שתף קטע נבחר

איחוד ראשון בשמאל: יאיר גולן - מספר 3 במחנה הדמוקרטי

יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ סיכם עם ח"כ יאיר גולן על ריצה משותפת בבחירות הקרובות: "רק חיבור גדול בשמאל יוכל להביא להקמת ממשלת מרכז-שמאל". שני האישים לא הזכירו את ח"כ סתיו שפיר

ח"כ יאיר גולן (ישראל דמוקרטית) חתם היום (ג') עם מרצ לחידוש המחנה הדמוקרטי ויוצב במקום השלישי ברשימה. כך סוכם בין יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ לח"כ גולן. שני האישים קראו ליו"ר העבודה עמיר פרץ להצטרף אליהם, אך לא הזכירו את ח"כ סתיו שפיר בטקס החתימה.

 

 

הורוביץ אמר כי "זהו מעמד משמח וחשוב מאוד. הייתי הראשון בבחירות הקודמות שהוביל מהלך משמעותי לאיחוד השמאל, ועכשיו אנחנו עושים צעד נוסף. בבחירות האלו אנחנו מחדשים את הברית של המחנה הדמוקרטי. יחד עם חברי, ח"כ יאיר גולן, סגן הרמטכ"ל לשעבר, אדם משכמו ומעלה, לוחם אמיתי לשלום ולצדק. בימים הקרובים נציג מועמדות ומועמדים נוספים ברשימה. ברגע הזה אני פונה במיוחד לידידי יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ לבוא איתנו לחיבור כדי לאחד את השמאל בבחירות האלה".

 

לדברי הורוביץ, "רק חיבור גדול בשמאל יוכל להביא להקמת ממשלת מרכז-שמאל ולסילוקו של בנימין נתניהו. רק חיבור גדול בשמאל יוכל להביא לצדק חברתי, לפתרון מדיני, למאבק לסיום הכיבוש והסכסוך. רק איחוד גדול בשמאל יוכל להביא את התקווה לישראל שאנחנו כל כך רוצים בה".

יאיר גולן וניצן הורוביץ ()
הורוביץ וגולן חותמים. לא הזכירו את סתיו שפיר
 

גולן אמר כי "הגיע הזמן להחליף במדינת ישראל את השילוב הרע והמבאיש של חרדה ויוהרה אישית בתקווה ובגאווה לאומית. אנחנו מתחילים בצעד ראשון, צעד אמיץ וחשוב. ניתן ביוזמה מדינית ביטחונית להסדיר את המצב בעזה ולהגיע לביטחון לתושבי הדרום. אפשר בעזרת יוזמה מדינית ביטחונית להגיע להתקדמות בזירה הפלסטינית בכללה. זה הדבר החשוב והמהותי ביותר למדינת ישראל. המהלך הזה יכול לייצר שותפויות אזוריות ובריתות חזקות שיחזקו את מדינת ישראל".

 

הורוביץ וגולן לא הזכירו בקריאתם לאחדות את סתיו שפיר שעומדת בראש המפלגה הירוקה והייתה במקום השני ברשימת המחנה הדמוקרטי בבחירות הקודמות לכנסת. בסוף השבוע שעבר הציעה שפיר להורוביץ לשמור על ההסכם בין המפלגות כפי שהיה בבחירות הקודמות. בנוסף אמרה כי היא מוכנה לוותר על המקום השני ברשימה לטובת חבר הכנסת עיסאווי פריג' שנדחק למקום לא ריאלי - כך שייצג את המגזר הערבי ברשימה. היא עצמה מוכנה להיות במקום השלישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים