בתי קפה ישראליות, שבוחנות הקמה של קונספט חדש של בתי קפה ובייקרי בישראל, הכולל עיצוב של בית קפה חמים הנותן אפשרות לעצור ולקנות קפה על הדרך.

 

 

קפה גרג מפעילה מפעל קינוחים ומאפים בחיפה בבעלותה, ואם תקבל את הזיכיון על המותג הבינלאומי - תוכל לקבל את המתכונים של הרשת הצרפתית ולייצר לפי הנוסחאות של הרשת את המוצרים במפעל בישראל. הרשת הוקמה ב-1994 ומפעילה 107 סניפים תחת המותג גרג ו-35 סניפים תחת מותג בתי הקפה ביגה, המתמחה בלחמי מחמצת.

 

בשנה האחרונה השקיעה הקבוצה 10 מיליון שקל בהקמה של מפעל להכנת פסטה, ופתחה שני סניפים ראשונים של רשת פסטה מהירה תחת השם ביגה פסטה בר - בנשר ובקיסריה. מחזור המכירות המוערך של הקבוצה עומד על כ-900 מיליון שקל בשנה.

 

רשתות קפה נוספות בדרך אלינו

קפה גרג איננה היחידה שמנסה להביא לארץ רשת בתי קפה זרה. קבוצת פוקס ניהלה מגעים עם רשת סטארבקס הבינלאומית, ובעבר היו גם מגעים של קבוצת קפה קפה שניסתה להביא את רשת Pret a Manger. בנוסף פורסם אתמול כי הרשת האיטלקית לואקר בוחנת כניסה לישראל.

 

ענף ההסעדה הוא אחד הענפים שנמצאים בסיכון גבוה בארץ. עם זאת, רשתות מובילות וחזקות מנסות להמציא את עצמן מחדש באמצעות קבלת זיכיונות של רשתות בינלאומיות; או באמצעות יצירה של קונספטים חדשים של בייקרי קטן על שטחי מסחר מצומצמים.

 

מקפה גרג נמסר: "אנחנו בוחנים את שיתוף הפעולה עם רשת Paul וקיימנו עם הרשת הצרפתית כמה פגישות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: shutterstock
סניף בצרפת של רשת הפטיסרי הצרפתית Paul
צילום: shutterstock
מומלצים