שתף קטע נבחר

מסכמים את 2019 בתחום הכושר: מה היו המגמות הבולטות?

עבודה כנגד משקל גוף הופכת לפופולרית יותר ויותר, יותר גברים נכנסים לאימוני האירובי וגם הגיל השלישי מגלה את נפלאות האימון האישי. ערוץ הכושר מסכם את 2019 עם 7 עובדות על צריכת הכושר שלנו בשנה החולפת

עבדנו, הזענו, התאמנו ובילינו זמן רב בפעילות גופנית כזאת או אחרת. שנת 2019 עוד רגע עוזבת אותנו והופכת לעוד זיכרון חולף, אך גם היא תיזכר כעוד שנה בה הכושר הפך להיות חלק בלתי אמצעי מחיינו. כעת, הגיע הזמן להסתכל רגע לאחור ובמבט אחרון לסכם את הרגלי הכושר שלנו בימים שעברו.

 

כתבות נוספות:

גאווה: בגיל 19 מאג'ד זכה באליפות העולם בהורדות ידיים

לאחר שעזבה את הדת - בינה הפכה למפתחת גוף

כיצד להכין את הגוף למרוץ הקשה בעולם?

 

לשם כך, קבוצת הולמס פלייס קיימה החודש סקר נרחב שבדק את הרגלי הכושר של הישראלים בשנת 2019, על ידי 400 מאמנים ומאמנות שנבחרו בצורה אקראית. התוצאות מוצגות לפניכם.

 

הדרישה הפופולרית בבניית תוכנית אימון

הדרישה השכיחה ביותר השנה, הן בקרב גברים והן בקרב נשים, הייתה לשלב בתוכניות האימונים עבודה כנגד משקל גוף ופחות עבודה עם משקולות. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא תכנית הטלוויזיה נינג'ה ישראל, המציגה מודל של מתאמנים שבסיס האימון שלהם מבוסס על משקל גוף, לרבות המתמודדת הראשונה שהצליחה לעבור את קיר הטיפוס ועוררה עניין רב.

 

התרגיל הנפוץ ביותר

תרגיל עליות מתח ותלייה מככב בגדול השנה כשרוב רובם המוחלט של המאמנים שילבו אותו בתוכנית האימונים למתאמנים, ובעיקר אצל מתאמנות. גם פופולריות זו מיוחסת להשפעה של נינג'ה ישראל על תחום הכושר. התרגיל השני המומלץ ביותר היה סקוואט, במקום השלישי בטן סטטי, ברביעי לחיצת חזה כנגד מוט, ובחמישי תרגיל הלאונג' לרגליים.

 

עליות מתח ()
עוקף את כולם בסיבוב. תרגיל עליות מתח

 

מי עובד יותר עם מאמן אישי?

השנה נרשם גידול של 15% בהיקף המתאמנים בגיל השלישי שמקיימים אימונים אישיים בהשוואה לאשתקד. אם בשנה שעברה היחס בין המתאמנים באימון אישי מעל גיל 60 ומתחתיו עמד על 50-50, הרי שבשנת 2019 היחס עומד על 60-40 לטובת מתאמנים שחצו את גיל 60.

 

גם ילדים מתאמנים

בשנת 2019 נרשם גידול של 15% במספר הילדים בגילאי 14-18 שהגיעו למאמן כושר לבניית תוכנית אימונים לעומת אשתקד. בתוך כך, אם בשנת 2018 עיקר אימוני הילדים בגילאי 6-13 התמקד במשחקים היתוליים ששילבו את מרכיבי הכושר והאירובי, כמו משחקי תופסת או משחקים עם כדור פיטבול ענק, הרי שבשנת 2019 עיקר אימוני הילדים מבוסס על מרכיבים שנלקחו מאתגר הנינג'ה: קפיצה בין בוסו, מעבר בסולם גנבים, והתרוממות ממצב שכיבה לעמידה באמצעות חבל דייגים. כל אלה ועוד החליפו את מקומם של המשחקים המסורתיים.  

 

ילדים מתאמנים ()
לא נשארים מאחור. אימוני כושר לילדים

 

היום הפעיל ביותר במכון

כנראה שתחושת האשם שאנו חשים במוצ"ש אחרי כל הארוחות לאורך הסופ"ש נותנת לנו מוטיבציה ללכת להתאמן, כי גם השנה יום ראשון נמצא כיום בו הכי הרבה מתאמנים פוקדים את מועדוני הכושר, כשלאחריו ממוקם יום שישי. מאידך, יום חמישי נמצא השנה כיום שבו מספר המתאמנים במועדונים היה הקטן ביותר.

 

המין השולט באימוני הסטודיו

השנה ציינו המאמנים גידול של 30% במספר הגברים שנכנסו לשעורי הסטודיו השונים: ספינינג, אימוני אירובי, אימונים אישיים בקבוצות קטנות, אימוני HIIT ובוטקאמפ. עם זאת, בקרב נשים נרשם השנה גידול של כ-30% בהיקף המתאמנות שנכנסו לאימוני סטודיו המבוססים על משקל גוף כמו Hiit, Grit ו-Bootcamp.

 

היחס באימונים אלו בין נשים לגברים עמד השנה על 70-30 לטובת הנשים לעומת 80-20  אשתקד. באופן כללי השנה היקף התפוסה הממוצע בשיעורי הסטודיו עמד על כ-85% בהשוואה לתפוסה של 75% אשתקד.

 

מתיחות בסטודיו ()
שיעורי סטודיו: כבר לא לנשים בלבד

 

מכשיר האירובי המבוקש

בסקר ציינו המאמנים כי מכשיר האירובי  מדרגות היה מכשיר האירובי המבוקש ביותר בחדר הכושר, תוך שהוא מקדים את ההליכון המסורתי. הסיבה לכך היא היכולת של המכשיר לספק מענה לפעילות אירובית, פיתוח סיבולת לב ריאה ואף חיזוק פלג הגוף התחתון. דבר זה תורם לפיתוח הרגשה של ניצול מיטבי יותר של זמן האירובי בקרב המתאמנים.

 

 

קר מדי מכדי לצאת להתאמן? פשוט בצעו אימון מהבית:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים