שתף קטע נבחר

הפסיכולוג מואשם: מעשים מגונים בשני ילדים בקליניקה

פסיכולוג הילדים עידן קוסובסקי נעצר בעקבות תלונות שהגישו נגדו תושבים מהדרום, שטענו כי ביצע בהם עבירות מין כשהיו נערים. פרסום שמו הוביל להגשת תלונות נוספות נגדו מצד ילדים בזכרון יעקב. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

 

 

בבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש היום (רביעי) כתב אישום נגד הפסיכולוג עידן קוסובסקי, בן 50 מזכרון יעקב. לפי כתב האישום, שרק מקצתו הותר לפרסום, "הנאשם שימש פסיכולוג חינוכי, ובמסגרת זו טיפל, בין היתר, בקטינים, במרפאה פרטית בביתו שבזכרון יעקב. במסגרת זו, במהלך שנת 2019, ביצע מעשים מגונים בשני קטינים שבטיפולו לרבות מגע באיבריהם המוצנעים". הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

 

קוסובסקי נעצר לראשונה בנובמבר השנה בעקבות ארבע תלונות שהגישו נגדו תושבי דרום הארץ, בגין עבירות מין שהוא ביצע בהם כשהיו נערים. בסיום החקירה הוא שוחרר והתיקים נגדו נסגרו בשל התיישנות, אולם פרסום שמו - שנאסר תחילה - הוביל להגשת תלונות נוספות נגדו מצד ילדים בגין עבירות דומות.

ד
ד"ר עידן קוסובסקי
 

הפסיכולוג החשוד בעבירות מין בילדים בפתח הדיון (צילום: גיל נחושתן)
קוסובסקי, היום בבית המשפט(צילום: גיל נחושתן)

לדיון הגיעו שלושה מבין קורבנותיו מאזור באר שבע, שעל המעשים שביצע בהם - לכאורה - חלה התיישנות כאמור. כמו כן הגיעה עורכת דין שמייצגת אדם נוסף, תושב הצפון, שהגיש אף הוא תלונה נגד הנאשם, לפיה תקף אותו מינית בעת שלמדו יחד בבית הספר. על מקרה זה חלה גם כן התיישנות.

 

אחד מהם סיפר ל-ynet על תחושותיו כשראה את קוסובסבקי בבית המשפט: "ההרגשה מטלטלת כמו בהתחלה. אבל אנחנו מאוד שמחים שהפרשה נחשפה וכן הצלחנו להציל בעצם ילדים, קטינים אחרים, ואני מאוד מקווה שבית המשפט יעשה צדק".

 

הוא התייחס לכך שעל התלונה שלו ושל הקורבנות הנוספים מהדרום חלה התיישנות: "התיק שלנו כבר בפנים, גם אם הוא נמצא בכתב האישום או לא, אנחנו את שלנו עשינו, לשם זה יצאנו, זאת הייתה המטרה - לחשוף את הבן אדם האמיתי. התמונות שאתם רואים של הפרצוף שלו עכשיו? זה עידן קוסובסקי האמיתי. לא הפסיכולוג ולא החיוכים. זה הבן אדם החולה ואנחנו ידענו את זה, ועכשיו כולם יודעים את זה".

  

פסיכולוג הילדים החשוד במעשי סדום: "הייתה סקרנות מינית"

התלוננו על פסיכולוג הילדים: "למה שומרים עליו ולא מפרסמים את שמו?"

פסיכולוג נעצר בחשד שתקף מינית ילדים לפני שנים

 

את התלונות החדשות הגישו שני נערים למשטרת זכרון יעקב, שטענו כי הפסיכולוג ביצע בהם עבירות מין בשנתיים האחרונות, גם כן במסגרת טיפולית. 

 

תלונה שלישית הוגשה לאחר מכן, ובהמשך הוגשו עוד שלוש תלונות במשטרת זכרון יעקב, אך הן נסגרו לאחר שחלה עליהן התיישנות. כעת חשוד קוסובסקי בשלושה תיקים. היום, כאמור, הוגש נגדו כתב אישום - ורק שתי התלונות החדשות נכללות בו.

 

סניגורו של קוסובסקי, עו"ד שמואל ברזני, אמר כי "תיק אחד נפל בתוך יומיים. צריך להתייחס לנושא בזהירות, נקרא את חומר החקירה, נלמד ואז נדע איך להתייחס. אתם רואים פה את המתלוננים בפרשה אחרת (המתלוננים מבאר שבע, א.ר). אחרי שהם

ראו שהפרקליטות סגרה את התיק, הם הגיעו עם תלונה נוספת. הם רוצים להפיל אותו".

 

הקורבנות של פסיכולוג הילדים (צילום: חיים הורנשטיין)
שלושה מהמתלוננים נגד הפסיכולוג(צילום: חיים הורנשטיין)

קוסובסקי הוא בעל תואר משולב בפסיכולוגיה קלינית וחינוכית מאוניברסיטת נורת'איסטרן בבוסטון. יש לו קליניקה פרטית בזכרון יעקב ומרבית מטופליו הם ילדים ובני נוער. בדיונים הקודמים סיפרה המשטרה כי האירועים המיוחסים לו החלו בשנים 1992-1993.

 

עוד צוין כי הקשר בין הפסיכולוג לאחד הקורבנות נמשך לאורך שנים ונותק רק לפני כארבע שנים, בעת שהמתלונן, שסיפר על מגע מיני מלא בין השניים, היה בן 30.

 

הפסיכולוג טען בחקירתו כי המעשים שביצע באחד מהם היו בהסכמת המתלונן כשהיה בגיר, והסביר כי הייתה ביניהם "סקרנות מינית". לצד זאת, המתלוננים החליטו לגשת למשטרה מחשש שהוא יפגע בילדים נוספים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים