שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

בן 17 רצח נערה במיטה: "מלך המוות, לא התגעגעת?"

מוחמד טראיירה חדר לקריית ארבע ודקר למוות את הלל בת ה-13. "המוות הוא זכות", כתב בפייסבוק בשבוע שעבר. אשתו של הפצוע הנוסף, מתנדבת מד"א, טיפלה בבעלה: "היא דיברה והרגיעה אותו. זה היה מאוד מרגש"

 

המחבל בן ה-17, מוחמד טראיירה ()
המחבל בן ה-17, מוחמד טראיירה

חברי כיתת הכוננות בקריית ארבע סיכלו פיגוע גדול יותר, כשהוזעקו לבית המשפחה שאליו חדר המחבל בן 17, מוחמד טראיירה. אחד מהם ירה וחיסל את המחבל, לאחר שזה דקר ורצח נערה בת 13, הלל יפה אריאל, בעת שהייתה במיטתה. צה"ל נערך לביצוע כתר מלא על הכפר בני נעים, שממנו יצא המחבל. מצה"ל נמסר כי הכוחות פעלו כבר הבוקר בכפר ונכנסו לבית המחבל לצורכי תחקור.

 

"המוות הוא זכות", כתב טראיירה בפייסבוק פחות משבוע לפני הפיגוע. "קבר, היכן אתה? אתה לא שואל עליי? מלך המוות, לא התגעגעת אליי?". הוא העלה תמונות של מג'ד אל-חודור, אף היא תושבת בני נעים, שביצעה את פיגוע הדריסה בשבוע שעבר ליד קריית ארבע - וכתב ביום הפיגוע שהיא נהרגה שהידה. בנוסף העלה פוסט שבו כתב כי אף שחודש הרמדאן הוא חודש של שמחה וברכות, הוא כואב את השהידים ולא ישכח את יוסף טראיירה, בן דודו מדרגה שנייה שביצע את פיגוע דריסה בצומת אליאס ב-14 במרס.

 

"המוות הוא זכות". הפוסט של המחבל ()
"המוות הוא זכות". הפוסט של המחבל

כוחות צה"ל בעיירה של המחבל ()
כוחות צה"ל בעיירה של המחבל

במהלך האירוע נפצע בינוני עד קשה יהושע גלבוע, חבר בכיתת הכוננות. שולמית גלבוע, אשתו של הפצוע, מתנדבת מד"א, הצטרפה לאמבולנס שפינה אותו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, וסייעה בטיפול הרפואי בבעלה.

 

גלבוע שחזרה בבית החולים את שאירע: "אני מתנדבת מד"א ואחות בבית חולים. אחרי משמרת לילה באתי הביתה והתכוונתי ללכת לישון. בעלי הגיע להגיד לי לילה טוב, ואז שמענו בקשר שכנראה מחבל עלה מעל הגדר. בעלי הגיע לשם ונפצע, יש לו פציעה קשה בעין, בעלי נכנס לחדר ניתוח וינסו להציל לו את עין ימין. שכל עם ישראל יתפלל לרפואתו - יהושע חי בן אסתר. הוא סובל וכואב, הוא הלך בכל לבו להגן על היישוב הזה. אנחנו נמשיך להילחם על האדמה שלנו, נמשיך להגן על המדינה שלנו ולא משנה מה יהיה - אנחנו נשאר ביישוב, כי ארץ ישראל היא בלב שלנו".

 

 

שולמית גלבוע. "שמענו בקשר שכנראה מחבל עלה מעל הגדר" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
שולמית גלבוע. "שמענו בקשר שכנראה מחבל עלה מעל הגדר"(צילום: גיל יוחנן)

הפינוי של גלבוע לבית החולים, היום (צילום: מצב ביטחוני גלובלי) (צילום: מצב ביטחוני גלובלי)
הפינוי של גלבוע לבית החולים, היום(צילום: מצב ביטחוני גלובלי)
 

גלבוע מספרת שהייתה לה תחושה שקרה משהו לבעלה. "ירדתי לכביש הראשי כי שמעתי אמבולנס. ביקשתי שיעצרו, ועזרתי לטפל בו, עצרתי לו את הדימום בראש, חבשתי דימום, חיבקתי אותו, אמרתי שבעזרת השם יהיה בסדר ועודדתי אותו. אני בעצמי עוברת תקופה לא פשוטה כי טיפלתי כמעט בכל הנפגעים בבית החולים שבו אני עובדת, הגעתי למשפחות והודעתי להן שהבנים שלהן נהרגו ונרצחו".

 

"הודיתי לריבונו של עולם שהוא בהכרה והוא בסדר", הוסיפה גלבוע. "אני רק מתחזקת וממשיכה לאהוב את העם והמדינה. אתם רואים שזה לא רק ביישוב אלא גם בתל אביב, בהרצליה ובכל מקום. אין מה לעשות, הם רוצים את כל המדינה, לא רק את חברון ולא רק את יש"ע".

 

פרמדיקית מד"א דבורה אביעד, שהגיעה ראשונה למקום, סיפרה: "סמוך לכניסה לבית ראיתי נערה בת 13 וגבר בן 31 שוכבים עם פציעות חודרות בגופם. הנערה הייתה מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. היא סבלה ממספר פציעות חודרות בפלג גופה העליון. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני מציל חיים בשטח שכלל עיסויים, הנשמה ועצירת דימומים, העלינו אותה במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה לבית החולים תוך כדי פעולות החייאה כשמצבה קשה מאוד".

 

היא סיפרה כי הפצוע השני - בן 31 חבר כיתת הכוננות - "הועלה לניידת טיפול נמרץ ותוך כדי טיפול מציל חיים פינינו אותו לבית חולים כשהוא בהכרה מלאה, ולאורך כל הדרך הוא תקשר איתנו". על העובדה שאשתו, מתנדבת מד"א, הצטרפה לאמבולנס, הרחיבה אביעד: "זה מאוד קשה כשאתה מטפל ופתאום מישהו מהמשפחה שלך נפגע. אבל היא התעשתה והיה לה מאוד חשוב לראות אותו, לדבר איתו ולהרגיע אותו. הם דיברו, זה היה מאוד מרגש".

 

פרופ' אבי ריבקינד, מנהל מערך הטראומה בבית החולים הדסה עין כרם, עדכן כי לא נשקפת סכנה לחייו של של הפצוע: "הגיע פצוע כבן 31, מלווה באשתו. סובל מפגיעות ירי ורסיסים בפלג גופו העליון וברגליים. הוא בהכרה אינו מורדם או מונשם, והוכנס לחדר ניתוח. מצבו בינוני עד קשה".

 

המחבל מוחמד טראיירה, בן 17 מהכפר בני נעים שליד קריית ארבע, חצה את הגדר ההיקפית בקריית ארבע, חדר לבית ביישוב, נעל את הדלת ודקר את הנערה במיטתה. כיתת הכוננות קפצה למקום בעקבות זיהוי של חציית הגדר על ידי מערכות המעקב והתצפית של צה"ל. אך ככל הנראה המחבל ניצל את המרחק הקצר יחסית בין הגדר ההיקפית לבין בית הנערה. חברי כיתת הכוננות פרצו לבית ואחד מהם חיסל אותו ביריות. במהלך הפריצה נפגע אחד מחברי כיתת הכוננות.

הבית שאליו חדר המחבל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הבית שאליו חדר המחבל(צילום: AFP)

חדרה של הלל יפה אריאל, שבו נרצחה (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
חדרה של הלל יפה אריאל, שבו נרצחה(צילום: דובר צה"ל)

 

 

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

הבית שבו התבצע הפיגוע, היום (צילום: TPS) (צילום: TPS)
הבית שבו התבצע הפיגוע, היום(צילום: TPS)
  

ראש מועצת קריית ארבע, מלאכי לוינגר: "אנחנו כואבים מאוד את המצב. מדובר במשפחה מוכרת וידועה ביישוב. זה אירוע חריג. כבר תקופה ארוכה שלא הייתה כאן חדירה לתוך היישוב. זה אירוע קשה, אך לא ישברו אותנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים