שתף קטע נבחר

על מדים כנגד כל הסיכויים

"אני ישראלי ורציתי להיות בצבא כמו כל אחד", מספר רז סימור (22), צעיר עם לקות שכלית, שהגשים השבוע חלום ועלה על מדים

רז סימור (22) מהרצליה, צעיר עם לקות שכלית, הגשים השבוע חלום ועלה על מדים. בשנה האחרונה התנדב רז כאזרח ביחידת 324 אופק של חיל האוויר, אבל רצה יותר מזה - להיות חייל מן המניין.

 

"אני מאושר, חיכיתי לזה הרבה זמן", אמר לאחר שהשלים את שרשרת החיול בבסיס תל השומר. "אני ישראלי ורציתי להיות בצבא כמו כל אחד". רז ישמש כמנהל רשת בצוות שאחראי על תחזוקה וכשירות של מערכות מבצעיות בחיל האוויר. את מסלול ההתנדבות בצה"ל החל בזכות עמותת "גוונים", שמפעילה תוכניות לצעירים עם מוגבלות.

 

רז במשחק באולינג עם חברים:

 

"בהיבט החברתי השילוב שלו מדהים", מוסיף אריאל. "בלשכת הגיוס ליווה אותו חייל מהצוות שהפך להיות החבר הכי טוב שלו והצוות כולו חגג לו יום הולדת אחרי שעות הפעילות. גם בהיבט המקצועי רז זוכה להערכה ופרגון. אחד מלקוחות הצוות אפילו שלח מכתב הוקרה, שהעברתי אותו לרז, שהתרגש כאילו הוא זכה בפרס ישראל".

 

רז סימור משחק באולינג עם חברים ()
רז סימור בהצדעה בכניסה לבסיס
 

 

אמו של רז, מירב, מספרת: "בהתחלה לא ניבאו לו עתיד ורוד והרבה רופאים אמרו לי להרים ידיים. אבל נלחמנו כי אני מאוד האמנתי בו. רז אמר לי שהוא אוהב את המדינה ורוצה לתרום.

 

"הוא התחבר מיד לכל הצוות ונכנס ללב של כולם. החיבור הזה הוליד שייכות ממקום של זכות ולא של חסד. הוא קם בבוקר בחדווה, כי מבחינתו הוא חצי מפקד חיל האוויר. הצבא הפך לחוויה שמיימית עבורו. זה סיפור הצלחה קטן שהוא אור גדול עבור הרבה מאוד הורים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הוא התחבר מיד לכל הצוות ונכנס ללב של כולם". רז סימור
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים