שתף קטע נבחר

סער: "אם אבחר - אפעל שנתניהו יהיה נשיא"

בכנס פעילים בנתניה אמר הח"כ מהליכוד כי הוא "מודע לכך שמן הסתם כעת ייתכן שלא תהיה תגובה חיובית להצעתי, אבל בזמן אמת אפעל כדי שכך יקרה". עוד אמר: "יש לחולל שינוי בעוד שלושה ימים בפריימריז על ראשות הליכוד. אם לא - נסתכן שתקום כאן ממשלת שמאל". מסתמן: בית הדין של הליכוד יבטל את הפריימריז לרשימה

 

 

 

ח"כ גדעון סער, המתמודד על ראשות הליכוד, אמר הערב (ב') בכנס פעילים בנתניה כי אם ייבחר לראשות המפלגה, יפעל להביא לכך "שנתניהו ייבחר להיות נשיא המדינה". הוא הדגיש: "אני מודע לכך שמן הסתם כעת ייתכן שלא תהיה תגובה חיובית להצעתי, אבל בזמן אמת אפעל כדי שכך יקרה". בינתיים, מסתמן כי בית הדין של הליכוד צפוי לבטל את הפריימריז לרשימה.

נתניהו ליכוד הליכוד גדעון סער (צילום: שרון רביבו)
נשיא המדינה הבא? גדעון סער ובנימין נתניהו(צילום: שרון רביבו)

סער אמר עוד: "לאורך כל השנים הערכתי ולמדתי רבות מבנימין נתניהו. הוא ללא ספק אחד המדינאים הגדולים בעולם. אלא שנקלענו למצב שמעורר בכל אחד מאיתנו כאב גדול. כשליח ציבור, לאחר שהמדינה תקועה כשנה, הדבר מחייב להסיק מסקנות - וביסוד המסקנות הללו החלטתי להציב אלטרנטיבה כדי להקים ממשלה בראשות הליכוד, להבטיח את שלטון הימין שעה שלצערנו יו"ר התנועה הנוכחי חוסם זאת".

 

סער הוסיף: "אז מה עושים במצב כזה? האם נכון לחסום את הליכוד כולו שעה שיש לנו את הרוב בעם שאוחז בדעות שלנו בתחומים המדיניים, הביטחוניים והכלכליים-חברתיים? היום אנחנו צריכים לשחרר את המדינה ולצאת לדרך חדשה ואת זה נוכל לעשות רק לאחר שנחולל שינוי בעוד שלושה ימים בפרייימריז לראשות הליכוד. אם לא נחולל את השינוי הזה - אנחנו מסתכנים בכך שהעם יחולל את השינוי נגדנו בבחירות ב-2 במרץ ויעלה את יריבינו הפוליטיים לשלטון. תקום כאן ממשלת שמאל. אם אבחר אקח את הליכוד לניצחון מוחץ".

גדעון סער (צילום: יאיר שגיא )
גדעון סער בכנס בנתניה(צילום: יאיר שגיא )

סער המשיך: "ראש הממשלה, עם כל כישוריו, אינו יכול היום לגבש רוב פרלמנטרי. ראינו זאת אחרי בחירות אפריל, אחרי בחירות ספטמבר וכל אדם מבין שדבר לא השתנה. להפך. אנחנו מסתכנים בהמשך הכרסום בתוכנו".

 

בתוך כך, כשברקע החששות הכבדים ממזג אוויר סוער שעלול לפגוע בהצבעה ביום חמישי - שלפי שעה מתקיימת - בית הדין של הליכוד עדיין עורך דיונים סביב פרוצדורות הקשורות ביום הפריימריז. במקביל, ממשיכים שני המועמדים - ראש הממשלה בנימין נתניהו וח"כ גדעון סער - לחרוש את השטח במאמץ אחרון לגייס תמיכה במוקדים נוספים. עם זאת, וכחלק מהניסיון לתת מענה למצב שבו מתפקדים יתקשו להגיע לקלפיות, הוארכה ההצבעה בשעה ובמקום ב-22:00 ייסגרו הקלפיות ב-23:00.

 

 

 

בינתיים, במטה נתניהו מקיימים בימים האחרונים דיונים אינטנסיביים סביב שאלת אחוזי ההצבעה מתוך הנחה שמזג האוויר הסוער יגרום למתפקדים רבים לא להגיע להצביע. במטה עסקו באופן נרחב בשאלה האם אחוזי הצבעה נמוכים טובים לנתניהו או לסער, והיו מי שהציעו לבדוק משפטית את האפשרות להאריך את ההצבעה ליום אחד נוסף - יום א' - על מנת להגדיל את אחוזי ההצבעה. היוזמה לא הבשילה לבסוף.

טפט פריימריז ליכוד בחירות (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון(צילום: מוטי קמחי)

מלבד שעות ההצבעה, ממשיכים הצדדים להילחם על שורת נושאים פרוצדורליים בבית הדין של הליכוד, ובראשם ההחלטה של ועדת הבחירות של המפלגה שלפיה כל מתפקד יצביע אך ורק בסניף הקרוב לביתו  - ולא בכל סניף שיבחר.

 

במטה נתניהו קידמו את היוזמה כדי להילחם במתפקדים המאורגנים דוגמת אנשי התעשייה האווירית ולא לאפשר הגעה קבוצתית ופיקוח על ההצבעה בקלפיות, ואילו במטה סער טוענים כי משפחות רבות המנצלות את חג החנוכה לטיולים הרחק מהבית לא יוכלו להצביע - וכך למעשה נפגעת זכותן הדמוקרטית. בית הדין צפוי להכריע רשמית בסוגיה ככל הנראה מחר.

 

כמו כן, כאמור, ממשיכים המועמדים את סיורי השטח: נתניהו קיים היום כנסים באריאל, ראש העין והרצליה וביקש מכל המתפקדים לצאת ולהצביע לטובת "ניצחון גדול בפריימריז" שיסייע לו גם בניצחון מערכת הבחירות לאחר מכן מול כחול לבן.

 

נתניהו אמר בכנס בראש העין: "נקים ממשלה לאומית עם ליכוד חזק וענק. אני אגיד לכם למה. א', כי השטח הליכודי פועל כמו אש ואנחנו נביא עוד שלושה מנדטים של הליכוד. הם לא באו אז, הם יבואו עכשיו". לאחר מכן, בכנס באריאל, אמר ראש המשלה: "בדמוקרטיה מי שמחליט מי ינהיג את העם זה העם, לא אף אחד אחר, אחרת זה לא דמוקרטיה. ואנחנו לא צבועים. אנחנו לא אלה שמרוממים את הדמוקרטיה בגרונם אבל למעשה רוצים משהו אנטי-דמוקרטי".

 

סער, מצידו, ערך מוקדם יותר סיור ביהודה ושומרון, שהחל במפגש עם ראשי רשויות בקרני שומרון והסתיים במערת המכפלה ובית רחל בחברון - שם הדליק נר שני של חנוכה. סער חזר על הבטחתו להחזיק רק בתיק החינוך אם וכאשר ייבחר לראשות הממשלה - והפציר במתפקדים שהגיעו לסיור לבוא להצביע ביום חמישי כדי לחולל את השינוי הנדרש שיאפשר הקמת ממשלה בראשותו.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שרון רביבו
נתניהו וסער
צילום: שרון רביבו
מומלצים