שתף קטע נבחר

השיר לאירוויזיון 2020 ייבחר בתוכנית חדשה - בהצבעת הקהל

השיר שייצג את ישראל באירוויזיון 2020 ייבחר במסגרת תוכנית שתיקרא "השיר הבא לאירוויזיון" ובה הקהל יצביע לשיר הנבחר לצד ועדה מקצועית. לוסי איוב תנחה את המשדר בכאן לצד מגיש נוסף שטרם נבחר

אחרי שהשיר HOME לא נחל הצלחה גדולה באירוויזיון בשנה שעברה - בתאגיד השידור החליטו לשנות את דרך בחירת השיר לאירוויזיון 2020 שייערך בהולנד. השיר הישראלי ייבחר במסגרת תוכנית טלוויזיה שתיקרא "השיר הבא לאירוויזיון" ותשודר בכאן.

 

בניגוד לשנים קודמות, הקהל בבית ישתתף בבחירת השיר, כאשר בתוכנית שתשודר ב-3 במרץ, יוצגו ארבעה שירים שמהם ייבחר הזוכה. ההצבעה תשקלל את תוצאות ההצבעה של הוועדה המקצועית שתמונה על ידי תאגיד השידור הציבורי, ביחד עם קולות הצופים וקולות השופטים שישתתפו במשדר. את התוכנית תנחה מגישת האירוויזיון בתל אביב, לוסי איוב, כשלצידה יהיה מנחה נוסף שטרם נבחר. הצבעות הקהל יהוו 30 אחוזים מההחלטה על בחירת השיר, בחירת הוועדה המקצועית תהווה 65 אחוזים ממשקל ההחלטה וחמשת האחוזים הנותרים ישארו להחלטת השופטים שישתתפו בתוכנית. את השיר הזוכה יבצע הזוכה בתוכנית הריאליטי "הכוכב הבא לאירוויזיון" שמשודרת בקשת.

 

לוסי איוב (צילום: טל שחר)
לוסי איוב. תנחה את המשדר(צילום: טל שחר)

היום (א') פורסמו התקנות לבחירת השיר, כשאמנים ויוצרים שרשומים באקו"ם, יוכלו להגיש את השירים עד ה-11 בפברואר. מגיש או מגישת השיר חייבים בתעודת זהות ישראלית, השיר לא יעלה על שלוש דקות, ונאסר תוכן פוליטי שעלול לפגוע בשמה של מדינת ישראל. בנוסף, התאגיד משאיר לעצמו שיקול דעת רחב באופן פסילת השיר, כפי שנכתב בתקנון שלהם: "מילות השיר לא יכללו ביטויים לא מקובלים אחרים על פי שיקול דעתם הבלעדי של התאגיד או איגוד השידור האירופי".

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים