שתף קטע נבחר

סער: "תפקידנו לשמור על התנועה בימים הקשים שיבואו"

שבוע אחרי שהפסיד בבחירות לראשות הליכוד ערך גדעון סער כנס הוקרה לפעילים. "משליח ציבור נדרשים נאמנות לדרך ולערכים ונכונות לשלם מחיר אישי", אמר. למרות ההפסד הוא שידר אופטימיות: "אנחנו יודעים שעוד יבוא היום ונראה בהתגשמות חלומנו"

 

 

שבוע לאחר ההפסד בבחירות לראשות הליכוד נפגש הערב (ה') גדעון סער עם הפעילים שתמכו בו בפריימריז והודה להם על עבודתם. בנאומו אמר סער לפעילים: "משליח ציבור אמיתי נדרשים נאמנות לדרך ולערכים, עמוד שדרה ערכי, מחשבה עצמאית וביקורתית, יחד עם נכונות לשלם מחיר אישי. ללא כל אלה אדם הוא לא שליח ציבור אמיתי".

 

סער, שהתקבל למרות ההפסד בקריאות "מי זה בא? ראש הממשלה הבא", לא התייחס באופן ישיר לבקשת החסינות שהגיש ראש הממשלה נתניהו, אך בתחילת נאומו נשמעו קריאות מהקהל "צריך ראש ממשלה ישר" וכן "בלי חסינות".

 

הוא הודה לפעילים על תמיכתם במועמדותו למרות התגובות הסוערות שקיבלו בליכוד: "אתם ניצחתם את הפחד כשהתייצבתם לצד האמת, הוכחתם רוח לחימה וכושר עמידה מול לחצים ואיומים. אני הרבה שנים בחיים הציבוריים ומעולם אני לא זוכר שעבדתי עם פוליטיקאים ופוליטיקאיות בלי משחקים ובלי אגו, בצורה הרמונית ובאופן שכל אחד ואחד השקיע את כל מה שיש לו לטובת המטרה".

גדעון סער במפגש פעילים של הליכוד (צילום: מוטי קמחי)
סער. "המשבר הפוליטי לא הסתיים, תפקידנו לשמור על התנועה ועל ערכיה"(צילום: מוטי קמחי)

סער סיכם את דבריו: "בחיים הפוליטיים ההפסד הוא תמיד זמני, מיעוט ורוב זה עניין דינמי. מי שיש לו אמונה, התמדה וכוח רצון יזכה לטעום את טעם הניצחון", סיכם סער את דבריו. "אנחנו מצויים עדיין בתוך משבר פוליטי גדול, המשבר לא הסתיים, מתפקידנו לשמור על התנועה ועל ערכיה בימים הקשים שיבואו. אנחנו מרגישים ויודעים שעוד יבוא היום, במוקדם או במאוחר, שנראה בהתגשמות חלומנו".

 

יחד עם סער השתתפו באירוע רעייתו גאולה אבן-סער וכן חברי הכנסת שתמכו בו - יואב קיש, שרן השכל, חיים כץ ומיכל שיר. "אני יודע איזה לחצים הפעילו על כל אחד ואחת פה לאורך הפריימריז", אמר לפעילים ח"כ קיש. "אנחנו עשינו את הצעד הראשון ביחד ונמשיך לצעוד לדרך ארוכה שתוביל את הליכוד לניצחון".

 

חברי הכנסת שנאמו באירוע חזרו על תמיכתם בסער וציינו כי הם מצפים שיהיה הבא שיעמוד בראשות הליכוד, אך עם זאת הבהירו כי יעשו כעת את מרב המאמצים להביא לניצחון הליכוד בבחירות. "אנחנו לא מפחדים", אמרה ח"כ השכל. "מה שעשינו היה מדהים, נרתמנו יחד כגוש אחד ובשבועיים קצרים החיינו את הדיון האידיאולוגי במפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
גדעון סער
צילום: מוטי קמחי
מומלצים