שתף קטע נבחר

הורוביץ: "צעד היסטורי". פרץ: "חיבור אמיץ"

ראשי העבודה ומרצ שהתאחדו כינסו מסיבת עיתונאים בעקבות ההודעה על ההתמודדות המשותפת בבחירות לכנסת ה-23. הורוביץ: "האיחוד - חדשות טובות לגוש המרכז-שמאל, וחדשות רעות לנתניהו ולגוש החסינות שלו". פרץ: "מציעים חסינות למיליון ילדים עניים. אנחנו ננווט את הממשלה הבאה"

 

 

 

ראשי העבודה ומרצ, עמיר פרץ וניצן הורוביץ, כינסו הערב (יום ב') מסיבת עיתונאים בבית סוקולוב שבתל אביב ומתייחסים לאיחוד בין שתי המפלגות. ynet העביר את האירוע בשידור ישיר.

 

בפתח דבריו פנה הורוביץ לפרץ ואמר: "עשית צעד היסטורי, ואני גאה בחברות איתך. זה לא סוד שזו הייתה המטרה המוצהרת שלי מאז שנבחרתי לתפקיד". הוא הוסיף: "האיחוד הזה טוב למי שרוצה לראות כאן ממשלה אחרת. האיחוד הוא חדשות טובות לגוש המרכז-שמאל, וחדשות רעות לנתניהו ולגוש החסינות שלו.

 

ניצן הורוביץ מרצ עמיר פרץ העבודה בחירות 2020  (צילום: מוטי קמחי)
פרץ והורוביץ(צילום: מוטי קמחי)

 

"זה רגע היסטורי לשמאל הישראלי ורגע היסטורי לפוליטיקה הישראלית. אנחנו התשובה הישראלית השפויה. בבחירות האלו יש סיכוי לסיים את המלאכה ולייצר ממשלה אחרת וטובה, וכמובן להחליף את נתניהו. כל אחד צריך לשלם מחירים, וגם אני העדפתי את טובתם של המדינה, השמאל ומרצ על פני המיקום שלי ברשימה. החיבור הזה הוא כמעט טבעי. נכון, לא כולם מיוצגים במקומות הראשונים, אבל הפתרון הוא להשיג יותר ויותר מנדטים. החיבור הזה הוא חיבור של שתי מפלגות שורשיות.

 

"ככל שנהיה חזקים יותר", הוסיף הורוביץ, "נוכל להשפיע יותר על הממשלה הבאה. נוכל להבטיח שכחול לבן תבחר בממשלת שינוי ולא תחבור לימין הגזעני ההומופובי. אנחנו מציגים פתק אחד שהוא עולם ומלואו. המפה הפוליטית היום ברורה לחלוטין. יש ימין ויש מרכז-שמאל".

ניצן הורוביץ מרצ עמיר פרץ העבודה בחירות 2020  (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

פרץ: "אנחנו ננווט את הממשלה הבאה"

יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ, שנשא דברים אחרי הורוביץ, כינה את האיחוד בין שתי המפלגות "חיבור אמיץ": "אנחנו קובעים מי יוביל היום את המדיניות של הממשלה הבאה. אנחנו מביאים את בשורת השינוי והתקווה".

 

פרץ המשיך: "אנו לא מזלזלים בתהליך הדמוקרטי, וכל ההתחייבויות שלנו בבחירות הן בסלע - והראשונה הייתה להילחם על אופיה ועתידה של מדינת ישראל. החברתי, החוקתי, המדיני והביטחוני. כי עבורנו 'רק לא ביבי' זה לא מספיק. זה לא הספיק אז, זה לא יספיק גם היום. אני גאה לעמוד לצידו של חברי ניצן הורוביץ. לא על הכול אנחנו מסכימים, אבל המכנה המשותף בינינו גדול יותר מהמפריד". במהלך דבריו ציין כי "מי שרוצה את דרכו של רבין צריך להצביע לאיחוד הזה. נתניהו מטפח יחד עם סמוטריץ' והרב פרץ את שנאת החינם. אנחנו רוצים להביא את בשורת אהבת החינם.

 

"המטרה שלנו", הוסיף פרץ, "היא למנוע גוש של 61 לנתניהו ולהגיע לגוש של 61 למרכז-שמאל בלי ליברמן. אנחנו מנפצים את החזון של נתניהו לבנות את גוש ה-61, שנועד רק לצורך החסינות של נתניהו. אנחנו מציעים חסינות למיליון ילדים עניים, לחולים בבתי החולים, לגמלאים ולנכים, למשפחות הצעירות, לחד-הוריות, להתיישבות העובדת, למיעוטים המופלים ולחברה הישראלית".

 

פרץ והורוביץ סיכמו כי הרשימות ירוצו בבחירות תחת פתק עם האותיות "אמת", המזוהות עם מפלגת העבודה. בפגישה שקיימו השניים בביתו של יו"ר העבודה-גשר בשדרות הוחלט כי עמיר פרץ יעמוד בראש הרשימה החדשה. אורלי לוי-אבקסיס תהיה במקום השני, וניצן הורוביץ במקום השלישי.

 

מבין 11 המקומות הראשונים ברשימה החדשה יישמרו שישה מקומות לחברי העבודה וחמישה למרצ. חבר הכנסת יאיר גולן (ישראל דמוקרטית) ישובץ על חשבון אחד המקומות ששמורים למרצ, וחברת הכנסת סתיו שפיר לא תהיה חלק מהרשימה המשותפת בשלב זה.

 

בחירות 2020 רשימה רשימת העבודה גשר מרצ אינפו אינפוגרפיקה ()

בהודעה המשותפת שפרסמו השניים נכתב כי "מדובר במהלך המשמעותי של בחירות 2020, שיבטיח את היכולת להקים ממשלת שינוי ותקווה לאחר הבחירות. מתכוונים לתת דגש על בשורת האיחוד המשמעותי, ועל התקווה לשינוי פוליטי שיהיה הלב החברתי והמצפן המדיני של הממשלה הבאה, לאחר סיום עידן נתניהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עמיר פרץ וניצן הורוביץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים