שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  תושב הרצליה שירק על שגריר פולין הורשע בתקיפה

  אריק לדרמן בן ה-65 הודה בכתב אישום מתוקן ומקל, שממנו הושמטה עבירת האיומים.רף הענישה לא נקבע - ובית המשפט ימתין להמלצת שירות המבחן. שגרירות פולין לא עודכנה בעונש: "הסדר תמוה"

   

  שגרירות פולין תל אביב ארכיון 2018 (צילום: shutterstock)
  שגרירות פולין בתל אביב(צילום: shutterstock)

  אריק לדרמן, תושב הרצליה בן 65 שירק בחודש מאי על שגריר פולין בישראל מארק מגירובסקי מחוץ למבנה השגרירות בתל אביב, הורשע הבוקר (ב') בבית משפט השלום בתל אביב במסגרת הסדר טיעון בעבירה של תקיפה.

   

  לדרמן הודה בכתב אישום מתוקן ומקל, ממנו הושמטה עבירת האיומים. במסגרת ההסדר, לא נקבע רף ענישה, לגביו יוחלט לאחר שתתקבל המלצת שירות המבחן.

   

  סנגורו של לדרמן, עו"ד אבי אברהמוף, אמר: "אבקש ששירות המבחן יבחן את סוגיית אי ההרשעה. הנאשם נעדר עבר פלילי ויחד עם זאת התביעה מודיעה מראש כי היא תתנגד לביטול ההרשעה. הסכמה נוספת לצורך טיעונים לעונש המוסכמת על הצדדים היא העובדה שהנאשם ידע שמדובר בעובדי שגרירות פולין ולא בהכרח בשגריר עצמו ובנהגו".

   

  מארק מגירובסקי ()
  שגריר פולין מארק מגירובסקי

   

  נציגת שגרירות פולין בישראל, עו"ד אווה קוקליס, אמרה כי לא עודכנה על ההסדר המתגבש ומחתה בפני השופט. "היה מקום לעדכן אותנו על ההסדר. אני מבינה שלפי החוק אין לי עמדה להתנגד לו, אך יחד עם זאת, ההסדר נראה לי קצת תמוה".

   

  נציגת המשטרה, עו"ד דניאלה שדה, אמרה כי "הגענו להסדר טיעון לאחר ששקלנו את השיקולים הראייתיים. העבירה אינה מצויה ברשימת העבירות שבחוק זכויות נפגעי עבירה, אך יחד עם זאת אנחנו נמצאים בקשר רציף עם השגרירות ומעדכנים אותם על הדיונים".

   

  השופט רועי פרי הרשיע את לדרמן בעבירה של תקיפה והורה לשירות המבחן לגבש לגביו תסקיר לקראת הדיון הבא. השופט גם התייחס לטענת נציגת שגרירות פולין ואמר כי היה ראוי לעדכן את השגרירות בהסדר.

   

  לדרמן התנצל בעבר על מעשיו. במכתב שפרסם הוא טען כי "משפחתי חוותה את תלאות השואה בפולין ופנייתי לשגרירות הייתה בענייני השבת רכוש. במסגרת הפנייה נתקלתי ביחס מכפיש מצד אחד מעובדי השגרירות, אשר כינה אותי בשפה הפולנית בכינוי יהודון. האמירה עוררה בי תחושות קשות מאוד"

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שגריר פולין מארק מגירובסקי
  מומלצים