שתף קטע נבחר

נתניהו לבג"ץ: "ועדת חסינות? התערבות בהליכים פוליטיים"

ראש הממשלה הגיש את תגובתו לעתירה הדורשת לחייב הקמת ועדת כנסת כדי שתדון בבקשות החסינות של ח"כ חיים כץ ונתניהו: "לא נכון ולא ראוי"

 

הדלקת נר שמיני של חנוכה עם בנימין נתניהו שרים ו חברי כנסת ליכוד ב דן פנורמה בת
בנימין נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום (שני) את תגובתו לעתירת התנועה לטוהר המידות ועו"ד שחר בן מאיר שהוגשה לבג"ץ, וטען כי כפיית איוש ועדת החסינות של הכנסת היא התערבות בהליכים פרלמנטריים פוליטיים.

 

"לא נכון ולא ראוי כי ייכפה על כנסת שלא הצליחה לגבש ממשלה ומערך כוחות ראוי של קואליציה ואופוזיציה לקבל החלטות בסוגיות כה חשובות", נכתב בעמדת נתניהו. העתירה דורשת לחייב את הכנסת להקים ועדת כנסת כדי שתדון בבקשת החסינות של חבר הכנסת חיים כץ ושל ראש הממשלה, אם יגיש בקשה כזו.

 

 

גורמים פוליטיים מעריכים שנתניהו יגיש בימים הקרובים ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בקשה לחסינות מפני העמדה לדין, עד יום חמישי - לפני תום 30 הימים שנמנו מאז מסר היועץ המשפטי לממשלה ליו"ר הכנסת את כתב האישום נגדו - כולל ציון בית המשפט (המחוזי בירושלים) ורשימת עדי התביעה.

 

בליכוד אמרו כי "בניגוד לדיווחים, חסינות היא עניין זמני לתקופת כהונה בלבד ואיננה התחמקות מהעמדה לדין", וציינו כי נתניהו "טרם קיבל החלטה בנושא ויודיע על החלטתו בימים הקרובים". נתניהו עצמו לא אישר עדיין כי בכוונתו להגיש את הבקשה שתעכב את ההליכים המשפטיים בעניינו. אמש התייחס נתניהו לסוגיה, ואמר כי יודיע על החלטתו ביומיים הקרובים. הוא הוסיף: "חסינות היא לא נגד הדמוקרטיה, חסינות היא אבן יסוד בדמוקרטיה".

 

בחוות הדעת שפרסם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הוא הסביר שחוק החסינות מסמיך במפורש את ועדת הכנסת לדון בנושא ולכן לא ניתן לקיים את הדיון בוועדה אחרת מזו שנקבעה. היועמ"ש קבע עוד כי אין אפשרות להעביר את הסוגיה ישירות למליאת הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
רה"מ נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים