שתף קטע נבחר

הרב סתיו בעקבות החשיפה: "הרב הראשי שיקר ביודעין. אתבע אותו"

בתיעוד של הרב יצחק יוסף, שנחשף ב-ynet וידיעות אחרונות, הוא נראה מאשים את "הרב עיר של שוהם" כי שיתף פעולה עם גיורם בברזיל של מאות בני אדם בניגוד להלכה. הרב דוד סתיו, שנושא בתפקיד, מבהיר שלא היו דברים מעולם - ודורש התנצלות: "ראש הרבנים לישראל אומר בציבור שקר גס"

 

 

יו"ר ארגון רבני צהר, הרב דוד סתיו, אומר כי בכוונתו להגיש תביעת דיבה נגד הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, אם לא יתנצל על טענתו בסרטון שנחשף ב-ynet  וידיעות אחרונות, כי היה שותף לגיור המוני של מאות בני אדם בברזיל בניגוד לכללי ההלכה. בתיעוד נראה הרב יוסף מאשים את "הרב עיר של שוהם" כי שיתף פעולה בעניין עם הרב חיים אמסלם, שיזם את הגיורים, אך סתיו, המכהן בתפקיד זה, טוען כי לא היו דברים מעולם ודורש מהרב יוסף להתנצל.

 

 << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >> 

 

 

בסרטון המדובר אומר הרב הראשי: "יש איזה רב אחד פה בארץ, השם ירחם, הוא היה פעם ח"כ, הוא נסע לברזיל וגייר שמה 400 גיורים. כמו סרט נע הוא גייר. שלחתי מכתב מיד שכל הגיורים שעשה האדם הזה לא כשרים". בהמשך אמר כי "הוא לקח איתו איזה אחד, הרב עיר של שוהם", אך נקב בטעות בשם "ריסקין" (רבה של אפרת, שלמה ריסקין, הדוגל אף הוא בהקלות בגיור). סתיו טוען כעת כי לא הוא ולא ריסקין היו מעורבים בגיורים שערך אמסלם.

 

"הרב יצחק יוסף טוען שהרב של העיר שוהם, שזה אני במקרה, נסע עם חבר כנסת לשעבר ועשה 400 גיורי בזק", אמר הרב סתיו בראיון לאולפן ynet. "הרב הראשי לישראל, ראש הרבנים לישראל, אומר בציבור שקר גס. הוא יודע שזה שקר, הוא משמיץ רב עיר, אומר דברים שלא היו ולא נבראו. במקום שיגבה את רבני הערים, הוא הולך ומתקיף אותם. זה דבר שלא היה".

 

"יכול להיות שהוא התבלבל"

איש ש"ס, יהודה אבידן, שהגן על הרב הראשי, אמר: "הרב יצחק יוסף אומר במפורש על הרב ריסקין ולא עליו (סתיו). יכול להיות שהוא התבלבל, אבל הוא מתקן את הרב שלידו ואומר לו שמדובר על הרב ריסקין".

 

 

בתיעוד המלא שנחשף הבוקר (ג') ב-ynet ו"ידיעות אחרונות", יצא הראשון לציון בהתקפה חסרת תקדים נגד עולי ברית המועצות לשעבר ומפלגת ישראל ביתנו, וטען כי מדינת ישראל העלתה ארצה מרוסיה "מסות של גויים גמורים", ש"מצביעים לכל מיני מפלגות אנטי-דתיות". הוא אף האשים כי הדבר נעשה בכוונה - על מנת להחליש את כוחו הפוליטי של הציבור החרדי.

 

בכינוס רבנים שנערך בשבוע שעבר בירושלים, אמר הרב יוסף: "מאות-אלפים או עשרות-אלפים של גויים באו לארץ בגלל חוק מיהו יהודי (כוונתו ל"סעיף הנכד" בחוק השבות, ק"נ). יש כאן הרבה-הרבה גויים, חלק מהם קומוניסטים, עוינים את הדת, שונאי דת. הם לא יהודים בכלל, גויים. אחר כך מצביעים למפלגות שמסיתים נגד החרדים ונגד הדת".

 

"העלו אותם פה לארץ שיהיה משקל נגד החרדים", הוסיף הרב הראשי. "שאם יהיו בחירות לא יהיה הרבה לחרדים. בשביל זה העלו אותם פה לארץ, גויים גמורים, ממש גויים גמורים. לצערנו הרב, אנחנו רואים את פרי ההסתה שהם עושים". בהמשך טען כי בחלק ממשפחות העולים אף יש כאלה ש"הולכים לכנסייה כל יום ראשון, הולכים למנזר".

 

תקף את בתי הדין שתחת אחריותו שלו

הרב יצחק יוסף נאם בפני רבנים העומדים לפני יציאה לשליחות בקהילות יהודיות בתפוצות, והמליץ להם שלא לעסוק שם בגיור, בגלל המורכבות והרגישות ההלכתית של הנושא. אגב כך תקף דיינים שזהו עיסוקם - מטעם המדינה או באופן פרטי - ושלשיטתו מקלים יותר מדי בתחום. בהקשר זה אף קרא שלא להכיר אוטומטית ביהדותם של מי שהתגיירו בבתי הדין הממלכתיים לגיור - שתחת אחריותו שלו.

 

  (אלכס קולומיסקי, ראובן קפוצ'ינסקי)
הרב סתיו נגד הרב יוסף(אלכס קולומיסקי, ראובן קפוצ'ינסקי)

 

על הדיין הרב דוד בס, העוסק בגיור במסגרת בית דין רשמי, כעובד מדינה, טען הרב יוסף (מבלי להזכיר את שמו) כי הוא פסול בעיניו משום שעבד בעבר לצד היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין - לימים שופט עליון.

 

"יש אחד שהוא מגייר, הוא היה מרצה באוניברסיטה החילונית והיה עוזר משפטי של אליקים רובינשטיין, הוא היה מנסח לו את כל החוקים", אמר הרב הראשי. הוא הסביר: "הרי מה זה הבג"ץ? בג"ץ על פי הרוב זה נגד הדת. זה לא חידוש. אלה דברים ידועים. לצערנו הרב הוא היה מנסח לו את החוקים ובחרו אותו שהוא נהיה דיין של גיור, השם ירחם".

 

"הגיורים שלו צריכים בדיקה", קבע הרב יוסף ביחס לדיין בס. "מי שגייר אצלו צריך לבדוק אותו, כי הדיינים צריכים להיות יראי שמים. אם אין להם יראת שמים, אנשים לא דתיים, אנשים שיש להם דעות אפיקורסים - איך הגיור שלהם יכול לתפוס?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יצחק יוסף והרב אברהם סתיו
מומלצים