שתף קטע נבחר

"ביום הולדתך את קוברת גיבור של מדינה שלמה"

מוטי בן שבת מנהריה, שהציל בני משפחה ונסחף למוות, הובא למנוחות. אמו בכתה: "קוברת אותך ביום הולדתי". ראש העיר: "מוטי הוא לא גיבור נהריה, הוא גיבור של מדינה שלמה". הנשיא ריבלין: "לא חשב פעמיים וזינק לזרם כדי להציל משפחה שלא הכיר. בשניות אלו נמדד אופיו האמיתי של האדם"

חילץ בני משפחה - ונסחף למוות: בנהריה מובא למנוחות מוטי בן שבת, תושב העיר בן 38, שנספה אתמול באסון השיטפון. אתמול (ד') הציל בן שבת בני משפחה מרכב ששקע במים, נסחף, וגופתו נמצאה לאחר כמה שעות של חיפושים בחוף הים בנהריה. כאלף בני משפחה ותושבי העיר מלווים את בן שבת בדרכו האחרונה. "אני קוברת אותך ביום ההולדת שלי", בכתה האם חוה. בעת שמסע ההלוויה יצא לחלקת הקבר, בתו בת ה-11 זעקה: "אבא, אני אוהבת אותך".

 

Moti Ben Shabbat ()
מוטי בן שבת ז"ל

קברו של מוטי בן שבת (צילום: גיל נחושתן )
קברו של מוטי בן שבת(צילום: גיל נחושתן )

"מוטי ז"ל הוא לא גיבור נהריה, הוא גיבור של מדינה שלמה", ספד לו ראש העיר רונן מרלי. "מדינה שלמה בוכה היום על לכתו של מוטי. הוא הציל חיים של אנשים רבים, ולא רק אתמול. חוה היקרה, ביום ההולדת שלך את קוברת

את הגיבור שלך, הוא גיבור של המדינה ושל העיר הזו".

 

"יכולנו להיות עם עשרות הרוגים, אבל יש פה ערבות הדדית ונחישות, גילויי אחריות של עיר שלמה", הוסיף ראש העיר. "נחזק אתכם ונחבק אתכם. מוטי מת כגיבור לאומי, כך ראוי שיידעו כולם. מדינה שלמה באבל ואנחנו מחזקים אתכם. תזכרו שבזכותו אנשים רבים חיים היום והם יזכרו לו את זה כפי שאנחנו נזכור לו את זה".

 

שר הדתות, הרב יצחק וקנין, תושב נהריה, ספד לבן שבת והלל את גבורתו: "מי שראה מה שעבר בתוך הגעתון, כל העיר הייתה מוצפת, והקב"ה אומר - 'תראו איזו מסירות נפש להציל יהודי, ועוד אחד. וכאשר הוא רואה עגלה של תינוק באוטו הוא מסתכל בתוך המים לבדוק אולי יש שם תינוק. יש מסירות נפש גדולה מזו? אין כיצד לנחם את בני המשפחה, הטרגדיה קשה מנשוא ואין מילים שיוכלו להביע את הכאב".

 

כך עובר טרקטור בשיטפונות בנהריה (צילום: אחיה ראב
נזקי הסערה בנהריה(צילום: אחיה ראב"ד)

צה

 

 

עם היוודע מותו של בן שבת סיפר וקנין בשיחה עם ynet על הכרותו עם משפחתו והדגיש כי יפעל להעלאת הנושא והמודעות לציר שנחשב לבעייתי בישיבת הממשלה: "אני חושב שכל משרדי הממשלה שנוגעים בדבר חייבים לתת פיתרון לגעתון, זה ציר מרכזי שמוביל לבית החולים. תארו לכם שהיינו במצב של פינוי נפגעים, כל השיטפון הזה, אני חושבב שיהיה פה אסון גדול מאוד, חייבים לתת את הדעת, לתת תקציב גדול לעיריית נהריה ולפתור את הנושא. אני מתכוון לומר את הדברים במלוא החומרה בישיבת הממשלה ביום ראשון. אי אפשר להשאיר את הציר הזה חסום". 

 

מוקדם יותר היום שוחח נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עם ראש העיר רונן מרלי וביקש ממנו למסור את "תנחומיי העמוקים למשפחת בן שבת. מפעם לפעם בעיתות מצוקה אנחנו מגלים גיבורים שזוהרים ברקיע. אומץ הלב שלו, הסירוב לעמוד מנגד, הגבורה שלו, מהדהדים בלב כולנו ומהווים מופת של אנושיות וערבות הדדית בצורתן הנעלה ביותר". ראש העיר ענה: "הוא גיבור אמיתי".

  

הנשיא אף שלח מכתב תנחומים לבני משפחת בן שבת, שבו כתב: "שמעתי בכאב גדול על פטירתו של מוטי, שטבע בשיטפונות שהציפו את נהריה ביממה האחרונה. העיניים מתקשות להשלים עם התמונות והמראות של רחובות שלווים שהפכו פתאום לזירה של טרגדיה נוראה. מוטי סיכן את חייו כדי לחלץ משפחה שרכבה החל לשקוע מתחת למים שהציפו את הרחוב. בשניות הללו, שבהן המעשה מקדים את המחשבה, נמדד אופיו האמיתי של אדם. מוטי לא חשב פעמיים וזינק אל הזרם הסוחף, בתקווה להציל משפחה שלא הכיר, ושאיימה להילכד מתחת למים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. יש גיבורים בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים