שתף קטע נבחר

מגוריט רוכשת ממנרב פרויקטים נכס ביפו בתמורה ל-219 מיליון שקל

הקרן למגורים להשכרה רכשה את הנכס שכולל שני מבנים ו-99 יחידות דיור ושטחי מסחר בשדרות ירושלים; הקרקע נרכשה ע"י מנרב פרויקטים במהלך 2018 מידי הכשרת הישוב ומחברת בולווארד של עמי פדרמן

מגוריט בשדרות ירושלים ביפו: קרן הריט למגורים להשכרה מגוריט חתמה אתמול בערב (א') על הסכם מול מנרב פרויקטים לרכישת 99 יח"ד ושטחי מסחר בשדרות ירושלים ביפו, בתמורה לכ-219 מיליון שקל (בתוספת מע"מ)

 

בכמה נמכרה דירת 5 חדרים בירושלים?

הדירות בשדה התעופה באילת יוצאות לדרך

"תוכנית מחיר למשתכן עשתה נזק לדורות"

 

הנכס הנמכר כולל שני בניינים: האחד בן 12 קומות עם 90 יחידות דיור ולצידו בניין בוטיק בן 5 קומות ובו 9 דירות, הממוקמים בשדרות ירושלים 131-129. העסקה כוללת גם חניות בחניון תת קרקעי ושטחי מסחר בשני הבניינים.

שדרות ירושלים ביפו (צילום: עמית שעל)
שדרות ירושלים ביפו(צילום: עמית שעל)
 

מנרב פרויקטים פועלת להגדלת כמות יחידות הדיור ל-117. אם המהלך יאושר, התמורה בעסקה יכולה לעלות לעד 256 מיליון שקל. ההחזקה בפרויקט תימסר למגוריט עד שלוש שנים מיום קבלת היתר הבנייה, ובכל מקרה לא יאוחר מארבע שנים מיום החתימה על ההסכם. בהתבסס על מכירה של 99 יח"ד מנרב פרויקטים צפויה לרשום רווח הון לפני מס של 28 מיליון שקל. (שיירשם לאורך תקופת הפרויקט).

 

בחודש ינואר 2018 רכשה מנרב 33.6% מהזכויות בקרקע בשדרות ירושלים ביפו תמורת 27.5 מיליון שקל מחברת בולווארד של עמי פדרמן; במרץ 2018 רכשה מנרב מהכשרת היישוב שבשליטת עופר נמרודי את יתרת הזכויות במגרש (כ-66%) בשדרות ירושלים ביפו תמורת 63 מיליון שקל; וכך מנרב הפכה לבעלים המלאים בקרקע.

 

לפני כשבוע וחצי דיווחה מנרב פרויקטים כי ישראל קנדה והאחים נקש ירכשו את מלוא מניותיה וימחקו אותה מהמסחר בתל אביב. בכך נפרדת החברה-האם מנרב אחזקות מהזרוע שהיתה לב פעילותה. החברות דיווחו על העסקה, שאמורה להיחתם סופית בתחילת ינואר. ההודעה המוקדמת יחסית נובעת מהצורך בעירוב גורמים שונים בשל המחיקה הצפויה מהמסחר, בעיקר גופים מוסדיים המחזיקים במניה. הפרמיה בעסקה לא הייתה גבוהה גבוהה: שני הקונים ישלמו יחד 550 מיליון שקל, מחיר הגבוה בכ-5% משווי החברה בפתיחת המסחר טרום הדיווח, שעמד על 524 מיליון שקל. שוויה של החברה-האם מנרב אחזקות עמד ביום הדיווח על 553 מיליון שקל.

מתי דב, מנכ
מתי דב, מנכ"ל מגוריט
  

לפני כחודש וחצי הנפיקה מגוריט מניות בתמורה כוללת של כ-414 מיליון שקל לפי מחיר של 75 אגורות למניה. מדובר בהנפקה גבוהה עבור מגוריט אשר שוויה עמד טרם הנפקה זו על 311.8 מיליון שקל, והונה העצמי נכון ל-30 בספטמבר 2019 עמד על 357.5 מיליון שקל, כך שמדובר ביותר מהכפלה של הונה העצמי של החברה בעקבות ההנפקה. כיום מגוריט נסחרת לפי 75.5 אגורות למניה ושווי החברה עומד על כ-714 מיליון שקל.

 

מאז הפכה לציבורית בספטמבר 2016 ביצעה מגוריט שלוש הקצאות פרטיות, אחת של 70 מיליון שקל לשישה גופים באוגוסט 2018, הקצאה פרטית של 22.5 מיליון שקל מפסגות וילין לפידות במרץ 2019, והקצאה פרטית נוספת של 10 מיליון שקל במהלך 2019 להראל ושירביט.

 

ממנרב פרויקטים וממגוריט לא נמסרה תגובה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל
שדרות ירושלים יפו
צילום: עמית שעל
מומלצים