שתף קטע נבחר

אורלי לוי-אבקסיס: אור ירוק לאיחוד עם מרצ, מספר 2 ברשימה

המגעים לאיחוד העבודה ומרצ הואצו לאחר שח"כ אורלי לוי-אבקסיס הסמיכה את ח"כ עמיר פרץ לנהל מגעים. לדבריה, מדובר ב"חיבור טכני, לא אידאולוגי"

 

ישיבת סיעה העבודה גשר (צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס (צילום: אלכס קולומויסקי)

ח"כ אורלי לוי-אבקסיס נתנה הערב (יום א') אור ירוק לאיחוד העבודה-גשר עם מרצ ואמרה בריאיון לחדשות 12 כי תהיה מספר 2 ברשימה. לדבריה, מדובר ב"חיבור טכני, לא אידאולוגי".

 

אחר כך צייצה בטוויטר: "הסמכתי את ידו של יו"ר העבודה-גשר ושותפי, עמיר פרץ, לנהל מגעים עם מפלגות נוספות, כי עלינו צריכים לתפקד כ'מבוגר האחראי' של המערכה הפוליטית הזו. הסמכתי את ידו של יו"ר העבודה-גשר ושותפי, עמיר פרץ, לנהל מגעים עם מפלגות נוספות, כי עלינו לתפקד כ'מבוגר האחראי' של המערכה הפוליטית הזו. מישהו צריך לעשות את זה כדי שנוכל להוביל לשינוי מדיניות בנושאים החשובים באמת".

 

בראיון לחדשות 12 אמרה לוי-אבקסיס: "הסמכתי את ידו של עמיר פרץ לנהל מגעים עם מפלגות נוספות. אני עדיין חושבת שיש תהום בכל הנושאים המדיניים ביטחוניים בין גשר לבין מרצ. לעתים צריכים לעשות חיבורים טכניים שבינם לבין חיבורים אידיאולוגים מרחק רב".

 

- הסכנה הזאת הייתה קיימת גם בפעם הקודמת. יכול להיות שמה שהתפוגג היה החלום להביא את קולות מהפריפריה או התוכנית הגדולה שהייתה לך ולעמיר פרץ?

"התוכנית היא יוצאת ל'הולד' מסוים".

 

 

המגעים לאיחוד בין שתי מפלגות השמאל קיבלו תנופה לקראת סגירת הרשימות ביום רביעי. יו"ר מפלגת העבודה-גשר עמיר פרץ כינס מוקדם יותר את הנהלת מפלגת העבודה וביקש אישור לפתוח במו"מ לאיחוד טכני עם מרצ לקראת הבחירות ב-2 במרץ. מאוחר יותר הוא צפוי להיפגש עם יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ. חברי צוות המו”מ צפויים להיות השר לשעבר אופיר פז פינס ומזכ”ל המפלגה עו”ד ערן חרמוני. במידה שיושג הסכם, הוא יובא לאישור ועידת המפלגה בישיבתה ביום שלישי הקרוב.

 

בישיבה אמר פרץ: "הסיכוי שלנו לנצח את ביבי יהיה באמצעות איחוד בין מפלגת העבודה למרצ. צריכים להתאחד. אני אדאג לשמור על כל החברים, כולל אורלי לוי-אבקסיס. מה שחשוב עכשיו זאת טובת המדינה".

 

חלק מהנוכחים תמכו בהצעה של פרץ. יו"ר המפלגה לשעבר מיכה חריש אמר: "מפלגת העבודה נכשלה בשתי מערכות הבחירות האחרונות, כולל בכל המעוזים החזקים והגדולים שלנו". ראש עיריית יקנעם שמעון אלפסי הוסיף: "אני לא רוצה להיות חתום על פטירתה של מפלגת העבודה. אסור לנו לתת יד לקבור את המפלגה".

 

מנגד אמר גזבר המפלגה לשעבר, משה כהן: "הרבה מאוד אנשים אצלנו לא יוכלו להצביע לרשימה אחת עם מרצ. גם אני לא אצביע למפלגת העבודה".

 

ח"כ איציק שמולי מהעבודה: "זו החלטה מפוכחת ואחראית שמתחייבת מהמציאות, ואני גאה שעלה בידיי להוביל לאימוץ הצעתי במלואה. במצב שבו שתי המפלגות קטנות ופריכות, הליכה לבד היא הימור מיותר על גורל המפלגה ועל הסיכוי לנצח. טוב שהדבר נמנע. על צוותי המו"מ להגיע בענייניות ותום לב כדי להשיג הסכמה מהירה. בידינו הדבר". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ אורלי לוי-אבקסיס
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים