שתף קטע נבחר

אושרה הקמת המפלגה בראשות אשתו של יגאל עמיר

רשם המפלגות אישר את הקמת המפלגה שבראשה תעמוד אשתו של רוצח ראש הממשלה. האישור התקבל לאחר שלריסה טרימבובלר-עמיר הצהירה כי אין בהקמת המפלגה או בפעולתה הצדקה לרצח רבין. בין מטרות המפלגה: "בחינת הרשעות קודמות וקידום משפטי צדק חוזרים"

רשם המפלגות במשרד המשפטים, עו"ד אייל גלובס, הודיע הערב (ה') כי אישר את הקמת מפלגת "משפט צדק" שבין מייסדיה נמנית לריסה טרימבובלר-עמיר, רעייתו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. האישור התקבל לאחר שעמיר הצהירה שאין בהקמת המפלגה או בפעולתה הצדקה לרצח רבין.

לריסה טרימבובלר (צילום: עמית שאבי)
לריסה טרימבובלר-עמיר. אישרו את הקמת המפלגה(צילום: עמית שאבי)

טפסי הבקשה להקמת מפלגת "משפט צדק" הוגשו בתחילת דצמבר כשאר שמה של טרימבובלר הופיע במקום ה-71 ברשימת המייסדים, אלא של-ynet ו"ידיעות אחרונות" נודע כי במסמכים נוספים הוכרזה טרימבובלר כמי שצפויה להיות יושבת ראש המפלגה.

 

בתחילת השבוע פנה רשם המפלגות אל טרימבובלר וביקש ממנה תצהיר שלפיו המפלגה אינה מצדיקה את רצח ראש הממשלה, ולאחר שבדק את התצהיר ואת הבקשה לרישום המפלגה הוא קבע כי אין עילה בחוק שמצדיקה את מניעת רישום המפלגה.

 

בהחלטתו ציין הרשם כי "טיבה של דמוקרטיה שהיא מאפשרת לרעיונות שונים להישמע, כאשר בשל החשש לפגיעה בזכויות יסוד בסיסיות יימנע רישום מפלגה רק במקרים קיצוניים".

 

מלבד שמה של טרימבובלר, מופיעים בטופס המייסדים גם אמו של הרוצח גאולה עמיר, אביו שלמה ואחיו חגי - אך על גבי שמותיהם נמתח קו שחור.

 

מטרות המפלגה אינן נוגעות לכאורה לרוצח ראש הממשלה ‑ אך ניתן למצוא בהן כמה רמזים עבים הנוגעים אליו. הבולטת ביותר היא מטרה מספר 5 שבה נכתב: "שאיפה למשפט צדק, בחינת הרשעות קודמות וקידום משפטי צדק חוזרים".

 

את ההסתייגות לאישור המפלגה הגישה ח"כ סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי) באמצעות עורכי הדין רונן אביאני וגיא בוסי המתמחים בדיני מפלגות.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
לריסה טרימבובלר-עמיר
צילום: עמית שאבי
מומלצים