שתף קטע נבחר

אביו של הנער שנסחף בשיטפון בירכא: "אל תפסיקו את החיפושים"

נמשכים החיפושים אחר עומרי אבו ג'נב שנסחף הבוקר סמוך לירכא שבצפון. אביו, ראג'ח, הגיע לחפ"ק המשטרתי וסיפר: "כל השנים מנעתי ממנו לרכוב על טרקטורונים". מוקדם יותר נקבע מותו של מג'ד קאסם, רועה צאן בן 27 מהצפון שנסחף בשיטפון בנחל צלמון

 

 

המשטרה ממשיכה בחיפושים אחר עומרי אבו ג'נב, הנער בן ה-16 שנסחף הבוקר (ה') באזור ירכא, לאחר שטרקטורון שעליו רכב נסחף בזרם. צעיר בן 23 שהיה עמו על הטרקטורון חולץ ופונה לבית החולים. אביו של הנער הנעדר, רג'אח, הגיע לחפ"ק של כוחות המשטרה וההצלה ואמר לכוחות: "אל תפסיקו את החיפושים אחר בני". מוקדם יותר נקבע מותו של מג'ד קאסם סואעד, רועה צאן בן 27 מהכפר ואדי סלאמה, שנסחף בנחל צלמון שליד כרמיאל.

  

האב סיפר ששמע על המקרה בעת שהיה בעבודה. "כל השנים ניסיתי למנוע ממנו לרכוב על טרקטורונים. לא מבין איך זה קרה", אמר.

 

 

נער בן 15 נסחף בשיטפונות בירכא (צילום: גיל נחושתן)
נסחף בשיטפון ונעדר. עומרי אבו ג'נב(צילום: גיל נחושתן)

נער בן 15 נסחף בשיטפונות בירכא (צילום: גיל נחושתן)
החיפושים אחר הנער הנעדר סמוך לירכא(צילום: גיל נחושתן)


מאז שעות הבוקר מחפשים צוללים, לוחמי האש ושוטרים את הנער שנסחף עם טרקטורון בשיטפון באזור "עין יפעם" בין היישובים ירכא לג'ת שבצפון הארץ. עדיין לא ברור מצבו וכוחות הצלה נמצאים בזירה.

 

מכבאות והצלה במחוז חוף נמסר כי "כוחות כיבוי והצלה פועלים בסיוע לוחמי היחידה לחילוצים מיוחדים, יחידת להבה וצוללנים, לאיתור נער שביקש לחצות יחד עם חברו בטרקטורון את המעיין, כאשר החבר אותר והנער השני טרם. מפקד האירוע רשף עופר חזן מדווח על זרימת מים חזקה באזור". הטרקטורון הוצא מהמים, אך הנעדר לא אותר.

נער בן 15 נסחף בשיטפונות בירכא (צילום: גיל נחושתן)
הטרקטורון שנסחף בשיטפון(צילום: גיל נחושתן)

קב"ט המועצה המקומית, זיאד סיף, אמר כי הטרקטורון נכנס למים כקילומטר מזרחית לגשרון שאליו נסחף. "הנער הבוגר יותר הצליח לחלץ את עצמו. הנעדר - שהוא קרוב משפחתו - נסחף. קרוב משפחה אחר סיפר שהצליח עוד לאחוז בו, אולם הזרם היה חזק מדי והוא נשמט מאחיזתו. אנחנו לא יודעים אם הוא תקוע מתחת לגשרון או שנסחף עוד במורד הזרם".

 

 

מג'ד קאסם סואעד, רועה צאן בן 27 מהכפר ואדי סלאמה, נהרג בצהריים לאחר שנסחף בנחל צלמון שליד כרמיאל. סואעד יצא לסגור את שער דיר העיזים, אותם הוא מגדל בסמוך לנחל. משבושש לחזור הביתה הודיעו בני משפחתו למשטרה על היעדרו. כוחות חילוץ של משטרת ישראל יצאו למקום בג'יפים וברגל בליווי מסוק יחד עם לוחמי האש ומכוניתו נמצאה בסמוך לנחל. הצוות הרפואי של מד"א נאבק על חייו והעביר אותו כאמור לבית החולים תוך ביצוע פעולות החייאה, שם נקבע מותו.

 

התחזית: הסערה נמשכת

מזג האוויר הסוער והגשום צפוי להימשך גם הערב והלילה, ומצפון הארץ ועד הנגב ינשבו רוחות חזקות. בדרום ימשיך לשרור אובך. ממרכז החיזוי "מטאו-טק" נמסר כי קיים חשש להצפות בערי החוף והשפלה, ולשיטפונות בנחלי המזרח והדרום. בחרמון צפוי להמשיך לרדת שלג.

 

מחר, יום שישי, ירד גשם מצפון הארץ ועד הנגב. ייתכנו סופות רעמים יחידות וייעשה קר מהרגיל. בדרום הנגב יהיה מעונן חלקית, וייתכן אובך עם גשם קל. בחרמון ירד שלג. בשעות הערב יתמעט הגשם וייחלש. לאורך היום קיים חשש להצפות בערי החוף והשפלה וחשש לשיטפונות בנחלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
נעדר בשיטפון: עומרי אבו ג'נב
צילום: גיל נחושתן
מומלצים