שתף קטע נבחר

מסתמן: בית הדין של הליכוד יקבע שלא יתקיימו פריימריז לרשימה

לאחר שראש הממשלה הצטרף לעתירה שדורשת לבטל את הבחירות המקדימות לרשימת הליכוד, מסתמן שבית הדין של המפלגה יהפוך את החלטתו - והפריימריז אכן לא יתקיימו

בית הדין של הליכוד דן הערב (ב') בעתירה שדורשת לבטל את הפריימריז לרשימת המפלגה לכנסת - והוא צפוי להפוך את החלטתו לקיים פריימריז.

 

אתמול הצטרף ראש הממשלה בנימין נתניהו לעתירה לבית הדין של הליכוד, הדורשת לבטל את הבחירות המקדימות לרשימת המפלגה, שאותה הגיש היועץ המשפטי של התנועה אבי הלוי.

 

העתירה הוגשה לאחר שבשבוע שעבר קבע בית הדין כי יש לקיים בחירות מקדימות לרשימת הליכוד, ולא להגיש פעם נוספת את הרשימה שנבחרה לקראת הבחירות באפריל 2019. עם זאת, בעקבות העתירה שהגיש היועץ המשפטי עם חתימתו של נתניהו, הנושא עלה לדיון נוסף בהרכב מורחב.

טפט פריימריז ליכוד בחירות (צילום: מוטי קמחי)
חברי הליכוד בוחרים את הרשימה בחודש פברואר(צילום: מוטי קמחי)

 

פריימריז בליכוד? אין זמן לקבל את המימון מהכנסת

 

לפי החלטת בית הדין מהשבוע שעבר, ההחלטה לבטל את הבחירות המקדימות לרשימה נעשתה בניגוד לחוקת הליכוד. החוקה קובעת כי לפני בחירות כלליות יש לקיים פריימריז לרשימת הליכוד, ובית הדין פסק כי ההחלטה לבטל את הפריימריז - שהתקבלה בהצבעה רגילה במרכז הליכוד - אינה חוקית. עוד נכתב כי לצורך צעד כזה יש לשנות את חוקת הליכוד ולקבל רוב של שני שלישים מחברי מרכז הליכוד.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
פריימריז בליכוד. ארכיון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים