שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ח"כ הורוביץ: "אם אחת ממפלגות השמאל לא תעבור - נתניהו לא יעמוד לדין אף פעם"

  שבועיים לפני תום מועד הגשת הרשימות לבחירות, קרא יו"ר המחנה הדמוקרטי לאיחוד עם העבודה-גשר: "האפשרות שאחת לא תעבור היא אמיתית", אמר הורוביץ בריאיון באולפן ynet. על ריצה אפשרית עצמאית של שפיר: "אלפי קולות ילכו לפח". על בקשת החסינות לנתניהו: "הוא יגנוב עוד"

   

  הריאיון עם ח"כ הורוביץ    (צילום: ליהי קרופניק)

  הריאיון עם ח"כ הורוביץ    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ הזהיר הבוקר (יום ב') כי פילוג בשמאל עלול להוביל למצב שבו אחת מהמפלגות בקצה הזה של המפה הפוליטית לא תעבור את אחוז החסימה בבחירות לכנסת ה-23: "האפשרות שאנחנו או מפלגת העבודה לא יעברו היא אמיתית", אמר הורוביץ בריאיון באולפן ynet.

   

   ניצן הורוביץ (צילום: אבי מועלם)
  "מי שילך לבד יישא באחריות". ח"כ הורוביץ(צילום: אבי מועלם)

  הוא קרא להוביל למצב שמשמאל לכחול לבן תהיה הצבעה רק עם פתק אחד, וטען כי מפלגתו והמפלגה בראשות חברי הכנסת עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס "די קרובות אחת לשנייה". לדברי הורוביץ, "אני מאמין שרוב גדול של מצביעים תומכים ופעילים רוצים איחוד. ההימור כאן גדול מדי ואי אפשר להתעלם מהעניין הזה.

   

  "אני מקווה שלא יקרה מצב שבו אחת המפלגות לא תעבור את אחוז החסימה. אנחנו נעשה הכול כדי שזה לא יקרה, אבל אם זה יקרה - זה אומר שנתניהו לא יעמוד לדין אף פעם על העבירות שלו, וזה דבר מחריד בעיניי".

  עמיר פרץ אורלי לוי אבקסיס הצהרה העבודה גשר (צילום: מוטי קמחי)
  פרץ ולוי-אבקסיס. "ההימור כאן גדול מדי"(צילום: מוטי קמחי)

  - מה קורה עם סתיו שפיר?

  "לא הרחקנו אותה. מי שכבר הכריז בעצם זאת היא, שעשתה כנס והכריזה שהיא רצה לבד עם מפלגת הירוקים. אני לא עשיתי את זה ואני חושב שזאת טעות גדולה, בטח במצב הנוכחי, לעשות רסיסי רסיסים ופיצולים וסיעות יחיד".

   

  - סתיו שפיר תעשה לשמאל מה שעשה איתמר בן גביר בעבר לימין?

  "אם היא תתמיד ברעיון הזה לעשות סיעה נפרדת, אז אלפי קולות ילכו לפח, זה עלול לקרות. אני אומר דוגרי שיש סכנה. במצב כזה כולם צריכים להיות יחד, וכשאתה עושה איחוד אז אפשר לדון בעניין המקומות כי כל אחד רוצה את המקום הכי גבוה וכל אחד רוצה כמה שיותר, אבל עושים פשרה".

   

  - אבל אותה מעניין רק המיקום?

  "זה בדיוק העניין, אנחנו לא מדברים על מיקומים וסידורים. זה בסדר, זה חשוב, אבל יש הרבה אינטרסים והרבה אנשים יושבים סביב השולחן וכולם רוצים מקום. אז צריך להתכנס ולעשות את זה ביחד ומי שילך לבד יישא באחריות. אני מקווה שבסוף יהיה איחוד".

  סתיו שפיר (צילום: אבי מועלם)
  שפיר. "במצב כזה כולם צריכים להיות יחד"(צילום: אבי מועלם)

  ח"כ הורוביץ התייחס גם לאפשרות שראש הממשלה בנימין נתניהו יבקש מהכנסת חסינות מפני העמדתו לדין בשלושת התיקים שבהם הוא מואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. "כל עבריין שתעצור יגיד לך עכשיו 'אם לראש הממשלה, אז למה לי לא מגיע?', אמר הורוביץ יום אחרי שנתניהו טען כי "חסינות היא אבן יסוד בדמוקרטיה".

   

  - חבר כנסת רשאי לבקש.

  "חסינות נועדה לאפשר לחבר כנסת לבצע את תפקידו, לא לקחת שוחד. בשביל שוחד לא צריך חסינות ואם הוא זכאי כמו שהוא אומר - שילך לבית משפט".

   

  - הוא ילך לבית משפט אחרי הקדנציה.

  "יגנוב עוד, מה שנקרא".

   

  - אתה קורא לראש הממשלה גנב?

  "כן כן, וגם מושחת עד היסוד. שלא יסתתר מאחורי חסינות אלא ילך לבית משפט. ואם הוא אומר כל הזמן 'לא היה כלום כי אין כלום' , אז שילך לבית משפט להגיד 'אין כלום'. תציג ראיות אחרות ובבקשה - תצא זכאי. נחגוג. אבל הוא רוצה חסינות. הוא לא רוצה להגיע לבית משפט כי הוא מושחת".

  הצהרה של בנימין נתניהו על הניצחון בפרימרייז (צילום: גיל יוחנן)
  ראש הממשלה נתניהו. "לא רוצה לראות אותו בכלא"(צילום: גיל יוחנן)

  - אם הציבור יבחרו לתת לו, יכול להיות שהציבור יכריע בעדו.

  "אני מציע שבמקום בית משפט, לא יהיה בית משפט. אנחנו נעשה את זה באסמסים כמו בתוכנית ריאליטי. מה דעתכם? כן אשם או לא אשם. יש שופטים, אנשי מקצוע, פרקליטות, יש חוק במדינה הזאת. זה שראש הממשלה עושה צחוק מהחוק עדיין לא אומר שזה בסדר".

   

  - זה לא שהוא אומר שאם יקבל 61 מנדטים כתבי האישום מבוטלים.

  "קודם כל הוא אמר 'אין כלום, הכול יתמוטט בשימוע'. כל הזמן 'אין כלום', ברור שיש. יש הר ראיות נגדו, הוא יודע את זה ולכן הוא אומר 'חסינות' כדי לא להגיע למשפט. בפועל אין כנסת ואנחנו כל הזמן בבחירות, למה כל הסיפור הזה כבר שנה? הכול בגלל התיקים שלו, כי הוא לא רוצה להגיע לבית משפט. אין ועדת כנסת - אז הוא גם לא יכול לבקש את החסינות, אז אין משפט. הוא גם ראש ממשלה עם כתבי אישום וגם אין משפט. הוא משתמש בפוליטיקה כדי להתחמק ממשפט".

   

  - אבל זה לא מה שאמור לעשות בן אדם נאשם? להיתלות בכל מה שאפשר במסגרת החוק כדי לדחות את הקץ?

  "ככה עושה עבריין, לא ראש ממשלה שמופקד על המערכת. הוא אמור להנהיג אותנו ולא לעשות צחוק מהחוק של עצמנו. הוא עובד נגד המדינה".

   

  - אתה רוצה לראות אותו בכלא?

  "לא רוצה לראות אותו בכלא, אבל עבריינים אני רוצה לראות בכלא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים