שתף קטע נבחר

ניר חפץ תובע חצי מיליון שקל מיאיר נתניהו

עד המדינה בתיקי ראש הממשלה תבע בגין פגיעה בפרטיותו והפצת פרטים החוסים תחת צו איסור פרסום: "פעל מתוך כוונת זדון ברורה וטהורה"

 

ניר חפץ יאיר נתניהו (צילום: מוטי קמחי)
ניר חפץ ויאיר נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

עד המדינה בחקירות בנימין נתניהו, ניר חפץ, הגיש היום (שני) תביעה על סך חצי מיליון שקל נגד בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, בגין פגיעה בפרטיותו. בכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בנתניה טען חפץ שנתניהו הבן פרסם בחשבון הטוויטר שלו שורת ציוצים שחושפים פרטים מחקירתו, כולל כאלה החוסים תחת צו איסור פרסום, מתוך "כוונת זדון ברורה וטהורה".

 

"מטרתם הברורה של הפרסומים הזדונייים הייתה לבזות את התובע ולהשפילו, תוך פגיעה קשה וחמורה בפרטיותו, ואגב ביצוע שורה ארוכה של עוולות נזיקיות, לרבות הפרת חובות חקוקות, ובין היתר שיבוש הליכי משפט, הדחת עד, הטרדת עד, וכמובן הפרה בוטה וישירה של צו איסור הפרסום", נכתב בתביעה. 

 

עוד טען חפץ כי מאז שהפך לעד מדינה בתיק 4000, הופצו פרסומים נגדו ונגד עדה נוספת, וכן על אודות הזיקה ביניהם, שכאמור אסורים בפרסום. "במסגרת מאמציו של הנתבע לכרסם באמינות עדות התובע פעל נתניהו בזדון, תוך מינוף ציני של מעמדו המעין ציבורי ושל התפוצה הרחבה וההשפעה העצומה שממנה נהנים פרסומיו ברשתות, במטרה לפגוע בתובע ובבני משפחתו, לרמוס את פרטיותו וצנעת הפרט, להשפילו לבזותו וללחוץ על התובע, להטרידו, להדיחו מעדות האמת שמסר לרשויות האכיפה", נכתב בתביעה שהגישו סנגוריו של חפץ, עוה"ד אילן סופר ורון אביב. 

 

עד כה לא התקבלה תגובתו של יאיר נתניהו להגשת התביעה.

סנגורו של חפץ, עו"ד אילן סופר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
סנגורו של חפץ, עו"ד אילן סופר(צילום: מוטי קמחי)
 

בנובמבר האחרון דרש חפץ גם משר המשפטים אמיר אוחנה להתנצל באופן פומבי על כך שהפר את צו איסור הפרסום בעניינו. הוא התייחס לתרגיל חקירה שנערך לו לאחר מעצרו במסגרת פרשות נתניהו, ושעליו הוטל הצו. בנאום בכנסת אמר אוחנה: "מביאים אישה צעירה שאין לה שום קשר לחקירות ראש הממשלה, ושואלים אותה סדרה של שאלות חודרניות, פולשניות, על טיב הקשר בינה ובין העד (חפץ). לאחר שסוחטים ממנה כמו מלימון את כל המידע - ואני מזכיר, היא איננה חשודה בדבר - הם מפגישים ביניהם במקרה במסדרון ומזכירים לו: ניר, אנחנו יודעים הכול, נטיל על המשפחה שלך פצצה".

 

חפץ חתם על הסכם עד המדינה רק כשבועיים לאחר מכן. לפיכך, עלתה ההערכה כי אין קשר בין התרגיל לבין החלטתו להפוך לעד מדינה.  

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ניר חפץ ויאיר נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים