שתף קטע נבחר

יועמ"ש הכנסת נזף, אוחנה לא מוותר: "ניגוד עניינים חריף"

היועץ המשפטי לכנסת איל ינון נזף בשר המשפטים אמיר אוחנה, שקרא לו למשוך את ידיו מעיסוק בתיקי רה"מ. אוחנה השיב: "מבין שבשל המעורבות הזוגית הנושא טעון אצלך במטען רגשי. לא מקבל את הנזיפה"

אמיר אוחנה איל ינון (צילום: מוטי קמחי, שרון צור)
אמיר אוחנה ואיל ינון(צילום: מוטי קמחי, שרון צור)

פרסום ראשון: שר המשפטים אמיר אוחנה דחה הערב (יום ד') את תשובתו של היועץ המשפטי לכנסת עו"ד איל ינון, ועמד על דעתו שאסור לו לעסוק בסוגיית חסינות ראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת משום שזוגתו טיפלה בתיקי החקירות.

 

אמש שיגר אוחנה מכתב לעו"ד ינון, ובו דרש: "משוך ידיך מעיסוק במישרין או בעקיפין בתיקי ראש הממשלה. ככל שתחליט שלא לעשות כן, אבקש מיו"ר הכנסת להורות לך לחדול מטיפול בעניינים אלו". היום השיב לו ינון במכתב משלו, וכתב כי אינו עוסק בשום עניין שבו עוסקת בת זוגו עמית מררי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה.

 

ינון אף נזף באוחנה. "ארשה לעצמי להביע תקווה כי עובדי ציבור יזכו ליחס מכבד וענייני מהדרגים הפוליטיים הבכירים, גם אם חוות דעתם המקצועית אינה לשביעות רצונם", כתב ינון.

 

במכתב ששלח הערב ליועמ"ש הכנסת חזר שר המשפטים על קביעתו כי ינון פועל "בניגוד עניינים חמור". "איני מקבל את הנזיפה שלך", כתב אוחנה. הוא הוסיף כי לא הביע דעה על חוות דעתו של ינון, אלא על עצם עיסוקו בנושא שהיה בטיפולה של בת זוגו. "זאת בניגוד לא רק להסדר ניגוד העניינים אלא גם בניגוד לשכל הישר ולכללים בסיסיים המקובלים בסוגיות מסוג זה".

 

אוחנה מתח ביקורת נוקבת על ינון, שמדבריו עלה כי המכתב ששלח אתמול השר נכתב בצורה לא מכובדת. הוא הוסיף כי המכתב לא לקה "בסגנון המצדיק את הנזיפה שהפנית כלפי הדרג הנבחר על ידי הציבור".

 

בהתייחס להימנעות ינון מהשתתפות בדיון הצפוי בהסרת חסינותו של ח"כ חיים כץ, בשל מעורבותה של מררי בקבלת ההחלטה של היועמ"ש אביחי מנדלבליט, כתב אוחנה שלא ידע שהיא הייתה מעורבת בהחלטה. בסיום מכתבו כתב אוחנה: "אני מבין שבשל המעורבות הזוגית הנושא טעון אצלך במטען רגשי, וזה מובן וטבעי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, שרון צור
אוחנה וינון
צילום: מוטי קמחי, שרון צור
מומלצים