שתף קטע נבחר

ש"ס נגד נתניהו שגינה את הרב הראשי: "הכללה גסה ושקרית"

ביטאון המפלגה תקף את רה"מ שהגדיר כ"מקוממות" את התבטאויות הרב יוסף שנחשפו ב-ynet וב"ידיעות אחרונות": "ניסיון נואל לקושש קולות ממצביעי ליברמן שממילא רוצים בהפלתו". בעיתון טענו כי המציאות שתיאר הרב היא "אמת נוקבת" ודיווחו על "התגברות אנטישמיות בארץ מצד דוברי רוסית"

 

יוסף יצחק בנימין נתניהו אריה דרעי (צילום: אוהד צויגנברג, עמית שאבי, אלכס קולומויסקי)
נתניהו, הרב יוסף ודרעי(צילום: אוהד צויגנברג, עמית שאבי, אלכס קולומויסקי)

סערת הרב הראשי מצליחה לתקוע טריז בין דרעי לנתניהו: ביטאון ש"ס, "הדרך", תקף הבוקר (חמישי) את ראש הממשלה בעקבות הגינוי שפרסם לדברי "הראשון לציון", הרב יצחק יוסף, שנחשפו ב-ynet וידיעות אחרונות, נגד העולים הלא-יהודים ממדינות ברית המועצות לשעבר. נתניהו טען כי מדובר ב"אמירה מקוממת", ובעיתון האשימו אותו ב"הכללה גסה ושקרית מתוך שיקול פוליטי צר".

 

הרב הראשי לא חוזר בו: "העלו המוני גויים לארץ משיקולים זרים"

 

תחת הכותרת "מחאה חריפה ושאט נפש מההשתלחות הבזויה" ברב הראשי הספרדי ומ"ביזוי כבוד התורה", נכתב: "אסור לנו לשתוק אל מול דברי הבלע וההבל שנאמרו כנגד מו"ר הראש"ל (מורנו ורבנו הראשון לציון). כל המבזה תלמידי חכמים - אין רפואה למכתו, ומי ששומע את דברי הביזוי ואינו מוחה כראוי - אף הוא נלכד באותו עוון... ולכן חובה למחות בכל תוקף נגד אותם מסיתים ומדיחים".

 
"הדרך" תקף את "עזי המצח ומחציפי הפנים שפערו פיהם בהשתלחות בזויה" נגד הרב יוסף "בסילוף ועיוות דברי קודשו" – והזכיר ביניהם גם את ראש הממשלה. הכתב, שמעון ליברטי, הביא את דבריהם של "רבנים ואישי ציבור" עלומי שם, לפיהם נתניהו "נופל בהכללה גסה ושקרית וכל זה מתוך שיקול פוליטי צר, בניסיון נואל לקושש כמה קולות ממצביעי ליברמן שממילא רוצים בהפלתו ובהדחתו".
 
 

שער עיתון הדרך ש
שער "הדרך"
 

עוד נטען בביטאון ש"ס כלפי ראש הממשלה: "מוזר מאוד שדווקא נתניהו, אשר השכם והערב תוקף את התקשורת בכלל ואת ידיעות אחרונות בפרט על כך שהם מפיצים עליו שקרים וסילופים, לפתע נותן אמון בכותרת מגמתית וערוכה שהתפרסמה באותו כלי תקשורת".

 

"הדרך" לא הסתפק רק בהתקפה נגד הפוליטיקאים שיצאו נגד התבטאויות הרב הבכיר, אלא הקדיש את רוב עמודי החדשות בגיליון השבועי לסערה בעניין, הכתיר את דברי הראשון לציון כ"אמת נוקבת" והביא סימוכין כביכול לטענה כי עולים לא יהודים רבים נגועים באנטישמיות.

 

שער עיתון הדרך ש
מאמר ב"הדרך"

"ליברמן הוא רק הזנב המכשכש בכלב"

אשר מדינה, מקורבו של יו"ר ש"ס דרעי, המשמש גם כסגן עורך העיתון ודובר התנועה לתקשורת החרדית, טען בטור שפרסם כי "ליברמן לא היה שובר בחדות כזו לכיוון האנטי-דתיות אילולא קיבל ממצאים בדוקים שהמהלך הזה יניב לו קולות רבים בקרב ציבור עולי רוסיה שהחל לנטוש אותו".

 

"מסתבר שליברמן הוא רק הזנב המכשכש בכלב, והכלב, למרבה הצער, כבר מזמן חושף שיניים חדות כלפי כל מה שמריח יהדות", כתב מדינה, "ליברמן, קושניר, אבידר ושאר הלהקה עובדים לפי הספר. אם שנאת הדת והחרדים מוכרת טוב בקהל הזה - הם ייצרו אותה באופן הכי בוטה, ללא כל נקיפות מצפון".


אביגדור ליברמן (צילום: קובי קואנקס)
אביגדור ליברמן(צילום: קובי קואנקס)

כאן עבר סגן העורך לדוגמאות מהשטח, ותהה: "איך קרה שהרוח המיליטנטית ביותר כלפי הדת והיהדות נמצאת דווקא בקרב אותו ציבור עולים? איך קרה שהדרישה הבוטה ביותר לחילולי שבת ולמכירת 'דבר אחר' היא דווקא בשכונות העולים הללו? איך קרה שאירועי אלימות קשים כלפי יהודים דתיים ופשעי שנאה בבתי כנסת, מתרחשים דווקא באזורים אלו?".

 

כתבה נוספת סקרה את "פירות ההסתה" ונטען בה כי "ההסתה האנטי-חרדית השוטפת את רחובות ישראל חצתה את הקו האדום. יותר ויותר דיווחים מתקבלים בחודש האחרון על אלימות פיזית ומילולית נגד יהודים החרדים לדבר ה', רק בשל היותם חרדים. ההחרפה מורגשת בעיקר בקרב דוברי רוסית, החשופים לתעמולה הארסית של מפלגת ישראל ביתנו בחודשים האחרונים נגד הציבור החרדי".

 

כך, למשל, תוארה תקיפתו לאחרונה של חסיד חב"ד בשנות ה-70 לחייו בסמוך לגשר חליסה בחיפה על ידי "שלושה בריונים דוברי רוסית" ש"התנפלו עליו, הכו אותו באכזריות ופצעו אותו", צעקות "חרדית, פרזיטית, תעופי מהמדינה" נגד אישה בקרית גת מצד "גבר גדול דובר רוסית" ש"התנהג כמו אנטישמי" ותקריות נוספות שאירעו לכאורה ברחבי הארץ.

 

צבי יעקבזון, עיתונאי "הדרך" ומזכיר סיעת ש"ס בכנסת, כתב בטורו כי "על קיר בתל אביב נכתב ברוסית 'באמת היטלר צדק', ותהה: "מה בדיוק בדבריו (של הרב הראשי יוסף) לא נכון?... מה בדיוק מקומם? מה שקר? מה הסתה?". הכותב פרסם ראיון רחב עם "אסיר ציון יליד מוסקבה", אף הוא עלום שם, שכותרתו "העולים שאינם יהודים הופכים בישראל לאנטישמים"

 

"(כולם) מדברים – ובצדק - על אנטישמיות בעולם ומתעלמים מהאנטישמיות בישראל", סיכם יעקבזון, "העובדה – שגם מגובה במקורות רשמיים – (היא) שיש פה מאות אלפי גויים גמורים, שעושקים את המדינה, שונאים את תושביה היהודים, שאין להם דבר וחצי דבר עם 'אידישקייט' ויהדות ואולי אף חפצים בחיסולה של היהדות שבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, עמית שאבי, אלכס קולומויסקי
נתניהו, הרב יוסף ודרעי
צילום: אוהד צויגנברג, עמית שאבי, אלכס קולומויסקי
מומלצים