שתף קטע נבחר

ישראלייט - ישראלים שמפיצים אור כל השנה

אלו שנתקעו בצד הדרך, מי שנזקק לכסא גלגלים או לקביים, קשישים הלוקים בדמנציה או משפחות שכולות שצריכות כתף תומכת. בשלל מצבים בחיים אנו נתקלים באנשים אחרים, כמונו, שבחרו להקדיש את זמנם ולהאיר ולו במעט, את יומם של מי שמעונן אצלו כרגע. צפו בשמונה סרטונים מעוררי השראה על עמותות וארגונים, שנמצאים שם בשביל כולנו

עשרות אלפי עמותות וארגונים קיימים בישראל 2020. בתוכם מאות אלפי מתנדבים פועלים על בסיס יומיומי, שבועי, חודשי או חד פעמי, ובכך מסייעים לשכבות החלשות יותר באוכלוסייה, מפיצים אור ומחממים את הלב. לכבוד חג האור בחרה לע"מ (לשכת העיתונות הממשלתית), מתוך השפע הרב הזה, שמונה עמותות וארגונים הפועלים כולם במטרה לעזור לאחר. את המתנדבים בעמותות השונות היא צילמה לסרטונים קצרים ומעוררי השראה בשם  ISRAELIGHT#  והרי הם לפניכם:

 

מלב"ב

מלב"ב - מרכז לטיפול בקשיש בקהילה, היא העמותה המקצועית הראשונה, הגדולה בישראל בתחום הדמנציה והאלצהיימר.

 

צפו במתנדבי עמותת מלב"ב:

 

העמותה מספקת מזה ארבעה עשורים מעטפת שירותים שונים, מגוונים ומקצועיים בקהילה, לרווחת האנשים המתמודדים עם דמנציה ואלצהיימר ומשפחותיהם. העמותה מעניקה סיוע וטיפול בסביבתם הטבעית, המוכרת להם – בקהילה.

 

מתנדבים (צילום: באדיבות לע
מתנדבים במלב"ב(צילום: באדיבות לע"מ)

 

  • לפרטים נוספים והתנדבות בעמותת מלב"ב לחצו כאן

 

ידידים

ארגון ייחודי, המעניק "עזרה ראשונה שאינה רפואית" ואינה מצריכה ידע מקצועי בדרכים ובבתים, 24 שעות ביממה. הארגון מספק סיוע ללא כל עלות בשלל תחומים, ביניהם: סיוע בתיקון פנצ’ר, התנעת רכבים, מילוי מים, שמן או דלק, בכבישים מהירים ואף בפתיחת רכבים נעולים באמצעות ציוד מקצועי וללא כל נזק.

 

צפו במתנדבי ארגון ידידים:

 

בנוסף, מתנדבי ידידים מבצעים חילוצי שטח לרכבים שהתחפרו, מסייעים בפתיחת דלתות בתים שנטרקו, ועוברים הכשרות מקצועיות לחילוץ אנשים ממעליות תקועות. הארגון משתף פעולה עם כלל כוחות ההצלה והחירום, וכן מסייע למשטרת ישראל באיתור נעדרים.

 

מתנדבים (צילום: באדיבות לע
מתנדבים בארגון "ידידים"(צילום: באדיבות לע"מ)
 

 

  •  לפרטים נוספים והתנדבות בארגון ידידים לחצו כאן

 

משפחה אחת

ארגון שהוקם למען נפגעי הטרור ובני משפחותיהם במדינת ישראל. הארגון מחבק את המשפחות השכולות ודואגת גם לאלו שפציעה גופנית או נפשית שינו את עולמם. הוא מלווה אותם בקשיים ובנפילות, ומסייעת להם לגלות כוחות חדשים של תקווה וצמיחה, ביחד, תוך דאגה שלעולם לא יתמודדו לבד.

 

צפו במתנדבי ארגון משפחה אחת:

 

מאז שנת 2001 תומכים מאות מתנדבי הארגון בלמעלה מ-3,500 נפגעים ומשפחות שכולות, באמצעות רשת ייחודית של אמצעים ופעילויות: מרכזי סיוע, ליווי אישי, שיקום נפשי, תמיכה משפחתית, סדנאות, קבוצות תמיכה ונופשונים, סיוע כלכלי ותעסוקתי, מחלקות ילדים, נוער ובוגרים, פרויקטים בינלאומיים, יעוץ משפטי וייצוג ציבורי.

 

מתנדבים (צילום: באדיבות לע
מתנדבים בארגון "משפחה אחת"(צילום: באדיבות לע"מ)
 

 

  • לפרטים נוספים והתנדבות בארגון משפחה אחת לחצו כאן

 

הבית של אביה

גמ"ח בגדים ופריטי אופנה שפועל במתכונת של חנות חברתית קהילתית של בגדים יד שניה. החנות מעוצבת כחנות בגדים רגילה לגמרי, עם בגדים איכותיים – חדשים וכמעט חדשים, בעלות של 3-10 שקלים בלבד לפריט.

 

צפו במתנדבי "הבית של אביה":

 

מטרת המיזם היא לייצר חווית קניה רגילה לחלוטין בשילוב בית קפה, מועדון חברתי ופריטי יד שניה ברמה גבוהה. החנות מופעלת ע"י מתנדבים מסורים יחד עם אנשים עם צרכים מיוחדים, שהחנות משמשת כמרכז הכשרה לתעסוקה עבורם. בחנות מתקיימות הפעלות לילדים, לקהילה ולציבור הרחב.

 

  • לפרטים נוספים והתנדבות ב"בית של אביה" לחצו כאן 

 

נפש בנפש

ארגון שהוקם בארצות הברית ומרכזו כיום בירושלים. מטרותיו הן קידום את העלייה לארץ ישראל מצפון אמריקה וכן העלמה או צמצום המכשולים הכלכליים, המקצועיים, הלוגיסטיים והחברתיים שעומדים בפני היהודים באזורים אלו.

 

צפו במתנדבי "נפש בנפש":

 

הארגון מצליח לא רק להעלות בצורה דרמטית את מספר העולים, אלא גם להבטיח את קליטתם המוצלחת בישראל ומכוונן  אותם למציאת תעסוקה הולמת בתחומם בישראל. "נפש בנפש" פועלת בשיתוף פעולה עם ממשלת ישראל ועם הארגונים היהודיים ברחבי העולם.

 

מתנדבים (צילום: באדיבות לע
עולים דרך ארגון "נפש בנפש"(צילום: באדיבות לע"מ)

 

  • לפרטים נוספים והתנדבות ב"נפש בנפש" לחצו כאן

 

תנופה בקהילה

תנופה בקהילה מסייעת ללא עלות לאוכלוסיות מוחלשות לצאת ממעגל העוני לדרך חדשה באמצעות שיפוץ בתיהם ותמיכה סוציאלית. מירב המאמצים מושקעים ביצירת בתים שיאפשרו לדיירים לחיות בבטחה ובכבוד. העבודה נעשית ע”י בעלי מקצוע קבועים של העמותה בעלי ניסיון רב שנים בענף השיפוצים.

 

צפו במתנדבי "תנופה בקהילה":

 

בד בבד עם הטיפול בסביבת הבית, העמותה מתמקדת גם ב-”שיפוץ” המשפחה. העובדים הסוציאליים של העמותה בונים למשפחה תכנית שיקום אישית ומלווים את המשפחה על מנת לסייע לה לעמוד ביעדים שנקבעו. מענה כוללני זה מוביל את המשפחות לצמיחה, לתפקוד מלא וליציאה ממעגל הנזקקות, והוא סולל את שילובם בקהילה ובחברה.

 

  • לפרטים נוספים והתנדבות ב"תנופה בקהילה" לחצו כאן  

 

יד שרה

מעניקה מגוון שירותים לאנשים עם לקויות ומחלות במטרה לצמצם את השפעת לקויותיהם ומחלותיהם על תפקודם ועצמאותם. בארגון מתנדבים כ-7,000 מתנדבים במחלקות הסיוע השונות הפרושות ב-110 מרכזי השירות של יד שרה ברחבי הארץ. בסניפי ההשאלה מוצעים 7,689 פריטי ציוד רפואי שיקומי לטיפול ביתי חיוני.

 

 צפו במתנדבי "יד שרה":

 

יד שרה פועלת לאפשר לכל אדם להמשיך באורח החיים שהוא בחר בו, בביתו, עם משפחתו וקהילתו כדי לא להיאלץ לעבור למוסד סיעודי. זאת מתוך הבנה שהשארתו של החולה והאדם בעל הלקות בסביבתו הטבעית, חשובה לשיפור התפקוד ולהחלמה פיזית ונפשית.

 

מתנדבים (צילום: באדיבות לע
מתנדבים ביד שרה(צילום: באדיבות לע"מ)
 

 

לפרטים נוספים והתנדבות ב"יד שרה" לחצו כאן
 

איחוד הצלה

איחוד הצלה הוקם בשנת 2006 כארגון המושתת על מתנדבים ומטרתו מתן מענה רפואי ראשוני ומקצועי על מנת להציל חיים. מתנדבי 'איחוד הצלה' מטפלים במקרי חירום רפואיים ללא הבדל דת, גזע ומין המתרחשים בסמוך למקום הימצאם, ופועלים בתאום מלא עם כלל הגורמים הפועלים 24/7 למען הצלת חיים, במהירות, במסירות ובמקצועיות. כיום מונה הארגון מעל 6,000 מתנדבים הפועלים מדן ועד אילת והוא מאושר כגוף מסייע רשמי בשעת חירום על ידי משרד הבריאות.

 

צפו במתנדבי "איחוד הצלה":

 

המתנדבים פזורים בתוך אוכלוסיית ישראל בכל עיר, שכונה ורחוב ומגיעים מכל שכבות האוכלוסייה בישראל: יהודים, ערבים, חילונים, חרדים, גברים ונשים. חלקם, פעילים בארגון במסגרת "השירות האזרחי".

 

לפרטים נוספים והתנדבות ב"יד שרה" לחצו כאן.

 

  • קיבלתם השראה? רוצים להתנדב? פנו לעמותת רוח טובה שתתאים לכם אפשרויות התנדבות לפי תחומי העניין, שעות הפנאי ומקום המגורים שלכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות לע"מ
צילום: באדיבות לע"מ
צילום: באדיבות לע"מ
צילום: באדיבות לע"מ
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים