שתף קטע נבחר

מחכים לסיוע מהמדינה: נהריה מתאוששת מהשיטפון

תושבי העיר הצפונית ממתינים שהממשלה תכריז על הסערה שפקדה את העיר כאסון טבע על מנת לקבל פיצויים ממס רכוש. התושבים נותרו אופטימיים: "מזמינים את כל אזרחי ישראל, תעזרו לעסקים הקטנים"

 

תושבי נהריה ממתינים בקוצר רוח לישיבת הממשלה שתיערך מחר (ראשון), בתקווה לשמוע שהשיטפון הענק שהחריב את התשתיות העירוניות יוכרז כאסון טבע.

 

התוכנית למניעת הצפות הענק בנהריה תקועה כבר עשור

 

ההכרזה תאפשר לעירייה להפעיל את אנשי מסר רכוש, כך שכיסוי הנזקים לא ייצא מהעירייה (וחברת הביטוח שלה - א"ר) - וגם תושבים שלא ביטחו את רכושם יוכלו לקבל סיוע מהמדינה. בעירייה ציינו כי המידע על הנזקים הכבדים ותיעוד ויזואלי הועברו לראש הממשלה, ומנכ"ל משרדו, שנמצא בקשר עם ראש העיר, הבטיח כי הסיוע יועבר במהירות.

 

נזקי הגשם בנהריה (צילום: קובי שניר)
מנסים לפנות את הבוץ והסחף(צילום: קובי שניר)

נזקי הגשם בנהריה (צילום: קובי שניר)
(צילום: קובי שניר)
בעירייה הוסיפו כי במקביל מנסים לקדם את התוכניות שנועדו להבטיח שאירוע דומה לא יתרחש בשנית. שר האוצר משה כחלון, ששוחח עם בעלי העסקים הקטנים בעיר, הבטיח להעביר להם סיוע.

 

"העיר תהיה בסדר, אנחנו אופטימיים", אמר יורם פדידה, תושב העיר שבילה את הבוקר באחד מבתי הקפה המקומיים. "אנחנו נמשיך לצאת בכל יום ולקנות בעסקים הקטנים. אני מזמין את כל אזרחי ישראל לנהריה. תבואו לשתות קפה ולקנות בגדים כדי שאנשים יוכלו להתפרנס בכבוד. שיבואו לעזור כמו שאנחנו נסענו לעזור לנתיבות", אמר.

 

נהריה ביום גשום ביותר (צילום: קובי שניר)
הטיילת שניזוקה(צילום: קובי שניר)
מסעדות ברחוב געתון בנהריה ()
רחוב הגעתון מוצף

נהריה ביום גשום ביותר (צילום: קובי שניר)
(צילום: קובי שניר)

נעמי סידיס, הגיעה במיוחד מעכו כדי לתמוך בתושבים. "אמנם באנו קצת מאוחר, אבל הכל נקי. ראש העיר דאג לסדר את כל העיר היפה הזאת", סיפרה. "עדיין רואים את העבודות. בכל מקום רואים משאבות ששואבות את המים מתוך החניונים, החצרות והבתים".

 

שאריות הבוץ והסחף עדיין ניכרות באזור מוצא הגעתון ובשכונת שפרינצק, שבה אירע האסון שבו נספה תושב העיר מוטי בן שבת, בזמן שניסה להציל משפחה ששקעה עם רכבה בשיטפון.

 

עבודות השיקום צפויות להימשך עוד זמן מה, בהן גם שאיבת המים הרבים שנכנסו לחניון התת-קרקעי בקניון ארנה הממוקם בכניסה לעיר ובצמוד לגעתון. במהלך הגשמים הכבדים ביום רביעי הוצפו הכניסות השונות לחניון, וגובה המים הגיע לכמה מטרים, ואף כיסה חלקית את המדרגות הנעות שמובילות לקומה הראשונה בקניון.

 

פעילים חברתיים פתחו בקמפיין הקורא לכל הציבור להגיע ביום רביעי הקרוב לערוך קניות בשדרות הגעתון וסביבותיהן, לסעוד במקום ולסייע לעסקים המקומיים להתמודד עם הנזקים והירידה בהכנסות.

הפעילים הקימו אירוע בפייסבוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי שניר
נהריה מתאוששת
צילום: קובי שניר
מומלצים