שתף קטע נבחר

האמא שעונה לשר החינוך: "מהו חינוך טבעי?"

שירלי נס ברלין, אם לפאנסקסואלית וביג'נדר, קראה בריאיון במוסף "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות" את התייחסותו של שר החינוך לנטייה מינית ואמירתו שילדיו גדלו "בצורה טבעית ובריאה", והחליטה להגיב: "יכול להיות שאני לא מבינה מהו חינוך טבעי ובריא, אבל אם זה קשור ללאהוב את ילדיי ללא תנאי ולכבד כל אדם באשר הוא, יצא לי די טוב"

 

 

אדוני שר החינוך, קראתי בריאיון במוסף "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות" שאמרת שילדיך לא יגלו נטייה מינית שונה כי "ברוך השם, הם גדלו בצורה טבעית ובריאה", ומיד רצתי לבדוק איך גידלתי את הבן/בת שלי, שישמור אלוקים, גם פאנסקסואלית וגם ביג'נדר.

 

מיד הציפה אותי תחושה איומה שנכשלתי פעמיים. גם בנטייה המינית וגם במגדר, והתחלתי בבהילות לפשפש במעשיי ולנסות להבין מה לא"טבעי" ו"בריא" בדרך בה אני מגדלת אותו, והבנתי. שכשתאיר הודתה בפניי שהיא נמשכת גם לבנים וגם לבנות, הייתי צריכה לאסור עליה להרגיש את זה תיכף ומיד.

שירלי נס ברלין (צילום: אלבום פרטי)
"לאהוב את ילדיי ללא תנאי"(צילום: אלבום פרטי)
 

כשהודתה בפניי שזו לא רק נטייה מינית, אלא היא מרגישה שהיא זה גם הוא, ביג'נדר, הייתי צריכה לקרוע קריעה במקום לחייך בהקלה, ולומר "זה הכל? חששתי שקרה לך משהו נורא, נראית כל כך מדוכדכת בחודשים האחרונים".

 

מורים להט"בים וראשי ערים נגד השר פרץ

 

אז אתה מבין אדוני השר, יש לי ארבעה ילדים, בני ובנות נוער במערכת החינוך שלך, ויכול להיות שאני לא מבינה מהו חינוך טבעי ובריא, אבל אם זה קשור ללאהוב את ילדיי ללא תנאי, לכבד כל אדם באשר הוא אדם, לחגוג את הגיוון האנושי היפהפה, ולחנך את ילדיי על הרעיונות האלה, אז נראה לי שבכל זאת יצא לי די טוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים