שתף קטע נבחר

התגובה להאג: הורי הנרצחת מקריית ארבע תבעו את הרשות

הוריה של הלל אריאל ז"ל, שנרצחה לפני 4 שנים במיטתה על ידי מחבל פלסטיני, הגישו תביעה לבית הדין הבינלאומי נגד הרשות בטענה שהתשלומים למשפחתו מהווים הסתה ועידוד לפגיעה ביהודים: "הטרור לא ייפסק בלי פגיעה ברשות הפלסטינית"

 

 

הוריה של הילדה הלל אריאל ז"ל, שנרצחה על ידי מחבל פלסטיני ב-2016 בביתה בקרית ארבע, הגישו באמצעות ארגון 'שורת הדין' תביעה נגד הרשות הפלסטינית בבית הדין הבינלאומי בהאג. הפנייה לבית הדין מגיעה לאחר שעורר את חמתה של הממשלה בשל החלטתו לחקור "פשעי מלחמה" שביצעה לכאורה ישראל בפלסטינים.

 

בבסיס התביעה נטען כי התשלומים שמבצעת הרשות למשפחות המחבלים מהווים למעשה "חוזה" על ראשם של ישראלים וקריאה לרצוח יהודים: "זוהי הסתה ותמריץ לביצוע רצח. כל מחבל יודע שככל שחומרת הפשע שיבצע רבה יותר, כך יזכה בתשלומים גדולים ובהטבות מפליגות, זאת בנוסף להאדרת שמו על ידי הרשות הפלסטינית".

 

"יש המון מוטיבציה להמשיך בטרור, כי אין ממש מניעה. עד שלא יפגעו בעומק בכיס של הרשות ולא יגורשו משפחות המחבלים לצד הריסת בתיהם, לא תהיה הרתעה", הסבירה רינה אריאל, אימה של הלל, והוסיפה כי "אין באמת דבר כזה מפגע בודד. כל מחבל ומשפחתו יודעים שיש למעשה הטרור שלהם אבא ואמא בדמות הרשות הפלסטינית שדואגת להם. רק לפני כמה ימים הייתה הלל אמורה לחגוג יום הולדת 17 וזה גילו של המחבל שרצח אותה. צריך להבין מהיכן זה מגיע. אם לא נפגע במוטיבציה הזו, הטרור יימשך ויהודים נוספים ימותו".

הלל אריאל ז"ל ()
הלל אריאל ז"ל

המחבל מוחמד טראיירה ()
המחבל מוחמד טראיירה

ב'שורת הדין' טענו כי יש לבית הדין סמכות על אנשי הרשות הפלסטינית והחמאס, שכן אלה מחזיקים בדרכון ירדני וירדן היא חברה בבית הדין. יו"ר הארגון, עו"ד ניצנה דרשן לייטנר, הסבירה כי "הפעלת מנגנון של תשלומים לרוצחים, האדרת שמם של מחבלים שמתבטאת בין היתר בקריאת כיכרות ורחובות על שמם היא פשע מלחמה, שכן הרשות תומכת, מסייעת ותומכת במעשי הטרור, ואף מהווה הסתה לרצח – בשל היותה 'קריאה' להרוג ישראלים, באשר הם.

 

"גיבשנו תלונה מפורטת מאוד, המבססת הן את התשתית העובדתית והן את התשתית המשפטית, שמצביעה באופן חד משמעי על פשעים אלה.על פי חוקת רומא, חובתה של התובעת בבית הדין, אם היא חושבת שיש לה סמכות לחקור, לבחון את ה'סיטואציה' ולא רק את הצד שכנגדו הוגשה התלונה".

 

ביוני 2016 חדר המחבל מוחמד טראיירה (17) לביתה של הלל, פתח את דלת חדרה בזמן שישנה ורצח אותה באכזריות במיטתה. הוא חוסל על ידי כוחות הביטחון ומאז זוכה משפחתו, המתגוררת בכפר בני נעים הסמוך לקרית ארבע, כספים וסיוע במגוון תחומים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול
הלל אריאל ז"ל
צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול
מומלצים