שתף קטע נבחר

הגשמים הגיעו למרכז: שיא הסערה עוד לפנינו

מזג האוויר הסוער מביא איתו משקעים גם למרכז ולדרום, והוא יחריף לאורך הסופ"ש - עם צניחה בטמפרטורות וחשש מהצפות ברחבי הארץ. מחר צפויים גשמים, סופות רעמים וסופת שלגים בחרמון. התחזית המלאה

  

 

הגשם מגיע גם למרכז ולדרום: מזג האוויר הסוער אתמול (רביעי) הביא עימו בבוקר גשמים בעיקר בצפון הארץ ואפילו שלג בחרמון - אבל בשעות הערב החל הגשם להגיע גם למרכז. בגני התערוכה בתל אביב חיכו למבלים שיצאו מה"פסטיגל" בחופשת החנוכה גשם ורוחות עזות.

 

מזג האוויר הסוער צפוי להתגבר היום ולאורך סוף השבוע, כולל צניחה בטמפרטורות, גשם וחשש מהתגברות השיטפונות וההצפות. בעקבות הסערה, דייר רחוב שסבל מהיפותרמיה ברחוב סמילנסקי בנתניה פונה אמש לבית החולים לניאדו בעיר כשמצבו בינוני.

 

כתוצאה מהגשמים שירדו בצפון, מפלס הכינרת עלה ב-1.5 ס"מ, והגיע ל-211.81- מטר מתחת לפני הים. בימים הקרובים צפויה עלייה תלולה יותר במפלס, בעקבות ההתגברות הצפויה של זרימות הנחלים המתנקזים לכינרת. 

גשם ורוחות ברחבי הארץ (צילום: ענת זיסוביץ)
הפתעה בתום הפסטיגל. גשם ורוחות עזות(צילום: ענת זיסוביץ)

הלילה (בין רביעי לחמישי) צפוי להיות סוער וגשום בצפון הארץ ובמרכזה, בצפון הנגב ירד גשם מקומי וינשבו רוחות חזקות וייתכן אובך. בדרום הארץ יהיה אביך עם סופות חול מקומיות, קיים חשש לשיטפונות בבקעת הירדן ובמדבר יהודה, בחרמון ירד שלג.

 

מזג האוויר הסוער יימשך היום, וממטרים ירדו בצפון הארץ ובמרכזה, מלווים בסופות רעמים. ינשבו רוחות עזות וקיים חשש להצפות ולשיטפונות בנחלים בצפון ובמרכז. בנגב יהיה אביך וייתכן גשם מקומי, קיים חשש לשיטפונות בבקעת הירדן ובמדבר יהודה, תחול ירידה בטמפרטורות ובחרמון צפויה סופת שלג.

 

 

 

גשם ורוחות ברחבי הארץ (צילום: רענן בן צור)
גשם ורוחות בגני התערוכה בתל אביב (צילום: רענן בן צור)

גשם ורוחות ברחבי הארץ (צילום: ענת זיסוביץ)
(צילום: ענת זיסוביץ)

גשם ורוחות ברחבי הארץ (צילום: רענן בן צור)
גשם בבית יהושע (צילום: רענן בן צור)

ביום שישי יהיה מעונן חלקית עד מעונן וירד גשם לפרקים בצפון הארץ ובמרכזה. יש חשש לשיטפונות במדבר יהודה ובבקעת הירדן. בשבת יהיה מעונן חלקית עד מעונן וירד גשם לפרקים בצפון הארץ ובמרכזה. חשש לשיטפונות במדבר יהודה ובבקעת הירדן. ביום ראשון תחול הפוגה מסוימת וזמנית ויהיה מעונן חלקית, עם עלייה קלה בטמפרטורות.לאחר מכן צפויה בשבוע הבא מערכת חורפית נוספת.

 

החל מאתמול שעות הבוקר, רוחות במהירות של כ-50 קמ"ש מנשבות בחוץ וגורמות לנזקים ולפגיעות: ילדה בת 8 נפגעה קל בראשה משלט פלסטיק שעף ברוח ליד חנות ברחוב ירושלים פינת רבי עקיבא בבני ברק. סמוך לשם התעופפה צלחת לוויין מגג ברחוב הרב ש"ך, במזל רב איש לא נפגע. עקב הסערה, ומסיבות בטיחותיות, בוטל המטס החגיגי בטקס סיום קורס הטיס שתוכנן לאתמול. בשל גובה הגלים, נמל חיפה נסגר לכניסת אוניות. בטרם הסגירה הכניס הנמל למחסה ארבע אוניות מטען שנקשרו ברציף המערבי.

 

   

 

לפי תחנות השירות המטאורולוגי ורשות המים, משעות הבוקר אתמול ועד השעה 14:00 כמויות המשקעים הגדולות ביותר נרשמו בגליל המערבי (יותר מ-60 מ"מ). גם באזור החרמון ירדו יותר מ-60 מ"מ ובמפרץ חיפה נעות כמויות הגשם בין 20 ל-38 מ"מ.

 

חזאי "מטאו טק" צחי וקסמן אמר אתמול באולפן ynet כי "בפעם הראשונה העונה אנחנו מדברים על מערכת חורפית ארוכה, ממושכת, מלווה בכל התופעות שאנחנו מכירים. היא גם קצת מסוכנת, היות ועומדות לרדת כמויות גשם מאוד גדולות. בשעות הקרובות מזג האוויר הסוער הזה בצפון יילך וידרים לכיוון המרכז. לגוש דן יגיע כנראה רק אחר הצהריים. עד אז נרגיש היטב את האובך הכבד. בדרום מתחוללות סופות חול".

כמות המשקעים עד השעה 14:00 ()
 

 


 

שלג החל לרדת באתר החרמון (צילום: אתר החרמון)
שלג בחרמון (צילום: אתר החרמון)
 

רוחות חזקות חוף ים נתניה (צילום: AFP)
רוחות חזקות בחוף הים בנתניה(צילום: AFP)

רוחות חזקות חוף ים נתניה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

רוחות חזקות חוף ים נתניה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

נמל חיפה (צילום: דוברות נמל חיפה)
נמל חיפה. נסגר בשל מזג האוויר (צילום: דוברות נמל חיפה)

נמל חיפה (צילום: דוברות נמל חיפה)
(צילום: דוברות נמל חיפה)

צלחת לוויין שעפה ברוח בבני ברק (צילום: הבני ברקים)
צלחת לוויין שעפה ברוח בבני ברק(צילום: הבני ברקים)
 

"מצפים לנו שלושה ימים רצופים של חורף עם גשמים ורוחות", הוסיף החזאי. "זה דבר שמתרחש כמעט מדי שנה, אבל מה שיחסית קיצוני זה כמויות הגשם שצפויות לרדת בשלושת הימים הקרובים. יש בהחלט חשש להצפות במרכזי הערים". הוא ציין כי בשעות הצהריים זיהום האוויר היה די גבוה, אך בהמשך עם בואו של הגשם האוויר נשטף והתחלף באוויר נקי הרבה יותר.

 

לדבריו, השיא הראשון של הסערה החל אמש והסתיים הלילה, עם כמויות גדולות של גשם בפרק זמן לא ארוך. הוא הוסיף כי גם היום, ככל הנראה, נתמודד עם שיאי רוח. "עומדות לנשוב רוחות מאוד חזקות עם משבי רוח שעלולים להגיע לכדי 100 ק"מ בשעה. החשש הוא מעצים שעלולים לקרוס, מקווי מתח גבוה שעלולים ליפול".

 

מעט לפני הצהריים אתמול החל לרדת שלג במפלס התחתון באתר החרמון, שם הטמפטורה היא אפס מעלות. במפלס העליון כבר נערמו כמה סנטימטרים של שלג. האתר סגור. במשטרה קוראים לציבור להיערך לחסימות כבישים בעקבות הצפות ושיטפונות. נמסר כי מומלץ שלא לנסוע או לטייל באזורי שיטפון שעלולים לסכן חיים, והנהגים מתבקשים להתאים את נסיעתם לתנאי הדרך, ואף לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות. עוד ציינו כי יש לבדוק את תקינות הצמיגים, מגבי השמשות ופנסי הרכב. 

 

 

 


פורסם לראשונה 25/12/2019 22:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענת זיסוביץ
רוחות עזות וגשם בתל אביב
צילום: ענת זיסוביץ
מומלצים