שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  צה"ל על מות המשפחה בעזה: "הערכנו שלא ייפגעו אזרחים"

  עם סיום התחקירים על מבצע "חגורה שחורה" עלה כי היעד שבו שהו שמונת בני המשפחה בדיר אל-בלח סומן כמטרה צבאית גם בימים שלפני התקיפה. בצבא העריכו שלא ייפגעו אזרחים, אולם בעקבות התקרית התקבלו המלצות לצמצום אירועים דומים בעתיד

   

   

  תיעוד: תקיפת חיל האוויר בעזה

  תיעוד: תקיפת חיל האוויר בעזה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  צה"ל הודיע היום (ג') כי במסגרת תחקירים שבוצעו בעקבות מבצע "חגורה שחורה" שנפתח עם חיסולו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי, בהא אבו אל-עטא, עלה כי למרות שהמקום שבו נהרגו שמונה בני משפחה בדיר אל-בלח סומן כמתחם צבאי - עדיין שהו בו אזרחים.

   

  מדובר צה"ל נמסר כי "בסיכום התחקיר התקבלו מספר המלצות שתכליתן לצמצם ככל הניתן את האפשרות שאירועים חריגים שכאלה יחזרו על עצמם". בצבא טענו כי "מהתחקיר עולה כי המטרה זוהתה כמתחם צבאי של הג'יהאד האיסלאמי אשר מבוצעת ממנו פעילות צבאית.

   

  גופות ילדי בני המשפחה בעזה (צילום: רויטרס)
  בני המשפחה שנהרגו בעזה(צילום: רויטרס)

   

  Rocket launch from the Gaza Strip (Photo: AFP)
  (Photo: AFP)

  עזה שיגור חגורה שחורה רקטה רקטות אזעקה צבע אדום (צילום: רויטרס )
  (צילום: רויטרס )

  השגי צה
  (באדיבות דובר צה"ל)

   

  "התחקיר מצביע כי המטרה הופללה על פי פעילות האיסוף והמחקר, כמתחם צבאי של ארגון הטרור גא"פ וכי בוצעה ממנו פעילות צבאית בעבר וכן במהלך ימי הקרב של 'חגורה שחורה'. עוד מלמד התחקיר כי בעת תכנון וביצוע התקיפה, ההערכה בצה"ל הייתה כי לא ייפגעו אזרחים כתוצאה ממנה.

   

  "עוד נמצא, כי המטרה אושרה מודיעינית בפיקוד הדרום ביוני האחרון בהתאם לתו"ל המודיעיני הרלוונטי בצה"ל, ולאחר מכן, בהתאם לתהליך הנהוג בצה"ל, תוקפה מספר פעמים, האחרונה שבהן מספר ימים טרום תקיפתה".

   

   

  ירי רקטות מרצועת עזה לישראל

  ירי רקטות מרצועת עזה לישראל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עוד נאמר, בהתייחס לשאר המבצע, כי "המסקנה המרכזית הנובעת מהתחקיר היא כי תוכנית 'חגורה שחורה' עמדה בתכלית שהוגדרה לה – יצירת תנאים לשיפור המציאות ברצועת עזה, וזאת באמצעות סיכול בהאא אבו אל-עטא, פגיעה קשה בפעילי טרור של ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי ותשתיותיו הצבאיות, צמצום הפגיעה באזרחי ישראל והימנעות מהיגררות למערכה רחבה.

   

  "בשתי יממות הקרב, סוכלו כ-25 פעילי טרור שעסקו בהוצאה לפועל של פעילות טרור במתווה ירי רקטות ושל פיגועים מורכבים יותר. בנוסף, הותקפו כ-100 מטרות תשתית של הארגון, בהן מתחמי ייצור אמל"ח ומוצבים במתחמים צבאיים. כתוצאה מפעולה זו שנסמכה והתבססה על תהליכי הכנה מודיעיניים מורכבים ואינטנסיביים שננקטו בחודשים האחרונים, הוסב נזק משמעותי לארגון הג'יהאד האיסלאמי. בהיבט הפעלת האש, התחקיר מעלה כי בוצעו ברמת הפיקוד והאוגדה תהליכים איכותיים לשיפור אפקטיביות תאי התקיפה.

   

  "בהיבטי ההגנה, לוחמי ההגנה האווירית יירטו את רובן המוחלט של הרקטות שנורו לעבר תושבי מדינת ישראל בשיעור הצלחה של כ-90%. במקביל, מאמצי ההגנה בהובלת אוגדת עזה מנעו פיגועים מורכבים במרחב הגדר".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים