שתף קטע נבחר

פרשת שירן סנדל והדוגווקר: כוכבת הילדים מערערת על פסק הדין

ביהמ"ש קבע כי סנדל השתמשה בלשון הרע, כשטענה באינסטגרם כי מוליך הכלבים נהג באלימות כלפי אחד מהם, והורה לה לפצות אותו בסכום של כ-50 אלף שקל. בערעור שהגישה טענה שהייתה לה חובה מוסרית וחברתית לבצע את הפרסום וכי התשלום יוביל להליכי הוצאה לפועל ולקשיים כלכליים

כוכבת הילדים שירן סנדל הגישה לבית משפט המחוזי בתל אביב ערעור על פסק הדין שחייב אותה לאחרונה לשלם 50 אלף שקל למוליך כלבים (דוגווקר). זאת, לאחר שהעלתה פרסום באינסטגרם בו תיארה אירוע שהתרחש, לטענתה, ביולי 2016 במהלכו חזתה במוליך הכלבים נוקט באלימות כלפי אחד הכלבים במסגרת עבודתו. לפרסום צורפה גם תמונה שצולמה על ידי סנדל.

 

כוכבת הילדים שירן סנדל תפצה דוגווקר ב-50 אלף שקל

דוגווקר תובע את כוכבת הילדים על שיימינג

 

בעקבות זאת הגיש מוליך הכלבים, באמצעות עו"ד גיא אופיר, תביעה נגד סנדל בטענה כי הפרסום מהווה לשון הרע, שיש בו כדי לפגוע בשמו הטוב ובפרנסתו של התובע. השופטת כוכבה לוי קיבלה את תביעת מוליך הכלבים וקבעה: "אין באמור כדי לקבוע שהאירוע כלל לא התרחש, שכן התובע אישר כי בעת שהוליך את הכלבים נדרש למשוך את אחד הכלבים בחוזקה, וזאת על מנת למנוע אפשרות שהכלב ירוץ אל הכביש וכדי למנוע סיכון לכלב וכן לעוברים ושבים בדרך.

שער פנאי פלוס שירן סנדל (צילום: רותם לבל)
שירן סנדל. מערערת על פסק הדין(צילום: רותם לבל)

"התובע גם אישר כי לצורך כך, נדרש לאחוז בקולר של הכלב, אך מנגד הכחיש את כול טענות סנדל באשר לאלימות שנקט כלפי הכלב. בנסיבות אלו לא ניתן לשלול אפשרות שסנדל פירשה באופן שגוי את פעולותיו ומעשיו של התובע וייחסה לו נקיטת אלימות כלפי הכלב".

 

במקביל לערעור, הגישה סנדל לפני מספר ימים, באמצעות עו"ד יפעת בן דוד-עמית, בקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין אשר ניתן נגדה בנובמבר האחרון. לטענת באי כוחה, "סיכויי הערעור להתקבל גבוהים במיוחד. לידתה של התובענה נשוא הערעור היא בפעולה של סנדל, שמקורה בחובה מוסרית וחברתית שלה בביצוע הפרסום".

  (צילום: אורית פרידמן)
עו"ד יפעת בן דוד עמית(צילום: אורית פרידמן)

 

"פגיעה בהשתכרות העתידית"

עוד נטען בבקשה לערעור כי סנדל היא "שחקנית עצמאית, אשר תשלום סכום כה מהותי יוביל להליכי הוצאה לפועל ולקשיים, באופן שבו לא תוכל להתנהל - בעיקר כאשר עתה על מנת להמשיך ולהתפרסם על גבה של המבקשת, ותוך פגיעה בה בהשתכרותה העתידית, מאיים מוליך הכלבים לעקל את חשבון האינסטגרם של סנדל". זאת, למרות שלטענת סנדל "אין בסיס לטענה בדבר ניסיון לעקל את חשבון האיסטגרם הואיל שאינו מהווה נכס או זכות או בכלל".

 

עו"ד אופיר, בא כוח מוליך הכלבים, מסר בתגובה: "מדובר בערעור על ממצאים עובדתיים. כידוע, ערכאת הערעור לא נוטה להתערב בקביעות עובדתיות, לכן סיכוי הערעור נמוכים, לטעמי. באשר לבקשה לעיכוב ביצוע, סיכויי קבלתה אפסיים. בינתיים תיק ההוצאה לפועל נגד סנדל מתקדם. כמו במהלך ההליך, גם כעת עקשנותה של סנדל וסירובה להכיר בפסול שבמעשיה יעלה לה כסף. ראוי שתחתוך את נזקיה כמה שיותר מהר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים